Door Wout Funnekotter

Hoofdredacteur

Apple iPad Pro Preview

Nicheproduct met potentie

10-09-2015 • 07:37

447

Multipage-opmaak

iPad XXL

Na vier grote en drie kleine iPads leek de tabletinnovatie bij Apple een beetje afgenomen te zijn. De iPad Air 2 verschilde niet veel van de eerste iPad Air en datzelfde gold eigenlijk ook voor de iPad mini 3. Deze week leerden we dat de reden daarachter niet is dat Apple geen grootse ideeën voor de iPad meer heeft, want die hebben ze wel degelijk, maar dat ze die ideeën in een nieuw model wilden stoppen.

Op een persevenement in San Francisco onthulde het bedrijf namelijk een derde iPad-telg: de iPad Pro. Deze XXL-iPad heeft een 12,9"-scherm, flink groter dan de 9,7" van de 'normale' iPad, een nieuwe A9X-soc en standaard 32GB opslaggeheugen. Zoal de naam al zegt mikt Apple met deze nieuwe iPad op de professionele gebruiker, en niet zozeer op de gebruiker die een tablet zoekt om content te consumeren.

Apple iPad Pro foto's

Daarom komt Apple met een optionele stylus voor de iPad Pro en ook nog een toetsenbordaccessoire. De boodschap van het bedrijf is duidelijk: de iPad Pro moet voor een bepaalde groep mensen een alternatief voor een laptop gaan worden. Het bedrijf hoopt waarschijnlijk dat mensen wel oren hebben naar één product dat ze zowel voor productiviteitstaken als pure consumptie kunnen gebruiken.

Dat het een echt laptopalternatief moet zijn, komt ook terug in de prijs. In Amerika moet de goedkoopste uitvoering van de iPad Pro 799 dollar op gaan leveren. Wil je daar nog een toetsenbord bij? Dan zit je in totaal al op 968 dollar. Ook een stylus erbij? Dan wordt de grens van 1000 euro overschreden. Zo kom je al snel in de de buurt van de prijs van een dure laptop.

Tweakers was aanwezig bij de onthulling van de iPad Pro in San Francsico en kon deze oversized iPad al eventjes aan de tand voelen.

Uiterlijk

Het klinkt als een open deur, maar de iPad Pro is in de basis een grote iPad. Wat uiterlijk betreft lijkt hij dus sterk op de eerdere iPads; de beeldverhouding is nog steeds 4:3, onder het scherm zit de bekende homeknop met TouchID en de behuizing van de tablet is gemaakt van aluminium. Hij is simpelweg groter, ongeveer net zo groot als een vel A4-papier.

We hadden eigenlijk gedacht dat hij daarom log en zwaar aan zou voelen, maar het tegenovergestelde is juist waar. Omdat hij maar 6,4mm dik is en het gewicht van 713 gram over een relatief groot oppervlak wordt uitgesmeerd, voelt hij lichter aan dan je op voorhand zou denken. Natuurlijk is het geen tablet die je voor je plezier lang met één hand vast zal houden, maar daar is hij dan ook niet voor gemaakt.

Apple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto's

Waar de iPad Pro verder nog verschilt van zijn kleine broertjes zijn de speakers; hij heeft er maar liefst vier, in elke hoek een. Zo krijg je ten eerste een veel beter stereo-effect en volgens Apple komt er ook een bak meer volume uit, wel drie keer het geluidsniveau van een iPad Air 2. Dat konden we in de enorm rumoerige demoruimte van Apple helaas niet goed checken.

Samen met de schermgrootte is ook de resolutie toegenomen. Het 12,9"-paneel telt 2732x2048 pixels, goed voor een pixeldichtheid van 264 ppi. Daarmee is hij relatief gezien net zo scherp als eerdere iPads. De oplettende lezer zal de korte zijde van 2048 pixels herkennen: dat is precies hoeveel pixels een normale iPad aan de lange zijde heeft. Dat betekent dat je op een iPad Pro twee iPad-apps naast elkaar in portretstand kwijt kan.

Stylus en toetsenbord

Niet standaard meegeleverd, maar wel interessant is de optionele bluetoothstylus die Apple ontwikkeld heeft, genaamd Apple Pencil. Apple noemt het heel duidelijk geen stylus, deels natuurlijk omdat wijlen topman Steve Jobs helemaal niets van styli wilde weten. "Als je een stylus ziet, hebben ze het verprutst" en "Wie wil er een stylus? je moet ze pakken, weer opbergen, je raakt ze kwijt. Yuch. Niemand wil een stylus, dus laten we er gewoon geen gebruiken", zijn bekende uitspraken van Jobs. Natuurlijk had hij het destijds over kleine, priegelige styli, bedoeld om resistieve schermen mee te bedienen en niet het type stylus dat nu gebruikt wordt, maar het blijft frappant dat Apple nu vol trots een stylus presenteert.

Apple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto's

De Apple Pencil voelt aan als een reguliere pen en maakt via een aparte digitizer-laag op het scherm en bluetooth verbinding met de iPad Pro. Achterop zit een Lightning-connector ingebouwd waarmee hij opgeladen kan worden. Ook heeft hij verschillende sensoren die aanvoelen hoe hard je op de punt drukt en onder welke hoek je de pen houdt. Daardoor is het mogelijk om dunne en dikke lijnen te tekenen, maar ook om bredere stroken te maken door de stylus enigszins te kantelen en met de zijkant van de punt over het scherm te vegen. Dat alles maakt van de Pencil een fijne en accurate stylus, die zich afgaande op wat snel teken- en krabbelwerk dat we konden doen, kan meten met de stylus van Microsofts Surface Pro 3.

Er is helaas geen mogelijkheid om de Pencil handig op te bergen, waardoor je hem altijd los bij je zal moeten dragen. Of je zou de laadpositie, waarbij je hem in de Lightning-connector van de iPad Pro schuift, moeten gebruiken als opbergoplossing. Dat lijkt ons echter heel onhandig en de kans is groot dat je hem dan afbreekt of beschadigt.

Apple iPad Pro foto's
Apple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto's

Die stylus is niet het enige waardoor de iPad Pro doet denken aan de Surface van Microsoft. Apple heeft namelijk ook een 'Smart Keyboard' ontwikkeld dat dient als cover, en als standaard. Deze wordt aan de iPad vastgemaakt met een magnetisch randje waarbij drie metalen contactjes voor de verbinding zorgen. Het toetsenbord voelt in één woord 'raar' aan.

De textuur is moeilijk te beschrijven; Apple noemt het een 'custom woven fabric' en als je goed kijkt zie je inderdaad een textuurtje, alsof het stof is. Het is in ieder geval anders dan het harde kunststof dat we kennen van normale toetsenborden, maar of het nou fijner is, daar zijn we nog niet over uit. De toetsjes hebben weinig travel, zoals we gewend zijn van dit soort toetsenborden, maar alle toetsen die je op een normaal bord verwacht, kom je hier ook tegen. Inclusief Apples eigen command-toets.

Apple A9X en iOS 9

De socs in iPads zijn vaak gebaseerd op de socs in iPhones, maar dan met krachtigere gpu's, hogere kloksnelheden, en in het geval van de A8X-chip uit de iPad Air, ook nog eens een extra rekenkern. De Pro is daarin geen uitzondering. Het kloppend hart wordt gevormd door de nieuwe A9X-soc, een variant op de A9-soc uit de eveneens woensdag aangekondigde iPhone 6s en 6s Plus. Deze is volgens Apple een klap sneller dan de A8X uit de iPad Air 2: tot wel 1,8 keer rapper op cpu-vlak, en de gpu is zelfs tweemaal zo snel.

De chip wordt vermoedelijk bij Samsung gemaakt op een 14nm-procédé, net als de A9, maar zeker weten doen we dat niet omdat Apple nauwelijks technische info over zijn socs vrijgeeft. Wel laat de fabrikant weten dat er twee keer zoveel geheugenbandbreedte aanwezig is en de storagecontroller ook dubbel zo snel is. Dat zou erop kunnen wijzen dat Apple nu van ufs-geheugen gebruikmaakt, net als Samsung.

Hoeveel geheugen de iPad Pro heeft is niet bekend, maar met de hogere schermresolutie en het feit dat Apple voor ogen heeft dat hier zware apps op gaan draaien - soms in splitscreen - moet dat bijna wel meer zijn dan de 2GB geheugen waar de iPad Air 2 mee uitgerust is.

Productiever met iOS 9

Toen Apple eerder dit jaar bekendmaakte dat iOS 9 een splitscreenfunctie zou krijgen, ging meteen al het gerucht dat de aankomende iPad Pro hier de reden voor was. Dat werd door Apple tijdens de presentatie duidelijk bevestigd. Met de Pro wil Apple een apparaat neerzetten dat een laptop kan vervangen, op alle vlakken, en uitgebreide multitasking hoort daar zeker bij.

Apple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto'sApple iPad Pro foto's

Zoals eerder gezegd is het mogelijk om twee iPad-apps in portretstand naast elkaar te draaien in splitscreen. Daarnaast kun je er ook voor kiezen om één app in een smalle balk te draaien en eentje in een groter oppervlak. Bij video's is er zelfs de optie om de videospeler klein te maken en deze als overlay te tonen boven de openstaande app. Voor gebruikers van Windows 8 of recente Samsung-tablets is dat allemaal bekende kost. De functionaliteit werkte in de demo's die wij te zien kregen - en de tijd die we zelf even konden doorbrengen met de tablet - erg vlot.

Het is leuke en nuttige functionaliteit, maar als Apple echt wil dat de Pro een succes wordt, zullen ze ontwikkelaars aan moeten sporen om met gespecialiseerde en uitgebreide apps te komen. Tijdens de presentatie waren er demo's van AutoCAD en onder andere Photoshop. Dat soort apps kun je nu ook al draaien op je iPad, maar die versies zijn duidelijk minder uitgebreid dan hun desktop-tegenhangers. Het is dus afwachten of de aankomende iPad Pro-apps zo uitgebreid worden dat je aan de traditionele versies eigenlijk geen behoefte meer hebt.

Tot slot

Toen we voor het eerst van een iPad Pro hoorde, vonden we het maar een gek idee. Maar nadat we hem in handen hebben gehad en er wat meer over nagedacht hebben, valt dat eigenlijk best mee.

Net als Microsoft heeft ook Apple gezien dat mobiele apparaten de laatste jaren enorm terrein hebben gewonnen ten koste van traditionele computers. Waar Microsoft dat feit aan heeft gegrepen om van Windows één besturingssysteem te maken dat op beide typen producten kan draaien, kiest Apple ervoor om op twee paarden te wedden. Voor het gros van de gebruikers is er de MacBook met OS X en voor mensen die genoeg hebben aan een mobiel OS zijn er de iPads, met de Pro dan als topmodel, zeker in combinatie met de Apple Pencil en het Smart Keyboard.

De meeste tweakers zullen daar wellicht geen oren naar hebben, maar wij vinden de stap die Apple zet niet eens zo gek. Met de steeds krachtiger wordende hardware zijn mobiele apparaten tegenwoordig tot heel veel in staat en met iOS 9 geeft Apple de gebruiker meer handvatten om productief te zijn. De stylus biedt daarbij mogelijkheden die je bij een MacBook Air nooit zult gaan vinden. We kunnen ons voorstellen dat er grafici zijn die dolblij worden van het grote digitale canvas dat de iPad Pro ze biedt.

Apple zal nog wel een aantal vragen moeten beantwoorden. Waarom mensen een iPad Pro moeten prefereren boven een Surface Pro 3 bijvoorbeeld. Die kan alles wat de iPad Pro kan, en meer. Apple zal het dan moeten hebben van de eenvoud van iOS ten opzichte van Windows, en de consistentie van de gebruikservaring. Maar niet iedereen zal eenvoud willen, het voordeel van de Surface Pro 3 is dat je daar ook volwaardige desktopsoftware op draait.

Daarom moet Apple ook nog flink in gesprek met de ontwikkelaars van het iOS-ecosysteem. Zolang mobiele apps afgeleiden blijven van desktop-applicaties en minder features hebben, zal het moeilijk blijven om een product als de iPad Pro bij professionals aan de man te krijgen. Maar komt die software er wel, dan zou de iPad Pro de komende jaren de categorie nicheproduct al snel kunnen ontstijgen.

Reacties (447)

447
416
214
9
1
0
Wijzig sortering
wat een heerlijk moeilijke keuze wordt dit...Ipad Pro gemak vs Surface pro 4 functionaliteit..... Erg benieuwd naar de eerste reviews en vooral hoe secuur en goed de pen werkt....daar lijkt de surface pro me zo toch enige generaties verder mee. Het grotere scherm is in ieder geval een geweldige plus voor het lezen van comics!
Anoniem: 101094 @PaPi3610 september 2015 08:50
wat een heerlijk moeilijke keuze wordt dit...Ipad Pro gemak vs Surface pro 4 functionaliteit.....
Hoezo moeilijke keuze?
De iPad 'Pro' beter 'Plus' genaamd draait iOS
De Surface Pro draait een volwaardig OS genaamd Windows 10.

iPad Pro
  • De iPad pro kan geen Adobe CC cloud applicaties draaien.
  • Daarmee draait de iPad Pro flink uitgeklede versies van Photoshop, en Illustrator.
  • Opslaan van bestanden kan alleen op Apple's eigen iCloud.
  • De iPad Pro heeft geen USB aansluiting, noch beschikt het over een SD gleuf.
  • De iPad Pro is daarmee niets meer of minder dan een grotere versie van de bestaande iPad.
  • De iPad Pro is volledig afhankelijk van wat er in de iOS App store beschikbaar is
Surface Pro
  • De Surface Pro draait gewoon alle Adobe CC applicaties inclusief Photoshop en Illustrator.
  • Opslaan van bestanden kan op een eigen NAS, de cloud (ongeacht leverancier, of HDD
  • De Surface Pro heeft gewoon een USB aansluiting en beschikt over een Micro SD slot
  • De Surface Pro is een volwaardige vervanger voor je Intuos of Cintiq 12" tekentablet.
  • De Surface Pro draait alle software die je ook op je desktop kunt gebruiken. Je bent daarbij niet afhankelijk van één digitale winkel.
De keus tussen iPad Pro of Surface Pro is niet zo heel moeilijk als je alle feiten op een rijtje zet.
Je vergeet "Lapability" Waar de SP3 een kickstand heeft die in vrijwel elke gewenste stand gezet kan worden, heeft de Ipad Prod dat niet. Die kan maar in 1 stand en ik kan je vertellen dat wanneer je zo'n ding op schoot hebt, dat niet fijn is. De traploos verstelbare kickstand van de SP3 is echt een zwaar onderschatte feature. Ik verwacht overigens dat de volgende iPad Pro ook een soort van kickstand heeft die ook in diverse standen gezet kan worden. Dit gaat namelijk de grootste klacht worden van de iPad Pro dat je maar in 1 positie ervoor kan zitten.
Het is natuurlijk niet gek om aan te nemen dat, net zoals voor de andere iPads ook voor de iPad Pro zat accessoires komen die dat ook kunnen. Overigens zou ik als Apple fan ook voor de Surface gaan.
Ik denk dat de niche aangeduid wordt met de naam. Het zou niet pro maar plus moeten zijn. Voor mensen die een grote iPad willen. My iPad is bigger than yours. Niet voor zakelijk gebruik, daarvoor heb je toch echt Windows.

Omgekeerd verwacht ik dat steeds meer consumenten ook zullen doorkrijgen wat de voordelen van een echte Windows tablet zijn.

[Reactie gewijzigd door PizzaMan79 op 23 juli 2024 06:17]

Overigens zou ik als Apple fan ook voor de Surface gaan.
Dat ligt er geheel aan, ga je voor een vervanging van je iPad maar met een groter scherm, dan zou ik een iPad Pro overwegen. Ga je voor een tablet variant van je laptop en is Windows essentieel, dan een Surface Pro.

Surface Pro 3 is mooi speelgoed, maar wordt bijzonder heet in een hoek onder de tablet en er zitten fans in (bewegende onderdelen). Dat is voor mij een reden geweest om geen SP3 te nemen en een iPad Air aan te schaffen. Een reden om met der tijd een iPad Pro aan te schaffen is een groter scherm en de pen functionaliteit (mits die werkt zoals we hopen, aka een betere oplossing dan Wacom momenteel heeft).

Aan de andere kant, wellicht is een 12,9" scherm wel minder handzaam. En wanneer de Surface Pro 4 uitkomt zou het wel eens kunnen dat ze het hitte probleem hebben opgelost en dat het helemaal geen bewegende onderdelen meer heeft. De SP3 heeft al een pen, als ze die ook flink upgraden met gevoeligheid en functionaliteit...
Ik vind de kickstand wel echt 1 van de onhandigste dingen ooit als het gaat om je dat ding op je schoot wil gebruiken. Een laptop is dan nog steeds superieur als je een toetsenbord nodig hebt.

Ik zou daarom voor de iPad pro een stevig toetsenbord een slimme zet vinden. Dus waarbij het toetsenbord zwaarder is dan de iPad, en je een stug scharnier hebt zoals bij een laptop.

Voor de prijs wat apple vraagt voor het toetsenbord had dat ook wel gemogen, inclusief een grote batterij erin (die twee kanten oplaad afhankelijk van de noodzaak).
Ik denk dat je Apple onderschat. Als ze dat zouden willen brengen ze moeiteloos een iPad-achtig tablet met OSX op de markt, dus met alle pluspunten die je nu bij de Surface Pro opnoemt.

Maar blijkbaar zien ze er toch voordelen in om een iPad 'Pro' in deze uitvoering en met iOS uit te brengen. Er zijn heel wat Tweakers die dat al bij voorbaat een kansloze actie vinden omdat -vaak puttend uit eigen ervaring en net zoals popster voorzien van een waslijst minpunten- zo'n iPad in bedrijven niet zou werken.

Begrijpelijk. Wat weet Apple nou van bedrijfsvoering? Goed, al meer dan 30 jaar een multinational met een miljardenomzet, tienduizenden mensen worldwide in dienst, uiterst succesvolle winkels over de hele planeet, gestart met een van de eerste en grootste webwinkels en gegroeid tot het waardevolste bedrijf ter wereld. Oh ja, en sinds een tijdje nauw samenwerkend met IBM, nog zo'n bedrijfje dat ook wel eens iets in de zakenwereld doet. Maar verder heeft Apple blijkbaar geen flauw idee hoe het bedrijfsleven in elkaar steekt.

Nee, dat deze koekenbakkers met een iPad Pro voor het bedrijfsleven uitkomen, kansloze zaak... Vast niet over nagedacht.

Het spannende van het uitbrengen zo'n iPad Pro is juist dat hij op het eerste gezicht inderdaad weinig lijkt toe te voegen en veel meer nadelen dan voordelen heeft. Dus ik ben hoogst benieuwd hoe Apple het gaat aanpakken om van een echte consumenten iPad een Pro apparaat te maken. Ik laat mij graag verrassen...

En ja, ik ben oud genoeg om het hoongelach om het 'trage en kinderachtige' grafische besturingssysteem van de eerste Mac's meegemaakt te hebben, het hoofdschudden om de iMac zonder floppy en met het exotische USB 1.1 als enige verbinding, de veel te dure iPod en natuurlijk de tot mislukken gedoemde iPhone zonder toetsenbord, verwisselbare batterij en precies 1 provider die hem wilde leveren.

Dus ik zou die iPad Pro nog niet te snel bij het vuilnis zetten.
één van de belangrijkste redenen om niet met een osx versie van een iPad uit te komen is dat dat ontwikkelaars lui maakt. Er is dan geen enkele druk meer om een specifieke iPad versie te maken.

Je ziet dit ook gebeuren bij Windows. Windows RT is nergens, en in de windows app store staat geen enkele serieuse grote app. En je ziet dit ook met de Mac app store.

Hoe krachtiger apps worden voor IOS, en hoe makkelijker apple het maakt om IOS apps beschikbaar te maken in de App store des te meer controle ze hebben in de markt. En des te hoger de kwaliteit van applicaties word.

Als tweaker zul je dit niet waarderen. Juist in tegendeel. Maar ik kan het wel waarderen als ik niet naar gratis download sites hoef te gaan met het risico om allerlei adware/mallware te downloaden.

Kijk wat apple heeft bereikt met de iPhone in de zakelijke markt. Hoe eenvoudig het was in het begin, en hoeveel tools je nu voor enterprise klanten hebt.

Ik denk dat ze een heel slim spel spelen.
Zou het niet zo zijn dat Apple weer eens design en winst over functionaliteit kiest?

En valt dit niet goed in lijn met hetgeen wat je zelf zegt? Apple weet zeker goed wat men wilt, de meeste production daar is gewoon vraag naar op een enkele vreemde eend in de bijt zoals de 5C/Apple TV.

Dus de kans dat dit een succes wordt is vrij waarschijnlijk. Het enigste wat ik kan bedenken is dat er gewoon minder en minder vraag naar tabletten komt. Waar ik mijn mobieltje nog wel eens vervang loop ik nog steeds met een iPad 2 rond omdat ie werkt en doet wat ie moet doen. Waarom zou ik upgraden.

Toch vraag ik me af, het is eigenlijk toch wel een gegeven dat de iPad Pro weinig bied zeker vergeleken met de Surface. En ik vraag me dan ook af dit in combinatie met de mindere vraag naar tablets hoe dit gepositioneerd gaat worden. Wellicht dat er nog steeds miljoenen van over de toonbank gaan maar het zou mij niet verbazen dat de iPad Pro 3.0 opeens wel een volwaardige OS krijgt en dat deze opstap enkel bestaat om de consument te trekken.
Mensen gaan dit puur kopen omdat het Apple is.

Voor tekstverwerken is dit toetsenbord een drama. Voor echte toepassingen is iOS geen concurrent van Windows. Dat is bijna hetzelfde als Android afzetten tegen Windows of OSX. Mensen die hiermee gaat lopen willen graag interessant zijn en moeilijk doen.

Zoals Steve Jobs al zei over de stylus: ze hebben het verpest.
Anoniem: 343906 @HgnX10 september 2015 14:02
Denk dat je de verstandelijke vermogens van diegenen die deze iPad kopen nu toch echt een beetje onderschat.
Mensen gaan dit puur kopen omdat het Apple is.
Als apple echt meuk zou maken dan zou dat eventjes werken, maar dan gaat ook het machtige Apple compleet op zn plaat. En andere mensen hebben andere prioriteiten.
Zoals Steve Jobs al zei over de stylus: ze hebben het verpest.
Je weet heus zelf ook wel dat dat in de context was van smart phones. En kleine knopjes waar je een stylus voor nodig had om ze goed in te kunnen drukken. Dat was echt dikke faal toen. Iedereen is niet voor niks geswitcht naar multi touch.
Snap dan toch eindelijk eens dat een stylus in de tijd dat SJ dit riep idd kul was als je je eigen stylus altijd bij de hand hebt? Vingers!
En laat je met je vingers nu niet echt nauwkeurig kunnen tekenen, daar heb je een..... tadaaa..... pen achtig iets voor nodig.

Hoe moeilijk is het om zaken van elkaar te onderscheiden?
Of.. is het nu echt zo leuk om te proberen iets/iemand te bashen.
Beetje jammer dat er zoveel nadruk op de stylus wordt gelegd. Wat ik ervan begrijp is dat de iPad (Pro) nog steeds prima met alleen je vingers te bedienen is. De stylus is dus niet nodig, behalve als je wat meer specialistische taken zoals tekenen wilt gaan doen. Die taken gaan ook met je vingers, maar beter met de pencil.

Dus Steve Jobs z'n stelling houdt nog steeds stand: Als je een stylus nodig hebt (voor de normale bediening) dan hebben ze het verpest. Wat hier dus niet het geval is...
Niet om te trollen of zo, maar men noemde de iPad destijds ook slechts een grote iPhone, en dus bij voorbaat gedoemd te mislukken. En al die apps konden bij lange na niet tippen aan hetgeen Microsoft te bieden had. Windows Phone zou het hélemaal worden. Surface is niet meer als een herhaling van zetten uit 2002, toen nog een tablet uitgerust met Windows XP. iPad Pro is afhankelijk van wat in Appstore beschikbaar is, is zeggen dat software voor iPad Pro afhankelijk is van wat programmeurs ervoor schrijven. Dat is toch bij elk device zo..? Niet echt een minpunt, aangezien tot dusver is gebleken dat de Appstore op alle fronten voorloopt op hetgeen de concurrent te bieden heeft. Waarom zou dat nu ineens anders zijn.

Jij vindt het gebrek aan een SD kaart verschrikkelijk, ik heb in mijn hele leven nog nooit een SD kaart nodig gehad, dus wat mij betreft "who Cares"

Het is letterlijk Appels met Peren vergelijken. De een vindt Apples lekker, de ander is meer gesteld op Peren. Maar om als peer liefhebber nu te gaan roepen dat Appels niet te pruimen zijn en dus iedereen aan de Peer moet is schromelijk overdreven en onnodig...

Wel mag gezegd worden dat de presentatie skills van de Apple heren niet meer is wat het eens was. De enige die ooit een beetje in de buurt kwam van wijlen Steve was Scott Forstall, die er in 2012 helaas uitgebonjourd is. En kan in het vervolg aub iemand anders dan de sloom overdreven Engels sprekende Jonathan Ive de filmpjes inspreken..? Verschrikkelijk..!
Het verschil is alleen hoe de Pro in de markt wordt gezegd. Zie het vooral gepitched worden richting de enterprise en die missie zal toch wat lastiger gaan lopen dan hoe het de eerste iPad verging.

Die iPad was weinig meer dan een grotere iPhone, maar profiteerde wel van de complete consumentenmarkt. Een markt die op dat moment best rijp was voor een dergelijk apparaat door het verandere en geintensiveerde thuisgebruik. Denk hierbij aan meer apparaten per huishouden en het groeiende gebruik van internet en het groeiende vertrouwen in en gebruik van webshops.

Een iPad is gewoon een ideaal ding voor browsen op de bank en wat simpele taken. Daar zal de Pro ook absoluut in slagen en het zal misschien wel een ideale propositie zijn voor ouderen die liever een groter scherm hebben, maar vaak geen behoefte hebben aan de toeters en bellen die Windows kan bieden. Ga je echter kijken naar de Professionals die Apple beoogt als gebruikers voor de Pro, dan gaat die groep toch echt wat missen aan de Pro en is het mogelijk niet het ideale apparaat.

Kanttekening hierbij is dat er ook in enterprise best ruimte is voor een iPad Pro onder de minder veeleisende gebruikers die voornamelijk Office gebruiken en wat annoteren. De tijd zal het leren.
Ik zie anders in het bedrijfsleven best veel iPads. Voornamelijk onder het management, die hoeven immers niet zoveel bijzonders te doen anders dan wat aantekeningen maken en mailtjes beantwoorden. En dat gaat prima op een iPad.
De Apple Appstore loopt voor op andere Appstores. De meeste applicaties, vooral binnen bedrijven, draaien op Windows.

Het lijkt me een leuk apparaat, maar niet voor de "pro". Dit zal een succes gaan worden, maar de accesoires verwacht ik te zien floppen vooral het toetsenbord.
Vooralsnog vind ik je aannames over uitgeklede versies van programma's wat voorbarig. Het kan goed zijn dat Apple ontwikkelaars heeft benaderd om meer functionaliteit te stoppen in wat nu iPad apps zijn.
Zou je werkelijk 1000 euro (neem aan dat je wel een tobo wilt) neerleggen omdat het "eventueel zou kunnen gebeuren dat apps meer functionaliteiten krijgen" of klinkt dat niet als heel logisch? Ik ben meer van de eerst zien dan geloven groep ;)

[Reactie gewijzigd door Thekilldevilhil op 23 juli 2024 06:17]

Als ik op zoek zou zijn naar die specifieke functionaliteit zou ik wachten op de release van de betreffende software. Maar dan loop je het risico dat je wacht tot je een ons weegt.......
Of je koopt een product die het nu al ondersteund? De Surface 3 pro heeft alles wat hier boven genoemd wordt en is ook nog eens een geweldig apparaat. Of je moet echt een Apple product willen...
Ben ik blij dat ik niet merk vast ben dan :P
Zou je werkelijk 1000 euro (neem aan dat je wel een tobo wilt) neerleggen omdat het "eventueel zou kunnen gebeuren dat apps meer functionaliteiten krijgen" of klinkt dat niet als heel logisch? Ik ben meer van de eerst zien dan geloven groep ;)
25 Jaar geleden verklaarden ze mijn vader gek toen hij een AT clone (PC) kocht van 2000-3000 Euro destijds.
ach ja, de situatie is toch wel heel anders.
toen was het nieuw, nu is een tablet toch echt niet nieuw meer.
ik had het over pc's :P
tegenwoordig zijn tablets zo mainstream dat je niet zomaar zo een vergelijking kan trekken, als ze dat hadden gedaan met de eerste Ipad ofzo dan wel.

[Reactie gewijzigd door vSchooten op 23 juli 2024 06:17]

Inderdaad, de iPad Pro laat de Surface Pro alle hoeken van de kamer zien.
Om 1 simpele reden: de zeer goede App Store van Apple. En met apps die kwalitiatief echte tablet apps zijn en niet vooral van die uitgerekte smartphone apps als op Android het geval is.

Voor een tablet wil men apps. Alleen voor een volledig OS kies je voor een laptop. Aan die hybride oplossingen heb je helemaal niets want is alleen een compromis. En dat hebben mensen goed door, want de Surface Pro verkoopt voor geen meter. Ondanks alle juichverhalen die Microsoft steeds brengt.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 616444 op 23 juli 2024 06:17]

Oh, maar ik kan je verzekeren dat de Surface Pro 3 heel wat meer is dan een tablet. Het is echt een laptop in tablet formaat. Dat het grootste deel van de bevolking dit niet koopt, betekent niet gelijk dat het concept verkeerd is. Het is eerder van onbekend is onbemind.

Als mensen me bezig zien op mijn Pro 3 zijn ze nieuwsgierig en willen ze weten wat ik er van vind en of het ook interessant kan zijn voor hen. Dit laatste is niet altijd het geval en dat zeg ik dan ook, maar het is soms wel zo en daardoor hebben sommige al effectief een Pro 3 aangekocht.

Ik heb de Pro 3 nu zelf meer dan een jaar en ik heb geen tablet meer nodig. Ik kan er zelfs gewoon op gamen (Warframe, Civ5, etc. dus natuurlijk niet de zwaardere games), Photoshop werkt uitstekend, etc.

Hoe dan ook, wat me, net zoals de vorige jaren, voornamelijk stoort aan dit "nieuwe product", is dat Apple het verkoopt alsof ze het wiel uitgevonden hebben terwijl ze overduidelijk het concept van Microsoft hebben overgenomen. Mensen geloven hen dan ook nog en doen dan alsof het Microsoft is die achter Apple loopt!
Mooi he, marketing. Ze zouden toch stom zijn als ze het zo brachten: Hier is de compleet nieuwe iPad Pro.We hebben alles gekopieerd wat onze concurrenten ook hebben... De presentatie ligt dus in de lijn der verwachtingen. Zelf ff een filter er over gooien en kijken wat alles je bied.
Ik denk dat de keuze best moeilijk kan zijn.

Laat ik voorop stellen: Ik ben geen fanboy, ik gebruik het beste middel voor een bepaalde situatie. Hierdoor heb ik zowel macosx, ios en windows producten.
Ik heb zelf al een paar jaar een Ipad 3rd gen en tevens heb ik een Surface pro 3.
Persoonlijk keek ik heel erg uit naar de aankondiging van de ipad pro omdat mijn ipad 3 toe is aan vervanging (voor moderne muziek apps is hij nu echt te oud). IOS is een briljant platform voor muzikanten. Er zijn zoveel mooie muziek, amp simulator en synthesizer apps, die compleet ontbreken (Touch versies heb ik het dan over) op het windows platform, dat dat voor mij de reden is om een ipad te willen hebben. Ik snap ook werkelijk niet waarom MS developers niet meer van dat soort apps voor windows maken (bijv. animoog, auria, korg ielectribe, etc).
Dus ja ik zou op basis van mijn hobby als muzikant best de keuze kunnen maken voor de ipad pro, want het iets grotere scherm maakt het werken er mee weer net wat makkelijker.

Helaas is de prijs dermate belachelijk hoog (in mijn ogen), dat ik nu toch eerder voor ipad air 2 zou kiezen. Uiteindelijk is de prijs dan voor mij de belemmerende factor.
Windows 8.x was niet zeer geschikt om goede muziek apps voor muzikanten mee te schrijven. De API's die hiervoor waren bevatten veel te veel delays om geschikt te zijn, muzikanten namen hier geen genoegen mee.

In Windows 10 is Microsoft hier gelukkig mee aan de slag te gaan. Het is nu mogelijk om vrijwel instantaan van aanraking naar output te gaan. Met alle tijd die ze daarin gestoken hebben valt het mij tegen dat ze niet meer Developers hebben aangeschreven om apps tegen deze API's aan te schrijven. T.b.v. De HoleLens hebben ze ook heel veel tijd gestoken in spatial sound en dit is ook beschikbaar voor alle met Windows 10 uitgeruste apparaten.

Ik hoop dat we snel meer apps gaan zien die hiervan gebruik maken. Dan kunnen we de iOS apps snel achter ons laten.
Opslaan van bestanden kan ook op andere services zoals Dropbox of Google Docs. Met iOS 8 heeft Apple daar ook extra mogelijkheden voor vrijgegeven voor ontwikkelaars. Tevens richt Adobe zich behoorlijk op de iOS. Sterker nog, ze gebruiken ALLEEN OSX en iOS en noemen heel vaak iPhone en iPads in hun introductievideo (wat overigens raar is omdat OSX al lang niet meer alleenheerser is in de grafische industrie). Maar je hebt gelijk, wat je van Adobe op iOS draait, is flink uitgekleed. Overigens heeft Adobe gister wel gezegd dat er een product exclusief voor de iPad gemaakt is dat niet naar Windows/OSX (of CC) komt (zie iPad Pro demonstratie in de Apple Keynote van Adobe van 9-9-2015).

De mensen die SD of USB nodig hebben op de iPad kunnen daarvoor een adapter kopen. Persoonlijk zou ik dat niet doen. Tevens heb ik hier een Synology NAS en die werkt prima met mijn iPhone. Ook werkt mijn Asus router die ik als NAS kan inzetten prima met mijn iPhone.

Overigens zou ik ook voor de de Surface Pro gaan. Toch kan ik me voorstellen dat voor veel mensen de iPad Pro interessant is.
Adobe heeft ook Photoshop aangepast om beter te werken op Windows met touch, het is echt niet zo dat ze alleen met iOS en OS X bezig zijn.

Tevens ging de aankondiging van gisteren om iets dat ze nog niet ontwikkeld hadden op desktop versies van hun applicaties. Dit is echter zo omdat mensen met een desktop zelf veel beter gezichts kenmerken kunnen markeren en aanpassen dan hun software. Als het echt een toegevoegde waarde heeft voor desktop gebruikers zal je het in de kortste keren daar ook terug vinden. Ze zijn echt niet gek genoeg om die ontwikkel tijd in één platform te investeren.
Hier kun je nog aan toevoegen hoe makkelijk/moeilijk een iPad Pro te docken is. Een Surface plug je een DP kabel in en een kleine muis/tobo receiver (of BT) en je hebt een desktop. Een iPad kan voor zover ik weet niet overweg met gestandaardiseerde kabels/poorten zonder een adapter.

Wat te denken van een enorm aanbod aan USB drives waardoor zeer uiteenlopende randapparatuur is te gebruiken.

Voor echt gebruik in een werkomgeving is de keus tussen een iPad Pro en een Surface Pro vrij makkelijk. Tenzij je werk bestaat uit grotendeels werken met Word en Excel en weinig interactie met een netwerk/randapparatuur/etc. nodig hebt. In alle andere scenario's is een Surface gewoon de logischere keuze, zeker gezien het qua prijs heel weinig tot niks uitmaakt.
Dat je een +3 krijgt met deze post is bedroevend;

Je maakt namelijk helemaal geen eerlijke vergelijking. Bij de ipad pro zet je alle negatieve punten van het apparaat. Vervolgens bij de surface pro alleen positieve punten (en dan ook nog eens als antwoord op de negatieve punten van de ipad.)

Probeer het nog eens, en zet dan de positieve en negatieve punten voor beide op een rij. Begrijp me niet verkeerd, ik heb geen interesse in beide apparaten, maar voor de mensen die wellicht wel geïnteresseerd zijn is het leuk om dat netjes op rij te zetten. We zijn immers objectieve tweakers met verstand van zaken toch?
Ben het met je eens, maar ik vind Windows in de huidige vorm echt niet fijn werken op een touch screen.
Als je op een touchscreen werkt kan je beter de tablet modus aanzetten van Windows 10.
Neemt niet weg dat jouw applicaties daar 9/10 keer niet mee om kunnen gaan. En dat is juist weer fijn aan een interface die bedoelt is voor een touch screen. Op het werk is het ook al irritant dat je met 'Edge' niet eens touch-events binnen krijgt in de meeste gevallen, maar een touch event behandeld wordt als mouse-drag. Waardoor we dingen weer moeten gaan ombouwen.
Dat kan wel kloppen omdat Edge namelijk Pointer Events gebruikt, in alle waarschijnlijkheid de Specification die touch-events gaat vervangen.
Twijfel of het niet een missende feature is o.i.d. Wij kunnen een bepaalde site ook niet compatible maken met 'Edge' omdat deze browser nog vervelende bugs heeft m.b.t. het 'redrawen' van elementen in bepaalde situaties. Dan verdwijnen elementen ineens van de pagina, content blijft goed gepositioneerd, ga je de elementen inspecteren, verschijnen ze ineens weer, dan re-drawed ie de elementen wel weer. Maar dat zullen ongetwijfeld kinderziektes zijn.
Zoals ik heb begrepen is het op dit moment geen missende feature op de desktop. Ik dacht dat zij op mobile wel Touch-events gingen ondersteunen. Dit is dezelfde strategie die zij ook gebruikten voor IE op Windows 8 en WP 8
Tja dit was op de Surface Pro 3. Dus daarom vond ik het al raar dat er geen touch events waren.
Edge is op het moment nog al een gedrocht. Ik hoop echt dat Microsoft er snel iets bruikbaars van maakt, want momenteel moet ik mezelf echt dwingen om in plaats van IE Edge te gebruiken.
Ik begrijp niet waarom mensen dit zo een moeilijke keuze vinden, waarschijnlijk omdat de vriendjes een surface niet cool genoeg vinden.

Wil je productief zijn, of in smaak vallen bij de meute?
En kan de iPad pro al printen? "it will come" heeft Steve J. ooit eens gemaild.
Nu is een 12,9" groot genoeg, maar toch wil je soms iets afdrukken.

@Collaborator
Airprint werkt niet met Direct-Wifi printers en niet met standaard netwerkprinters en heeft daarnaast nog andere beperkingen.

NB:Android is nog erger, daar kun je alleen printen als de fabrikant van je printer een app heeft gemaakt, en alleen waar zij in hebben voorzien, meestal alleen foto's, pdf's, e-mail en eenvoudige ms-office documenten.

[Reactie gewijzigd door BeosBeing op 23 juli 2024 06:17]

Airprint? Of snap ik het niet helemaal. Gewoon draadloos printen kan al jaren toch?
Ik geef je groot gelijk. Ik zelf als een Apple gebruiker zou ik het wel willen overwegen om dit keer voor de Surface (Pro) te kiezen. Het heeft veel veel voordelen + je hebt ook de mogeljkheid om voor uitgebreider opslaggeheugen te kiezen. Jammer dat de huidige apps een beetje beperkt zijn bij Windows store, maar daar wordt hard aan gewerkt neem ik aan. Graag speel ik ook veel games op mijn tablet en dat is bij app store meer uitgebreid als ik me niet vergis.
Als ik niet beter wist zou ik denken dat dit cynisch bedoeld was. Hmm, voor hetzelfde geld een Opel Ascona of een Audi A6. Lastig...
Waar zijn die auto's gelijk geprijsd?
Nergens, dat is zijn punt.

Deze 2 tablets zijn wel vergelijkbaar geprijsd, maar komen qua functies dus totaal niet overeen (zie de opel en audi vergelijking)
Dan snap ik het nog niet.... waarom vergelijk je een Ascona/Apple met een Audi/Surface? Zoals je zegt de computers zijn gelijk geprijsd, de auto's niet... en komen volgens jou niet overeen qua functies?
Vreemde onlogische vergelijking. Tussen auto's waar een paar decennia verschil in zit. Vergelijk dan de iPad Pro met de Surface RT, maar ja dan is de prijs weer niet gelijk. Dus ik zie de vergelijking met de auto's niet.

Naar mijn idee kun je de iPad Pro prima vergelijken met de Surface 3 Pro. (Laat staan met de Surface 4 Pro) En zijn de functies en prijs gelijk. Okee iPad is iets duurder, mist muis optie, USB aansluiting en wat andere dingen. Prima om mee te nemen in een vergelijking.
Het is juist andersom, de surface is de audi, en de apple de opel...
? Wat schrijf ik dan? ;)

[Reactie gewijzigd door LessRam op 23 juli 2024 06:17]

oja. ik lees het verkeerd haha.
Naja het gaat er iig om dat de ipad veel minder te bieden heeft.

[Reactie gewijzigd door mdj84nl op 23 juli 2024 06:17]

Waarom waarom waarom zou je een iPad Pro kopen (met al zijn beperkingen in de vorm van iOS) voor productivity terwijl je voor minder (of net zo veel, afhankelijk van je opslagbehoefte) een MS Surface Pro 3 kunt kopen?
De Surface is eigenlijk op elk vlak goedkoper. De $799 versie van de Surface Pro 3 heeft dubbel de opslag van de $799 versie van de iPad Pro, en de Surface Pro 3 komt met de pen erbij, terwijl dat voor de iPad Pro je nog een extra $100 gaat kosten. Het toetsenbord van de Surface Pro 3 is ook nog eens veel goedkoper dan dat van de iPad Pro.
En de SP3 heeft een microSD en full size USB poort voor degene die graag meer ruimte willen!
En het allermooiste: je kunt de Surface Pro 3 heel makkelijk koppelen aan een docking station met scherm, toetsenbord en muis en dan heb je een volwaardige kantooroplossing, Doordat het Windows is kun je niet alleen gebruik maken van de Microsoft docking station, maar ook van een simpele (en goedkopere) Dell Superspeed hub en alles werkt automatisch en vlekkeloos over USB 3.0.

De Surface Pro 3 is dus een PC, ultrabook en tablet in één. Ik vind deze Apple in vergelijking daarmee maar een slap aftreksel dat ook nog eens een stuk duurder is. Maar ja... de tech-media kunnen kennelijk nooit eens kritisch schrijven over Apple producten. Ook in deze review weer: op de hele eerste pagina wordt de Surface Pro 3 niet eens genoemd, terwijl het toch wel duidelijk is dat daar de bron van inspiratie (en zorg) ligt voor Apple.
Maar ja... de tech-media kunnen kennelijk nooit eens kritisch schrijven over Apple producten.
Dat je het meteen generaliserend hebt over 'de tech-media' - alle tech-media dus - zegt volgens mij vooral iets over jouw vooroordelen. Daarbij lees ik zat kritische noten in deze preview (stylus, toetsenbord, gebrek aan volwaardige desktop-klasse apps, weinig meerware tov Surface 3, etc.)
Ja, ik generaliseer, omdat het over het algemeen zo is. Deze review is op het eind wel genuanceerd, maar zoals ik schrijf wordt op de eerste pagina de 'Surface Pro 3' niet eens genoemd als overduidelijke inspiratiebron. Dat is wel iets anders dan bij de Lenovo Surface Pro 3 Kloon laatst. Toegegeven, die laatste nog veel duidelijker een kopie.
Oh, alweer een Windows hater. Veel mensen vonden Windows 8 een drama en dat was het ook enigszins voor de casual desktop gebruiker. Windows 10 daarentegen heeft, voor mij althans, deze 'problemen' opgelost. (Ikzelf vond Windows 8 prima, zonder startmenu was het prima werken). Ik neem aan dat de Surface Pro ook gewoon Windows 10 draait en is dus een volwaardig OS: voor zowel tablets als desktops.
Ik neem aan dat de Surface Pro ook gewoon Windows 10 draait en is dus een volwaardig OS: voor zowel tablets als desktops.
Yep. Die kan gewoon geüpgrade worden naar Windows 10.
Maar je krijgt dan niet het Apple logo natuurlijk, dat is ook veel geld waard. En je krijgt een stuk meer touch geoptimaliseerde apps op de iPad pro. Maar goed, als je touch-only apps zoekt moet je niet zo'n grote tablet kopen... Op Windows en Android kun je tenminste prima met de muis werken (en kun je dus redelijk fijne convertibles maken), maar gezien dat niet op iOS kan moet ik eerlijk toegeven dat ik de iPad pro ook maar een vreemde eend vind.

[Reactie gewijzigd door David Mulder op 23 juli 2024 06:17]

Maar de benaming "PRO" en de beperking(en) van IOS staan een beetje in contrast tegenover elkaar vind ik :-)
iPad Maxi was misschien een betere naam. Persoonlijk denk ik ook dat het meer zal gebruikt gaan worden voor wat teken apps voor de kids (of andere liefhebbers natuurlijk)
Het enige wat deze iPad "Pro" maakt, komt door Microsoft in de vorm van Office. Voor de rest blijft het gewoon een groter stuk speelgoed.
Als je een apparaat zoal een iPad een Pro benaming mee wil geven, zul je er ook Pro features op moeten hebben, maar dat ontbreekt in elke vorm.
- Geen netwerk shares te benaderen
- Geen multiuser support
- Geen volwaardig filesysteem
- Geen x86/OSX applicaties te installeren
- Geen USB/SD kaart aansluitingen
- Geen volwaardige multitasking of multi desktop
- Geen PROductieve applicaties, behalve Office beschikbaar
- Zeer weinig storage die niet uitbreidbaar is

Etc. Nee, de Pro benaming is ontzettend enthousiast gekozen maar zeker niet terecht. De meerwaarde t.o.v. een Microsoft Surface Pro 3 is er totaal niet.
Om nog maar van de prijzen te zwijgen, want $99 voor een stylus???

[Reactie gewijzigd door LCP op 23 juli 2024 06:17]

Ik zou iedereen afraden om een iPad pro te kopen, maar je kritieken slaan echt nergens op:
  • Dat de iPad geen SMB shares kan benaderen is alleen relevant als je daar in je bedrijfsomgeving gebruik van maakt. Genoeg bedrijven hebben alles steeds meer web based (zelfs als ze het lokaal hosten) en is dat dus geen probleem voor.
  • Multiuser support is enigszins nutteloos op een apparaat dat expliciet bedoeld is voor een enkele professionele gebruiker. Het is nog een ander verhaal als je een familie tablet thuis hebt liggen, maar zelfs daar zie ik nauwelijks dat mensen gebruik maken van multi user opties (maximaal een 'ouders' en 'kinderen' account).
  • Wat betreft volwaardige filesystemen: Dat zit er wel degelijk in, de keuze om dat niet via een file systeem app beschikbaar te maken is een erg bewuste geweest waar prima wat voor te zeggen valt. Ik bedoel, iedere UX designer zal het er gauw over eens zijn dat de manier hoe een standaard filesysteem werkt vreselijk is, maar de vraag is vooral hoe we dat dan wel goed kunnen maken. Microsoft heeft een vreselijke poging gedaan met z'n bibliotheken en wat iOS doet is een vergelijkbare aanpak. Hoe dan ook, uiteindelijk is er niks expliciet wat je niet kunt op iOS, alleen moet je als ontwikkelaar meer moeite doen om het een beetje makkelijk voor de gebruiker te maken (m.a.w. het is zeker een slecht aspect van iOS mat mij betreft, maar iOS gebruik in het algemeen bewijst dat het goed genoeg is voor de meeste gebruikers).
  • Dat je geen Windows, Linux of OSX applicaties kunt installeren is in dezelfde mate een nadeel als klagen dat je geen iOS applicaties op Windows kunt installeren. Natuurlijk zijn er meer Windows business applicaties dan dat er iOS business applicaties zijn, maar dat is niet iets wat je iOS kunt verwijten (uiteindelijk kun je praktisch hetzelfde op iOS, Android en Windows programmeren, al zijn de implementatie en beperkingen op programmeer talen en omgevingen vaak significant anders)
  • Kan dus gewoon wel, al moet je net zoals met Android devices een bridge hebben van lighting naar USB/SD (of op android van micro usb naar USB). Niet dat ik vaak mensen zie die USBtjes nog gebruiken vandaag de dag...
  • Uiteindelijk is het enige wat er toe doet is of het goed genoeg werkt. Ik heb zelf een full HD scherm gekocht puur en alleen omdat ik dan twee documenten naast elkaar kan openen... en heb nog nooit een andere verhouding dan half om half gebruikt. Natuurlijk zijn er sommigen die dingen zoals spaces en multi desktop willen, maar dat is zeker geen algemene eis van het bedrijfsleven.
  • Ten eerste heeft 'PRO' niks te maken met 'productief' en ten tweede: Je zou je verbazen hoeveel bedrijfsapplicaties voor iOS worden ontwikkeld. Persoonlijk bevind ik mij praktisch totaal in het Windows, Linux en Android kamp, maar ontkennen dat al dat soort applicaties worden gemaakt is gewoon bullshit.
  • Zoals reeds eerder aangegeven kun je wel degelijk dus de storage uitbreiden (via USB). En zelfs al was dat onmogelijk geweest: In het bedrijfsleven is alles wat je vaak tegenwoordig nodig hebt een webbrowser en een office pakket... beide hebben niet veel lokale opslag nodig. Het zijn spelletjes, fotos en films die veel ruimte nodig hebben.
Vooral dat allerlaatste is iets wat mensen vaak vergeten. In het bedrijfsleven zijn de eisen significant lager dan bij ons tweakers. Het enige wat in het verleden bedrijven blind naar Windows dreef was dat alle oude applicaties daar voor gemaakt waren. Vandaag de dag zie ik dat ondertussen zelfs veel gemiddeld oude applicaties voor in de web browser zijn gemaakt (al dan niet met compatibiliteits problemen als je ze in een andere browser dan IE opent) en worden veel van de echt oude applicaties vervangen.

Blijft een feit dat ik eerder een surface pro of zelfs een goedkoop chromebookje aan zou raden dan de ipad pro, maar de ipad pro is zeker wel prima te gebruiken in genoeg bedrijfsomgevingen. Blijft alleen wel zo dat zelfs chromebooks bijv. ook steeds populairder worden in bedrijfsomgevingen, dus dat het 'prima te gebruiken' is zegt weinig over de waarde/geweldigheid van de iPad pro.

En trouwens, aan iedereen die Windows een volwaardig OS noemt en iOS (of Android) niet in dezelfde categorie zet: Windows is zeker een vrijer OS, maar het draagt ook een stuk meer bagage mee dan de nieuwere OS'en. Juist als je kijkt naar de nieuwste OS'en zie je dat ze bepaalde voordelen hebben die een OS als Windows totaal niet kan toevoegen bijna meer. Het beveiligingsmodel van Windows is beter geworden, maar nog steeds slecht, zowel op OS/update niveau (kijk bijvoorbeeld eens naar de methodiek die ChromeOS gebruikt voor updates en het locken van het OS als read only na boot) als op applicatie en rechten niveau (Windows permissies vs iOS permissies zijn in een totaal andere klasse). Op Windows kan ieder programma alle belangrijke bestanden gewoon zomaar uitlezen, op iOS is dat volgens mij al iets lastiger en op zo iets als ChromeOS is dat onmogelijk (pas als de gebruiker een bestand expliciet opent kan een applicatie het uitlezen) en ga zo maar door. iOS was tot recent significant beter geoptimaliseerd dan Windows (vind het nu lastiger te zeggen, want Windows 10 werkt best goed op goedkope/oude hardware) en admin rechten 'hacken' op iOS is een stuk lastiger dan op Windows. Maakt dat iOS beter dan Windows? NEE! Maar om het ene volwaardig te noemen omdat het geen beperkingen kent en het ander als onvolwaardig te zien omdat ze ze wel kent... is enigszins scheef.

offtopic:
OH WOW, deze comment is veeel langer geworden dan bedoeld... :(

[Reactie gewijzigd door David Mulder op 23 juli 2024 06:17]

•Wat betreft volwaardige filesystemen: Dat zit er wel degelijk in, de keuze om dat niet via een file systeem app beschikbaar te maken is een erg bewuste geweest waar prima wat voor te zeggen valt.
Het is maar net wat je als voorwaardige filesysteem vind. Alle foto's worden in 1 map gezet en het gemakkelijk overzetten van deze foto's naar een andere locatie moet je altijd gebruik maken van een app. Er zit geen ingebouwde filesysteem in en dit zorgt er ook voor dat je punt over het gebruik maken van een usb stick ook totaal niet goed werkt.

Je kan inderdaad een usb stick aansluiten, maar een applicatie uit de store moet dit wel ondersteunen. Zolang Apple dit niet officieel ondersteund kan je er dus vrij weinig mee.
•Dat je geen Windows, Linux of OSX applicaties kunt installeren is in dezelfde mate een nadeel als klagen dat je geen iOS applicaties op Windows kunt installeren. Natuurlijk zijn er meer Windows business applicaties dan dat er iOS business applicaties zijn, maar dat is niet iets wat je iOS kunt verwijten (uiteindelijk kun je praktisch hetzelfde op iOS, Android en Windows programmeren, al zijn de implementatie en beperkingen op programmeer talen en omgevingen vaak significant anders)
Je kan het IOS niet verwijten maar Apple wel. Ze kiezen er expliciet voor om er IOS op te zetten en ik vind ook totaal niet raar dat men hier over begint. Het OS is gewoon niet geschikt om een laptop te vervangen en dat is wel wat Apple hier probeert. Ik heb zonder problemen mijn scriptie op mijn sp3 getikt, maar dit zou ik totaal niet kunnen op mijn ipad. Zelfs niet met een toetsenbord eraan wat Apple hier probeert. Een touchscreen kan nooit een muis nodig en een muis heb je gewoon nodig om een lange brief te tikken.
voordelen hebben die een OS als Windows totaal niet kan toevoegen bijna meer. Het beveiligingsmodel van Windows is beter geworden, maar nog steeds slecht, zowel op OS/update niveau (kijk bijvoorbeeld eens naar de methodiek die ChromeOS gebruikt voor updates en het locken van het OS als read only na boot) als op applicatie en rechten niveau (Windows permissies vs iOS permissies zijn in een totaal andere klasse).
Als je als bedrijf gebruik maakt van de Windows store kom je op exact dezelfde veilige omgeving als IOS uit. Snap niet helemaal wat je hier probeert te schetsen.

Mijns inziens is Apple beetje de weg kwijt. Ze weten gewoon niet meer wat ze moeten uitbrengen en de feeling die ze hadden in de tijd van Steve Jobs zijn ze gewoon kwijt. Het marktaandeel van OSX neemt niet toe en die van de Ipad en ios neemt steeds meer af. Net als de IPhone 5c en de macbook 12 inch zie ik dit ook geen hit worden.

[Reactie gewijzigd door vali op 23 juli 2024 06:17]

Wat betreft filesysteem: Dat zit er toch echt in, pak maar eens een gejailbreaked ipad. De manier hoe ze daar toegang toe verschaffen is extreem bewust geweest. Zelf ben ik er ook geen grote fan van, maar ik ben ook geen grote fan van het ouderwetse bestandssysteem.

En als ik het goed begrijp word dat USB aansluiten op zich gewoon door Apple ondersteund, maar dan wel op dezelfde manier als ze SD kaartjes ondersteunen. Het is dus niet alsof je een file browser word voorgeschoteld, maar je kunt wel als ik het goed begrijp gewoon alle docx bestandjes bijv. openen vanuit Word als je dat wilt.

En ja, het gebrek van een muis vind ik inderdaad 100% een groot gemis. Praktisch gezien zijn selecties een stuk stuk beter geworden met touch dan in de vroege dagen, maar het blijft zo dat een muis gewoon beter werkt.

En als je als bedrijf gebruik maakt van de Windows Store dan helpt je dat helemaal niks. Een executable kan nog steeds vanaf een USB worden gedraaid, een applicatie kan nog steeds alle belangrijke bestanden die op het systeem staan uitlezen en een succesvol hacker kan nog steeds het OS zelf aanpassen (read/write). Nu goed, dat laatste is ook mogelijk op iOS en alleen niet mogelijk op Chrome OS, maar de eerste twee dingen niet. En sowieso is de sandbox op iOS (of zelfs Mac OSX) een stuk stuk completer dan die van Windows.

Ben het trouwens wel met je eens dat Apple even z'n sterkste tijd heeft gehad. Denk dat ze nu net zoals Microsoft een down-periode gaan meemaken en de vraag is vooral of ze zich daarna net zoals Microsoft er zich weer uit op zullen weten te werken of zoals bijv. IBM, RiM of Yahoo gewoon uiteindelijk een stille dood sterven.

[Reactie gewijzigd door David Mulder op 23 juli 2024 06:17]

En als ik het goed begrijp word dat USB aansluiten op zich gewoon door Apple ondersteund, maar dan wel op dezelfde manier als ze SD kaartjes ondersteunen. Het is dus niet alsof je een file browser word voorgeschoteld, maar je kunt wel als ik het goed begrijp gewoon alle docx bestandjes bijv. openen vanuit Word als je dat wilt.
Hij wordt inderdaad ondersteund, maar nog steeds is het app afhankelijk. Dit geeft gewoon aan dat het een echte tablet OS is. Het is gewoon niet goed te praten dat ze voor IOS gekozen hebben en zal het daarom ook nooit begrijpen.
Het is dus niet alsof je een file browser word voorgeschoteld, maar je kunt wel als ik het goed begrijp gewoon alle docx bestandjes bijv. openen vanuit Word als je dat wilt.
Je moet dus steeds je word openen om een document van je usb stick af te lezen. Dat lijkt mij verre van ideaal werken.
En als je als bedrijf gebruik maakt van de Windows Store dan helpt je dat helemaal niks. Een executable kan nog steeds vanaf een USB worden gedraaid, een applicatie kan nog steeds alle belangrijke bestanden die op het systeem staan uitlezen en een succesvol hacker kan nog steeds het OS zelf aanpassen (read/write).
Je kan zeer gemakkelijk een Windows machine beveiligen en dan werkt de executable ook niet meer vanaf een usb device. Een IOS device kan je ook zeer gemakkelijk jailbreaken en dan kan je daarmee ook flink wat schade in een bedrijf aanrichten als je hem in het netwerk hangt.
En sowieso is de sandbox op iOS (of zelfs Mac OSX) een stuk completer dan die van Windows.
Uhh volgens mij weet je niet precies hoe sandbox binnen Windows werk. Zou eerst inlezen voordat je zo'n uitspraak maakt.

Microsoft is juist bezig om groter te worden in de Enterprise wereld. Met Azure werkt dit al zeer goed en met SP3 gaan ze met samenwerking van HP zeker nog groter worden. Bij bedrijven zie je steeds minder desktops staan door flex plekken en als Microsoft hier een voet tussen de deur krijgt met devices zoals de SP3, dan gaat het voor Apple heel moeilijk worden om hier nog marktaandeel te pakken.
These same customers – especially global customers – have said they would like to see HP not only selling Surface Pro 3, but also supporting it. To respond to this set of customer needs, we are excited to announce that as part of the Surface Enterprise Initiative with Microsoft, we will be offering the Surface Pro 3 through the HP direct sales force. Independently, we will also be offering a new set of HP Care Packs designed specifically to help customers to plan, configure, deploy and manage in enterprise environments. We also plan to offer some mobility workflow transformation tools and services that will be available next year

[Reactie gewijzigd door vali op 23 juli 2024 06:17]

Je kan zeer gemakkelijk een Windows machine beveiligen en dan werkt de executable ook niet meer vanaf een usb device. Een IOS device kan je ook zeer gemakkelijk jailbreaken en dan kan je daarmee ook flink wat schade in een bedrijf aanrichten als je hem in het netwerk hangt.
Alles wat ik uit ervaring kan zeggen is dat bij de meeste bedrijven waar ik langs ben geweest executables prima draaiden, maar dan natuurlijk wel met beperkte rechten. Maar goed, neem iOS waar de helft van de tijd geen jailbreak mogelijk is op de meest recente versie tegenover Windows waar ik zonder externe hardware (iets wat bijna altijd nodig is op iOS) admin rechten wist te verkrijgen op een lokaal account met wat ge-google de twee keer dat ik dat probeerde (toegegeven, dat was wel in de Windows XP (super makkelijk) en Windows 7 (was iets lastiger) tijd).

Maar goed, je hebt absoluut gelijk dat Microsoft wel een veel betere sandbox heeft gebouwd voor Windows Store Apps en als het de norm zou zijn dat alle applicaties Windows Store Apps zouden moeten zijn dan zou het inderdaad allemaal een heel ander verhaal worden. Het is alleen niet zonder reden dat de Surface zo'n totale faal was dat hij ondertussen gedood is. Je kunt moeilijk gaan zeggen dat Windows een net zo goed sandbox systeem heeft terwijl er totaal geen business apps te vinden zijn in de Windows Store. Als je de sandbox aan het vergelijken bent dan heb je het over de 'sandbox' die voor alle applicaties geld.
Je moet er echter wel rekening mee houden dat je, juist omdat de Surface Pro een volwaardig desktop OS draait, je geen business apps nodig hebt, want die heb je al op je desktop staan.
Zelfs de Office apps in Windows 10 zijn zeer goed bruikbaar. Ik gebruik tegenwoordig meer de Office apps dan de desktop uitvoering, puur omdat zo'n beetje alle basis zaken in de apps aanwezig zijn zonder dat je tussen de 'zooi' die je toch nooit gebuikt moet zoeken in de ribbon.

Dus apps kunnen wel goed genoeg zijn en als de Office apps gelijk zijn op iOS kan je die wel als 'pro' zien. Maar verder houdt het wel een beetje op met de pro ervaring op een iPad en ben ik het met een hoop mensen eens die zeggen dat ze beter iPad Plus hadden kunnen kiezen als naam. Ik vind het ook een gemiste kans van Apple om geen OSX convertable tablet/notebook/laptop hebben gemaakt, waar je OOK iOS apps op kan draaien (ala Windows 10)...
Leuk verhaal David, maar het slaat eigenlijk niet op mijn punt: het feit dat deze iPad Pro helemaal geen "Pro" naam mag hebben.
Dat de iPad geen SMB shares kan benaderen is alleen relevant als je daar in je bedrijfsomgeving gebruik van maakt
Ja, als een apparaat claimt Pro te zijn, dan mag je aannemen dat deze in bedrijfsomgevingen gebruikt kan worden. En ja, dan is het benaderen van SMB shares een Pro functie.
Wat betreft volwaardige filesystemen: Dat zit er wel degelijk in, de keuze om dat niet via een file systeem app beschikbaar te maken is een erg bewuste geweest waar prima wat voor te zeggen valt
Daar valt dus niets voor te zeggen als je je apparaat een Pro status geeft. Wederom een fail.
Dat je geen Windows, Linux of OSX applicaties kunt installeren is in dezelfde mate een nadeel als klagen dat je geen iOS applicaties op Windows kunt installeren
Dat is natuurlijk onzin. Op iOS zijn er weinig Professionele applicaties te vinden. Het feit dat je die dus niet kunt installeren is wederom een grote fail als je claimt dat je apparaat een Pro device is. Daarnaast is het ontbreken van een muis ook nog een groot gemis.
Kan dus gewoon wel, al moet je net zoals met Android devices een bridge hebben van lighting naar USB/SD
Wederom niet goed te praten als je als bedrijf claimt dat je apparaat een Pro device is. Een Pro device heeft standaard aansluitmogelijkheden aan boord zoals USB, HDMI, VGA etc. Zo'n iPad adapter is alleen maar storing gevoelig en geeft je alleen maar USB/SD en daarmee is het gezegd. Om nog maar van de prijs van zo'n adapter te zwijgen.
Natuurlijk zijn er sommigen die dingen zoals spaces en multi desktop willen, maar dat is zeker geen algemene eis van het bedrijfsleven.
Als je apparaat een Pro device is, verwacht je dat je er een extra beeldscherm, of wellicht zelfs twee op kan aansluiten. Zoals bijv. op een Surface Pro 3, die hdmi heeft en een dock met dat soort mogelijkheden. De iPad "Pro" heeft geen van deze opties. Conclusie: fail.
Ten eerste heeft 'PRO' niks te maken met 'productief' en ten tweede: Je zou je verbazen hoeveel bedrijfsapplicaties voor iOS worden ontwikkeld.
PRO heeft niets met producties te maken zoals NTFS niets met een filesysteem te maken heeft. Natuurlijk dient een Pro device productief te zijn |:(
En het merendeel van de bedrijfsapplicaties die er voor iOS zijn, zijn bedrijfsspecifieke apps die lang niet voor elk bedrijf relevant zijn. Het aantal echt productieve professionele apps in de App store is heel klein.
Zoals reeds eerder aangegeven kun je wel degelijk dus de storage uitbreiden (via USB). En zelfs al was dat onmogelijk geweest: In het bedrijfsleven is alles wat je vaak tegenwoordig nodig hebt een webbrowser en een office pakket
Storage uitbreiding via USB? Zie jij al iemand met een iPad rondlopen met een USB stick eronder bungelend? Dacht het niet. Storage uitbreiding zie ik als uitbreiding via interne SD kaartlezers o.i.d., niet USB sticks of wat dan ook. Dat zijn allemaal tijdelijke oplossingen.
Je claimt dat je veel van het bedrijfsleven af weet, maar "alles wat je nodig hebt een webbrowser en een office pakket" doen toch heel anders vermoeden, sorry.

Conclusie: de iPad Pro is geen Pro apparaat en mag die naam ook niet hebben. He blijft een stuk speelgoed met een 12 inch scherm. Dat toetsenbordje en stylus doen het apparaat echt niet meer zijn dan het is.
Als je weet hoe ios in elkaar steekt kun je vrijwel alles doen wat een windows tablet ook kan, als is het in sommige gevallen niet out of the box en kan ik me voorstellen dat het dan lijkt alsof het niet mogelijk is. Met de juiste apps kun je alles wat windows kan. Misschien een aantal functies inderdaad als volwaardige multi tasking (alhoewel volwaardig een relatief begrip is). Multi user wordt aan gewerkt en hoe je het ook went of keert, apple is nou eenmaal goed in marketing en laten we eerlijk wezen, zelfs de grootste computer leken kunnen daarmee overweg (en dat is volgens mij ook waar apple op mikt, weinig kennis van computers/tablets maar toch productief kunnen zijn ermee). Windows wordt het meest gebruikt en ken honderden mensen die ermee opgegroeid zijn en nog steeds geen flauw idee hebben wat ze ermee (kunnen) doen. Ik heb zelf windows en ios toestellen en eigenlijk is de vergelijking tussen de 2 niet makkelijk te maken.
Klopt. En moest je dan zo'n iPad hebben (maakt niet uit welke), dan ben je nog beter af met het universeel toetsenbord van Microsoft, die is pakken goedkoper en werkt ineens voor Windows, Android en iOS. Daarnaast kunnen Apple gebruikers hem gebruiken voor hun iPad en iPhone, en gewoon switchen tussen de beiden automatisch.
Misschien omdat er tal van mensen zijn die iPad's hebben geïntegreerd in hun muzikale workflow? Door de talloos geproduceerde muziek-apps voor iOS zijn die apparaten voor tal van muzikanten maar wat interessant.
De iPad heeft veel meer geoptimaliseerde tablet apps, dus je hebt echt de tablet experience. De Surface zul je voornamelijk als laptop gebruiken.
Maar Apple mikt op productivity met dit ding. Tablet apps zijn er niet echt voor productivity, terwijl je met een SF3 Pro een complete laptop in huis hebt ..
Anoniem: 382732 @Arfman10 september 2015 09:15
Wat versta je onder productivity? Als je fotograaf bent is een tablet in de meeste gevallen handiger dan een laptop (kleiner, minder stroomverbruik etc). Om maar een voorbeeld te noemen. Productiviteit is meer dan code kloppen of documenten genereren.
Is een goede fotocamera niet veel handiger? :)
Ok flauw, maar wat doet een fotograaf voor zijn werk met een tablet. Is het enkel storage, kleine aanpassingen maken op de foto's, foto's doorsturen via mail of socialmedia,
Of zijn er nog andere zaken die een grote rol spelen?
Jazeker, wat dacht je van RAW's importeren ?
De camera connector (moet je apart kopen voor 30 euro) laat alleen JPEG's toe en die worden ook nog aangepast bij importeren.
Dus dat gaat het niet worden op een iPad Pro, tenzij Apple iOS aanpast voor meer professionele toepassingen.
Zoals ik eerder zei, voor hetzelfde geld koop je een Macbook Air die dat allemaal wel kan.
Importeer je die RAW's on the road? Waarom zou je dat doen, behalve om te syncen met je servertje thuis? (Lekker voor je databundel :) )
Ja waarom niet ? Als je computer / tablet er geschikt voor is om ze te bewerken, maar dat betwijfel ik dus bij de iPad Pro.
Waarom zou je dat doen, behalve om te syncen met je servertje thuis? (Lekker voor je databundel :) )
Ja en dat kan ook.
Nog nooit gehoord van wifi hotspots ? Dan heb ik niks met dure databundels te maken en kan met een VPN prima veilig.
Om de foto's op een iPad pro te bewerken, zoals Apple graag heeft met deze versie van de iPad?

Doe dat nu ook met mij. surface Pro. Ff kabeltje aansluiten, of nog mooier via wifi direct naar de surface sturen en bewerken.
Fotografen bij concerten en sportevenementen doen dit heel veel. Het nieuwsitem kan dan namelijk snel de deur uit
En wat zou je als fotograaf moeten met een iPad Pro? Op een SF3 Pro draait ook gewoon Photoshop, heeft een IPS paneel en voldoende aansluitingen (mSD, USB 3) om makkelijk je foto's er op te kunnen zetten, waar de iPad Pro alleen een Lightning connector heeft.

Maar ik snap Apple wel vaker niet en dan blijkt het toch een succes te worden, dat zal in dit geval ook wel zo zijn.
Sterker nog: op de SF3 Pro krijg je de volledige Photoshop, terwijl je op de Ipad Pro het met een afgeslankte tablet-versie van Photoshop moet doen.
Exact mijn gedachte. Ik ben (part-time) fotograaf en zweer nu bij m'n Surface Pro. Je kan dus de volledige producten draaien, wat naar mijn idee vele malen beter werkt dan de IOS versies die een hoop functionaliteit missen. Ook is er ondersteuning voor touch, dus met een stylus en zelfs met je vingers (in beperkte mate) werkt het prima.

Daarbij komen ook nog eens de voordelen van een volledige OS kijken, zoals het benaderen van shares, zodat je gelijk je foto's naar je NAS weg kan schrijven.

Als ik een groot scherm nodig heb, hang ik 'm aan m'n gecalibreerde monitor en sluit ik m'n tekentablet aan.
Anoniem: 343906 @Arfman10 september 2015 13:56
Neem je toch pixelmator op iOS? Prima app en verder mee te werken op OSX, zo je dat wilt.
een fotograaf gebruikt meestal een speciaal beeldscherm met een 10-bit kleurenpaneel om een groot gedeelte van het adobe-rgb spectrum te weergeven.
Iets wat een fotograag in elk geval graag zou willen als profesional, maar dit is een optie die de ipad niet heeft. (de SP3 ook niet in dit geval)
De iPad kan niet alles, maar het kan voldoende zijn en het ziet er super gelikt uit. Ik vind beide apparaten niche producten voor tekenaars en niet iedereen heeft alle photoshop functies nodig. In dat geval is de iPad hele elegante oplossing. Het apparaat is ook lichter en heeft een langere accuduur.
"ziet er super gelikt uit"

Van alles vind ik juist dit tegenvallen voor een Apple. Dat het iOS is, is geen verassing. Dat er geen USB poort op zit ook niet. Dat hij een ARM processor heeft ook niet. Uiteraard met alle voor en nadelen tov de Surface Pro (zie de discussies hier). Dat ie duur zou zijn is ook geen verassing. Maar Apple is toch de kampioen die bestaande ideeën gewoon een stuk beter uitvoert...??

Ok, de tablet is mooi (maar ook weer niet zoveel anders dan een Air2). Maar de toetsenbord oplossing lijkt niet heel erg handig. Hij is ongetwijfeld beter dan de originele TouchCover van Microsoft. Maar zeker niet ten opzichte van de TypeCover en al helemaal niet tov de nieuwe versie bij de Surface Pro 3. De standaard lijkt niet erg stabiel en is niet verstelbaar. De stylus moet al na een paar uur worden opgeladen... Juist dit zijn de dingen die ik niet van Apple had verwacht.

Ik had verwacht dat juist Apple met oplossing zou komen om de Stylus op te bergen. De Surface is een mooi ding. Maar Microsoft levert een lipje (met plakband) mee om je stylus te bevestigen. Een armzalige oplossing. Maar vooruit, het is geen Apple...

Kijk dat de iPad Pro allerlei beperkingen heeft wisten we. Dat geldt ook voor een iPhone. Dat nemen we van Apple voor lief. Wat we daarvoor in de plaats krijgen is de mooist ontworpen en uitgedachte producten die 'gewoon werken'. Maar ik twijfel toch sterk over deze iPad Pro (en vooral de accessoires). Dat is wat mij het meest verbaasd...

[Reactie gewijzigd door verbaanr op 23 juli 2024 06:17]

"ziet er super gelikt uit"

Ziehier het bestaansrecht van Apple. Nouja, to each their own I guess.
Het is niet alleen het uiterlijk, maar de hele ervaring. Een mooi apparaat, dun, licht, lange accuduur, eenvoudig te bedienen. Qua software is het inderdaad beperkter dan OS X of Windows, maar wat het doet, dat doet het goed, en dat gaat gelikter dan op een x86-tablet.
Anoniem: 672930 @TMC10 september 2015 12:06
De typische redenen waarom mensen Apple-producten blijven verdedigen en kopen. Kan voor jou een leuk apparaat zijn maar het is zeker geen "Pro" toestel en de prijs is totaal niet in verhouding met de mogelijkheden.
Joh, dat hele 'Pro' gedoe is zo arbitrair als het maar zijn kan.
Wat die doet, zou een normale iPad ook kunnen... Dus waarom een pro kopen?
> Ik vind beide apparaten niche producten voor tekenaars en niet iedereen heeft alle photoshop functies nodig.

Dan zijn er vast nog wel goedkopere, andere oplossingen.
Tablet apps zijn er niet echt voor productivity, klopt, maar dit kan ook weer wat losmaken bij ontwikkelaars om een volwaardige app te maken voor de iPad als dit wat meer in het bedrijfsleven beland. En wat je zelf al zegt, met de SF3 heb je een complete laptop in huis, die moet je ook gebruiken als laptop wil je Windows een beetje degelijk kunnen bedienen. Vind het soms wel hilarisch, dat een collega wat probeert aan te tikken op het scherm, in een menuutje, en 6 á 7 taps nodig heeft om de juiste menu item aan te tikken.
Dan is je collega scheel ;)

Heb zelf sinds kort een touchscreen laptop met Windows 8.1 en ik heb geen enkel probleem om hem als tablet te bedienen (afgezien van het feit dat het toetsenbord in de weg zit, maar dat heb je met een SF3 met Type Cover of iPad Pro met toetsenbord ook).
Ik bedoel in de volledige interface van Windows he. (Zonder down-scale van resolutie, want dat vinden de meeste apps ook weer niet amusant) Dus is het heel priegelig allemaal.
Daar heb je toch ook de tablet modus voor? Gebruik je hem als tablet dan gebruik je de tablet modus waar alles gewoon mooi op touch formaat is. Zet je de tablet modus uit dan heb je weer je oude interface terug voor de desktop en dan ga je de muis en toetsenbord gebruiken.
Ja en daar gaf ik net al aan, niet alle apps gaan daar lekker mee overweg.
Klopt, daarom heb je ook twee werelden in één device. Dat moet je maar net liggen i guess..

Ik vind dat persoonlijk een geweldig concept: Tablet in de trein, pc op het werk/thuis/school etc.
Niet of nog niet? Adobe komt met producten voor de Pro, Microsoft komt erbij met Office, de iWorks suite zat er al een tijd op, zelfs Autocad komt met producten, etc.
vraag is meer zijn dat volledige producten of afgeslanke producten zoals je die wel meer ziet op Tablets?
De autocad app die ze lieten zien was Autocad360, daar kan je alleen tekeningen mee bekijken. Nul van de tekenfunctionaliteit dus.
Zie je niet dat ze de SP3 willen na doen.

Het grappige van alle is, dit wordt een veel grotere succes dan de SP3 :)
Waarom omdat mensen zo obsessed zijn door het merk dat ze niet eens meer kijken naar de productiveit. (Je kan gaan bashen wat je maar wilt, maar dit is echt zo)

Waar SP3 (Microsoft) echt iets neer heeft gezet voor touch-apps/ office apps (Word/Exel) noem zo maar op en veel goedkoper is, en nog eens op een volledig OS draait. Gaat de iPad Pro het toch veel beter doen.

Dat is echt zonde dat mensen blind een product kopen (vooral bij apple) Want innovatief is het niet zoals ze de hele presentatie over hun producten praten alsof het wiel opnieuw is uitgevonden. Ze hebben het gevoel dat het Apple is en alles goed in elkaar zit. En misscien is dat zo maar daarvoor hebben ze nu producten neergezet in fijtelijk wat maar een klein beetje beter is geworden niet super veel innovatiefs maar de volle mep ervoor geven.

Geloof me als Apple ziet mensen kopen geen producten meer of het aantal verkopen zat enorm dat ze echt wel weer aan tafel gaan zitten om echt iets nieuws te maken!

[Reactie gewijzigd door theduke1989 op 23 juli 2024 06:17]

Waarom maak je je zo druk wat anderen kopen? Feit is dat je nu als consument meer opties hebt en dat is alleen maar goed.
Simpel. Ik wacht op het volgende innovatieve product van Apple. Ik wacht op die ene zet die mij het product bied wat ik nog niet ken maar wat prefect werkt op mijn wensen. Waarom zou Apple zo'n "risky" move maken, als iedereen toch alles als zoete koek eet?
Als nu iedereen stopt met het kopen van i[insertrandomthing] S/+/Pro/Lite/C, dan komen ze misschien met iets nieuws. Nu helaas, de volgende clone.
Waarom maak je je zo druk wat anderen kopen? Feit is dat je nu als consument meer opties hebt en dat is alleen maar goed.
Momenteel wel. Maar als blijkt dat Microsoft niet genoeg verkoopt ondanks dat ze een uitstekend product hebben kunnen ze er maarzo stoppen. En dat is geen verwijt naar Apple of mensen die de producten kopen, enkel jammer voor de mensen die graag het andere willen hebben. Iedereen is vrij om te kopen wat hij/zij wil, maar het is een feit dat mensen vaak blind een product kopen zonder te kijken naar andere producten. Niet alleen bij Apple overigens, maar ik heb het idee dat het bij Apple wel een stapje (of twee :P ) meer is. Het feit dat de afgelopen Apple-artikelen op Tweakers honderden reacties behalen zegt ook iets over de mate waarin het product gehyped is. Nogmaals, iedereen is vrij om te kopen wat hij/zij wil. Maar het is logisch dat wij Tweakers het zonde vinden als een in onze ogen beter product minder interessant is dan een product wat in onze ogen zwaar overpriced is. En dat laatste is maar net hoe je het bekijkt. Als er miljoenen mensen zijn die staan te wachten om het product te kopen is het in die zin dus zeker niet overpriced.
Gelijk heb je!

Maar het zijn ook BEBRIJVEN die géén poot uitsteken om SP3 op voorpagina te zetten!!
Dixons,mediamarkt ect

Altijd maar apple apple en android, nee zo word Surface pro Nooit populair!

Kortom weinig Microsoft reclame.
Weet je hoe reclame werkt? Als microsoft er voor betaalt komen ze ook op de voorpagina.
Sterker nog. Ik heb meer het idee dat ik net een preview van een Surface RT/2 las... Van alles extra bijkopen, desktop vervanger die geen desktop vervanger kan zijn (ivm ARM), alhoewel het wel een degelijke tablet blijft.
2 apps naast elkaar draaine, 50/50 of in een smalle balk

Ik blijf de Surface van MS dan toch superieur vinden, maar al snap ik de hype rond de Surface Pro ook niet helemaal. Zolang je geen super zware software draait voldoet een normale Surface 3 ook prima.
Je kan in Windows 10 toch ook de tablet mode aanzetten en geen fysiek toetsenbord aansluiten dan gaan alle apps die uit de store komen in full screen modus met ook dat side by side en zo.
Ik heb de surface pro 3 met docking station en vind hem juist erg gaaf. Wat betreft applicaties. Ik mis er geen een :) ik werk er dagelijks op. Voornamelijk Visual Studio en SQL management studio. Af en toe Photoshop CC en in tablet mode of zonder tablet mode gebruik ik het touch screen regelmatig tijdens het browsen. Tijdens vergaderingen gebruik ik de pen die met een klik onenote start. Die notities synct hij meteen ook naar mijn telefoon. Mij hoor je dus niet klagen. Ik moet gewoon erg lachen dat er gisteren een stripverhaal uit 2012 werkelijkheid is geworden. http://hijinksensue.com/comic/surface-tension/
Men maakt de fout hier om laptop funcionaliteit (Surface Pro) te vergelijken met tablet funcionaliteit (tablets) en vervolgens dat als nadeel te verkondigen.
Als je puur het aanbod van touchapps vergelijkt dat komt de Surface Pro er erg bekaaid vanaf. Komt bij dat veruit de meeste ontwikkelaars apps gaan maken voor de iPad Pro.
De iPad Pro gaat waarschijnlijk beter verkopen dan de Surface Pro (weinig funfactor, saai imago).
Maar waarom maak je onderscheid tussen tablet en laptop? het is juist een 2-in-1 device. Je zou dus als je ze naast elkaar legt zowel de laptop als de tablet functie moeten vergelijken. Volgens jou is de surface niet best als tablet. Zelf heb ik een iPad 2. die is wat gedateerd en dat merk ik aan de response tijden als ik apps wissel. Ik verwacht niet dat ik nog een iPad ga kopen in de toekomst. Met name vanwege de prijs. Ik werd gisteren of eergisteren door een tweaker gewezen op een tablet zoals dit:
http://www.banggood.com/C...Boot-Tablet-p-968268.html
Waar je dus een gratis upgrade naar Windows 10 bij krijgt. Zelf heb ik ook een Lenovo Miix 2 (8 inch) met daarop Windows 10 en vind dat erg prettig werken met de live tiles.
Vorige maand is project islandwood open source gegaan
https://blogs.windows.com...or-ios-lets-open-this-up/ waarmee ios ontwikkelaars dus delen van de broncode kunnen hergebruiken om zo windows 10 te kunnen targetten en daarmee hun userbase kunnen vergroten. Dus mocht je touch enabled apps missen op de surface of welke windows 10 installatie dan ook met touch input, dan verwacht ik dat het er over een tijdje wel is.
Vergeet ook niet dat de SP3 binnen een niet al te lange tijd een opvolger gaat krijgen en nu al goedkoper lijkt te zijn dan de ipad pro.
Men maakt de fout hier om laptop funcionaliteit (Surface Pro) te vergelijken met tablet funcionaliteit (tablets) en vervolgens dat als nadeel te verkondigen.
Het is Apple zelf die deze tablet als 'Pro' in de markt zet en vrijwel het enige verschil met een normale iPad is de grootte.
Kun je me dan uitleggen, waarom dit apparaat meer of minder geschikt is voor professioneel gebruik in vergelijking met de SP3?
Als je puur het aanbod van touchapps vergelijkt dat komt de Surface Pro er erg bekaaid vanaf. Komt bij dat veruit de meeste ontwikkelaars apps gaan maken voor de iPad Pro.
Klopt, maar dat maakt niet uit want je kan er volledige desktop-applicaties op draaien dus dat is geen nadeel meer. Sterker nog ik zou zelfs zo ver willen gaan dat dit juist een nadeel is voor de iPad Pro.
Daarbij biedt een volledige desktop-applicatie meer mogelijkheden dan een app in een gesloten systeem.
De iPad Pro gaat waarschijnlijk beter verkopen dan de Surface Pro (weinig funfactor, saai imago).
Dat hebben de Apple-discipelen ervan gemaakt ja. Maar als je objectief de mogelijkheden en functionaliteit van de iPad Pro gaat kijken en deze vergelijkt met de SP3 (je doet het immers zelf ook) dan kan je simpelweg niet anders concluderen dan dat de SP3 de betere is van de 2.
En daarbij: factoren als 'funfactor' en 'saai imago' erbij slepen als je apparaten wil vergelijken voor de professionele markt. Daarmee blijkt al dat Apple de plank misgeslagen heeft.
Wil je fun? Koop een iPad Pro. Wil je echt productief zijn? Koop een SP3.

[Reactie gewijzigd door Vexxon op 23 juli 2024 06:17]

Leuk gevonden die link! Hebben ook al een aantal andere mensen op gereageerd in de trant van : "ben je helderziend"
iPad pro : 12,9" , 713 g
Resolutie: 2732x2048

MS SP3: 12" 798 g
Resolutie: 2160 x 1440

Veel ouderen kunnen prima met een iPad omgaan en hebben helemaal geen zin in dat Windows gedoe, die gaan voor makkelijk en een grotere iPad voor de slechter zienden onder ons kan nog wel eens een hit gaan worden. Niet alle 70+ers zijn digibeet en die groep groeit heel heel hard de komende jaren en hebben ook vaak nog eens de koopkracht om voor gemak te gaan.
Leuk dat je dat baseert op enkel het gewicht en de resolutie. Wat is exact je punt? Er zijn zat genoeg mensen - ook ouderen - die al kunnen werken met Windows, de leerdrempel voor iOS is net zo hoog als die voor Windows.
resolutie kan een punt zijn als je wat minder ziet. Als ik naar de ouderen om mij heen kijk zijn er toch een hoop die problemen hebben met Windows, maar over iOS en in mindere mate OSX hoor ik ze nauwelijks. Ga eens in een gemiddelde bejaarden soos kijken, meer iOS dan je zou verwachten, al was het maar de afgedankte 4S van kleinzoon.
Anoniem: 672930 @divvid10 september 2015 12:27
Voor slechtzienden maakt resolutie niets uit, schermgrootte wel. Een slechtziende ziet echt niet het verschil als er wat pixels meer zijn hoor.
En als ze inderdaad enkel wat surfen en spelltjes spelen is Windows overkill. Maar dan zou ik ze eerder een android tablet geven voor de helft van de prijs dan deze iPad.
Dat afgedankte toestellen worden doorgegeven is een feit maar dit spreekt juist je statement tegen dat de ouderen bewust kiezen voor een toestel met IOS. Nee, ze krijgen het gewoon van zoon/kleinzoon en hij kan het hun ook uitleggen.
Waarom zou een ouder iemand überhaupt 700 dollar neer willen leggen voor een tablet die net iets groter is dan een iPad Air 2?

De AOW uitkering is al niet meer wat het geweest is, dus denk je werkelijk dat ze zoveel geld zouden uitgeven aan een iPad Pro?
Net iets ? 3 inch = 7,2 cm geloof ik, in diameter..
Dan is de prijs nog steeds wel erg hoog liggend, helemaal voor iemand die digibeet is.
wat is zei, niet elke 65+er is digibeet. Mijn schoonmoeder is 80 en loopt met de iPad door de tuin om ons via facetime de bloemetjes te laten zien, ze doet bankieren, eten bestellen, OV zooi en chat met anderen uit haar interessegebieden die ze anders nooit ontmoet had.
Dat ding is inmiddels heilig voor haar. Prijs? boeit niet, als het het maar werkt, en dat is precies wat Apple belooft.

De groep 65+ers die echt wel weten hoe een PC en iPad werkt gaat heel hard groeien de komende tijd. Ook heeft niet iedere 'bejaarde' alleen maar AOW hoor, er zijn hele volksstammen die wel een fatsoenlijk pensioen hebben (zie het aantal, toch ook niet goedkope, e-bikes op zondag in het bos). Lijkt me bedrijfstechnisch gezien niet vestandig om die groep te laten liggen ten gunste van een slinkende groep 'jongeren'

[Reactie gewijzigd door divvid op 23 juli 2024 06:17]

Prijs boeit wel bij de middeklasse. Ik weet niet waar jij je in verkeerd maar ik kan je wel zeggen dat de meesten niet zitten te wachten op een tablet van 700 Euro, terwijl je een kleinere variant van hetzelfde merk voor drie honderd euro minder kan krijgen.

En ja, jongeren kiezen liever voor wat goedkopers want wees eerlijk. Het studentenleven is duur, dus waarom veel geld investeren in een tablet als je dat ook kunt investeren in een Surface of een laptop die je voor school kunt gebruiken?
Omdat de surface pro"s killer apps zoals photoshop niet voor touch gemaakt is.

En is het voor bedrijven vaak handiger om gesloten systemen te hebben. De surface moet je beveiligen met een anti-virus. En moet je het vaak opschonen. Dit hoeft niet met de ipad.

De tweaker zie ik trouwens dit programma ook niet gebruiken. En is dit voornamelijk voor professionals
Nou... Ook voor iOS zijn tegenwoordig virussen hoor. Tis moeilijker want je kan niet zomaar code executeren - maar zeker niet onmogelijk. Zie bijv. http://researchcenter.pal...new-era-os-x-ios-malware/ .

Het feit dat niemand er een antivirus op zit maakt de impact alleen maar extremer als het een keer fout gaat...
"Tis moeilijker" even nuanceren en voor de volledigheid.

In het artikel staat o.a.:

•It is only the second known malware family that attacks iOS devices through OS X via USB
WireLurker was used to trojanize 467 OS X applications on the Maiyadi App Store, a third-party Mac application store in China.

Dus niet zo maar een virus als je iphone/ ipad niet via USB is aangesloten en je al apps hebt gedownload van een obscure bron.
Het feit dat niemand er een antivirus op zit maakt de impact alleen maar extremer als het een keer fout gaat...
Jij overschat de efficientie van de huidige AV software.
En praktisch gezien komt het draaien van OSX of IOS wel uit op een reductie of zelfs eliminering van malware toestanden voor de meeste mensen.
En praktisch gezien komt het draaien van OSX of IOS wel uit op een reductie of zelfs eliminering van malware toestanden voor de meeste mensen.
Laten we even alleen iOS beschouwen, dat is al lastig genoeg.

OK even voor de nuances:

Virussen: iOS is veel lastiger om te infecteren, omdat je als developer gewoon veel minder kan. Specifiek: dynamische code executie uit data blocks wordt simpelweg niet toegestaan (nouja dan behalve voor Safari). Dat voorkomt dingen als buffer overflows, code injection, etc, etc.

Dat maakt het heel veel moeilijker om een virus te maken - maar het is zeker niet onmogelijk. In de laatste jaren zie je steeds vaker dat virussen steeds creatiever worden om hier omheen te werken via dingen als firmware - bijv. BadUSB is een mooi voorbeeld.

Deze 'isolation' beperkingen maken het ook heel erg moeilijk om dingen als AV software te kunnen schrijven. Simpel gezegd, ik denk dat we het in de meeste gevallen niet eens zouden weten als er een iOS virus opduikt.

Het is een kwestie van tijd voordat dit een rol gaat spelen. Virussen worden meestal samengesteld uit een stapel werkende "known exploits". (Een van de oude voorbeelden uit het DOS tijdperk was 'virus creation lab'). Voeg een stapeltje van ellende die werkt op iOS toe aan de library en het grote iOS exploit feest kan beginnen.

Spyware: Dat komt alleen maar omdat we accepteren dat je app toegang heeft tot je contacten, agenda, etc, etc, etc. Vroeger noemden we dat malware - tegenwoordig vragen vrijwel alle apps obscure permissies. Zelfs de nu.nl app vraagt al toegang tot je agenda...

De huidige iOS AV tools regelen spyware-achtige zaken. Laten we dit maar buiten beschouwing laten, dat scheelt praten over definities.
Jij overschat de efficientie van de huidige AV software.
Even hoor... Ik heb zelf vorig jaar een virusscanner geschreven die bijna even goed werkt als die van McAfee (getest op een grote virus database). Ik denk dat ik vrij goed weet van de hoed en de rand. :) Ja, er zitten inderdaad een hoop beperkingen in de manier waarop virusscanners werken. Maar gelukkig zitten er ook een hoop beperkingen in de manier waarop virussen zelf werken.
Dat maakt het heel veel moeilijker om een virus te maken - maar het is zeker niet onmogelijk. In de laatste jaren zie je steeds vaker dat virussen steeds creatiever worden om hier omheen te werken via dingen als firmware - bijv. BadUSB is een mooi voorbeeld.
Persoonlijk categoriseer ik die dingen, net zoals de oude DMA aanvallen (firewire, ...) als academisch. Het kan goed zijn dat ze in de toekomst massaal zullen gebruikt worden maar vandaag de dag, zijn het vooral executables met een windows exploit of 2 die voornamelijk door phishing of gekoppelde software aan de man worden gebracht, waar de meeste mensen last van hebben. De echte innovatie zit hier niet echt, die zit in het leger (stuxnet) en bij een paar onderzoekers :).
Even hoor... Ik heb zelf vorig jaar een virusscanner geschreven die bijna even goed werkt als die van McAfee (getest op een grote virus database). Ik denk dat ik vrij goed weet van de hoed en de rand. :) Ja, er zitten inderdaad een hoop beperkingen in de manier waarop virusscanners werken. Maar gelukkig zitten er ook een hoop beperkingen in de manier waarop virussen zelf werken.
Met een hash database kom je al heel dicht bij crapafee :D.
[...] maar vandaag de dag, zijn het vooral executables met een windows exploit of 2 die voornamelijk door phishing of gekoppelde software aan de man worden gebracht [...]
Wat me opviel bij de virus database die ik gebruik is dat het voor een heel groot deel (jawel) android malware is. En linux rootkits doen het ook goed hoor.

De impact en het bereik van windows exploits - en voor die eerste dan met name ransomware - is vooral enorm.

Net even gekeken. Samples zijn ongeveer in deze verhouding:

- Windows: 86%
- Android: 13%
- Linux:1%
Met een hash database kom je al heel dicht bij crapafee :D.
Juh, met een (grote) hash database kom je heel dicht bij vrijwel alle moderne virusscanners. Overigens experimenteerde ik met wat (proprietary) machine learning algoritmes die ik hier ook voor tekst data mining gebruik. Werkt als een dolle, scoorde bij de eerste test al ongeveer 100% :)

[Reactie gewijzigd door atlaste op 23 juli 2024 06:17]

En daarom zie je juist bij veel bedrijven dat ze overstappen op de Surface pro serie...
Photoshop op Surface (en andere touch apparaten met Windows) heeft een speciale touch-modus die de interface touch-vriendelijk maakt.
Probleem is als het voor professionals is, dan zou ik verwachten dat je er OSX op zet, een docking connector, en zorgt dat je hem zo in je dock kan gooien als je thuis/op je kantoor bent, en daar vervolgens op je normale werkplek verder kan gaan waarmee je bezig was. Dit kan met een Surface Pro bijvoorbeeld, maar hier volgens mij niet mee.
Een Surface Pro is dan ook te besturen met een touchpad, de stylus en natuurlijk met een muis. Het is een productief apparaat, daar is het op gericht. Microsoft geeft je liever de volledige app, dan een beperkte applicatie die beter werkt met een inferieure manier van input. Een beperkte applicatie is sowieso niet geschikt voor de professionals die je noemt.

Bedrijven zijn over het algemeen heel goed met het implementeren van Windows-apparaten, vrijwel ieder bedrijf werkt daar immers mee. Windows-apparaten die gewoon beveiligd worden met de ingebouwde Defender, niemand draait anno 2015 nog virusscanners geloof ik, we zijn immers allang voorbij Windows XP. En opschonen? Waar komt die onzin vandaan, wat bedoel je er uberhaupt precies mee?
het gaat'm toch om de apps ..
Als de software (de apps) die jij nodig hebt bestaan op ios , wat is dan het probleem ?
Onmogelijkheid om bestanden ergens op te slaan behalve de cloud.
Onmogelijkheid om apparatuur aan te sluiten zoals USB sticks, externe HDD's ,etc.
Afhankelijkheid van de App Store en dus van de grillen van Apple om bepaalde apps wel of niet toe te laten.

Enzovoort.
voorr mij geen enkel negatief punt ..

Ik heb de apps die ik wil.
Nog nooit de nood gehad om een externe HD/SD aan te slluiten.
Het bedrijfsleven schrijft zijn eigen apps en deployed deze via zijn eigen interne appstore, dus niks grillen van apple.

En hoewel ik hem niet ga kopen vervangt de ipad pro niet een volwaardige pc.
Het is een macbook/imac/mac pro en een Ipad en een iphone , en geloof me zo ziet apple het ook.
Een negatief punt,sommige apps verdwijnen bij updates van ios wegens niet ondersteuning.Gelukkig met betaalde apps nog niet meegemaakt tot nu toe.
Nog nooit meegemaakt, maar het ligt aan de developer als de app niet ondersteund wordt. De meeste dingen in iOS zijn vrij goed backwards compatible qua code. Ook kan het zijn dat een applicatie onder een nieuwere Windows versie niet meer werkt. Dus dat is niet Apple only.
Anoniem: 343906 @Arfman10 september 2015 13:52
Curieus dan dat ik geen cloud gebruik maar wel mijn bestanden gewoon tussen mijn laptop en iPad uitwissel.
Da's heel simpel; dit product is voor iedereen die 100% loyaal is aan Apple, en iedereen met teveel geld op zak maar weinig tot geen verstand heeft van elektronica. Apple weet een product als dit heel soepel te marketen zodat uiteindelijk iedereen met het vereiste "grote tablet" met de iPad Pro rondloopt.
Één ding wat Apple uiteraard wel weer op een rijtje heeft is de support van bepaalde fabrikanten. Vanaf dag 1 staat de appstore waarschijnlijk vol met nuttige apps die het potentieel van het apparaat wel volledig benutten. Dat is iets wat ik bij de Surface Pro helaas grotendeels nog mis tot op de dag van vandaag.

Ik ben benieuwd of Microsoft hier snel een 4e generatie Surface tegenover gaat zetten. Ik ben nu een half jaar in het bezit van mijn Surface Pro 3 en ik wil nooit meer iets anders. Ik ben Windows (sinds versie 8.1) zelfs weer gaan waarderen door middel van dit apparaat.

Kortom, ik vind het erg jammer dat Apple het wederom voor mekaar heeft gekregen van een concept met enorm veel potentie een niche-product te maken waar vervolgens toch weer een groot deel van de mensen mee rondloopt die notabene niet eens weten wat een Surface Pro is.

[Reactie gewijzigd door Grabbels op 23 juli 2024 06:17]

Sorry hoor, dit argument komt altijd van de verstokte pc eigenaar af. Als prijs altijd een leidend motief zou zijn geweest in de aanschaf van een apparaat dan was Apple uiteraard al failliet geweest.
Anoniem: 455646 @Arfman10 september 2015 08:28
Welke beperkingen heeft iOS dan?
Kan geen volwaardige OSX software draaien die vaak professioneel gebruikt wordt.
Maar zoals het artikel al zegt misschien dat dit developers aanzet tot het schrijven voor professionele software voor iOS.
Anoniem: 455646 @Benne10 september 2015 10:44
Hoezo moet het volwaardige OS X apps kunnen draaien?
OS X is niet voor touch bedoelt, wat het dus onmogelijk maakt om OS X over te hevelen naar iOS.
Er zijn 0 regels die de touch integratie regelen ingebouwd in OS X.
Het moet dat , niet . Maar dat is nu wel de beperking aangezien er geen iOS apps zijn die het zelfde kunnen bieden als de OSX apps doen ongeacht of het nu touch is of niet.
Ik zie het probleem niet. Windows was ook jaren lang niet geschikt voor touch, en met een of andere volgende versie was dit in één klap opgelost. Waarom zou Apple niet gewoon Mac OS XI (Want zinloos nummer X uit blijven melken wordt ook niemand wijzer van) uit kunnen brengen, die wél touch ondersteunt?
X staat voor 10.
Eigenlijk staat er dus Mac OS 10.
Om die reden heb je dus straks per 30/9; OS X 10.11 met als Naam duiding El Capitan.
Apple weet dat wij daar niet op zitten te wachten... ik in ieder geval niet.. al die vette vingers op je scherm... hem ieder uur weer schoon moeten maken etc.
Geen. Beperkingen zitten hoogstens in de apps.
Er zijn er natuurlijk wel een paar. WiFi printer support bv, geen drivers (en app support) voor de meeste USB peripherals, en de integratie met file shares/active directory komt van 3rd party apps, niet (zoals OS X) vanuit het OS zelf.
Print hier al jaren over WiFi met iOS. Via AirPrint.
Moet je wel weer een speciale printer hebben die AirPrint ondersteunt, er zijn bakken die dat niet doen.
Meeste printers ondersteunen AirPrint.
Anoniem: 672930 @TMC10 september 2015 12:15
Thuisprinters bedoel je? Zelden gezien op grotere MFP's
Google maar eens op deze:

HP LaserJet Enterprise flow MFP M830z

http://store.hp.com/Nethe...RN#merch-product-overview

Lijkt me toch een behoorlijke enterprise printer, met een prijskaartje van ruim €10k

Ondersteunt gewoon ook AirPrint.

Bijna alle zakelijke HP printers ondersteunen o.a. AirPrint (77 van de 89 modellen in de zakelijke lijn)

[Reactie gewijzigd door Isheara op 23 juli 2024 06:17]

Geen? Laat me niet lachen, voor de professionele markt zit dit vol beperkingen, probeer op IOS maar eens deftig te connecteren met een enterprise omgeving (die meestal ook een groot deel uit MS producten bestaat) en enterprise applicaties.

Het App aanbod is inderdaad enorm voor IOS maar hoeveel volwaardige professionele apps zitten daar tussen, vrijwel geen.
Je kunt beter vragen welke beperkingen het niet heeft. Die lijst is korter ;)
Anoniem: 455646 @LCP10 september 2015 15:38
iOS heeft geen beperkingen meer hoor... zelfs is het zo dat vanaf iOS 9 adblockers worden ondersteund.
bedankt, je maakt me aan het lachen op de vroege morgen :)
Dan heb je toch geen beperkingen meer? :l
Of een Macbook Air ?
Kost evenveel als een iPad Pro maar wel een echt OS.
maar een veel lagere resolutie dus voor veel zaken niet bruikbaar.
Tsja, maar er zijn natuurlijk niet zo heel veel grafisch vormgevers tov de rest van de bevolking.
Denk dat dat een kwestie van tijd is; intern moeten ze nu de Macbook Air zodanig maken dat hij kan concurreren met de iPad Pro. Ik denk dat hij of een retina scherm krijgt, of dat hij gewoon uitgefaseerd wordt - ook aangezien de nieuwe Macbook behoorlijk klein is.
Je moet niet vergeten dat IBM in samenwerking met Apple enterprise oplossingen aanbiedt. Dus de IBM consultants zullen vanaf vandaag de iPad Pro aan hun klanten aanraden en de klanten zullen dat advies ook aannemen en honderden iPad Pros inkopen. Dus je moet niet verbaast opkijken als over een jaar of twee iedereen op de Zuid-As in Amsterdam met een iPad Pro rondloopt.
Werk heel veel met IBM samen maar nog nooit gezien dat ze Apple producten voorstellen.
De oplossing die IBM met Apple aanbied heet MobileFirst for iOS, misschien is het nu alleen in de VS.
http://www.ibm.com/mobilefirst/us/en/mobilefirst-for-ios/
http://www.apple.com/business/mobile-enterprise-apps/

[Reactie gewijzigd door ashwin911 op 23 juli 2024 06:17]

Een Surface Pro is niet wit en heeft idd geen Apple logo. Dat zijn niet te onderschatten voordelen. Daarnaast biedt een SP voor de gemiddelde gebruiker veel te veel opties, is veel te open (je kunt er bijv. gewoon foto's op en vanaf een SD card kopieeren, belachelijk dat dat nog wordt toegestaan in 2015). Tenslotte is een SP gewoon niet cool, maar veel te productief. Bah.
Hier mist een "/s"-tag.

Althans, dat hoop ik toch.
En een Surface Pro kan je met meerdere gebruikers delen, ieder met z'n eigen account, eigen settings, eigen data, eigen apps, ...
Dus heel de familie op één toestel, dat is natuurlijk niet efficiënt. Kan je beter voor iedereen afzonderlijk een iPad kopen. :+
Omdat er een verschil zit in Apple iOS en Microsoft Windows.

[Reactie gewijzigd door onscreen op 23 juli 2024 06:17]

Ja idd, IOS maakt het dat ik het idee heb dat Apple ook geen duidelijk idee heeft wat ze hiermee willen doen. Ik zie het nut niet
klopt jij zegt en bij de surface pro krijg je der de stylus bij.
Er staat een appeltje op de achterkant en dus zal dit een doorslaand succes worden en (na de komst van Photoshop) de SP3 van de markt vegen.
Zodat er een Apple logo op staat?
Kan dus niet veel meer dan een normale iPad. Laat staan wat Windows 10 op tablets kan..

En dan zul je toch nog zien dat dit ding door applefans de hemel in wordt geprezen en dat je niks met een Windows 10 tablet kan -_-
Apple apparaten worden in de hemel geprezen om hun implementatie en niet omdat ze "first to market" zijn. Op het vlak van technologie toegankelijk te maken zijn ze vooral innovatief. Kleine nuance.

Mensen die constant over hardware innovaties lullen of beter gezegd first to market belangrijk vinden zijn veelal Apple haters die iets irrationeel moeten roepen om zich beter te voelen dan Apple gebruikers wat zij dan - cynisch- irrationeel vinden. Maar iets zegt mij dat ze zelf die hoge standaard niet hanteren. Ik kan mij niet voorstellen dat men een koelkast, TV, PC... laat links liggen omdat een eigenschap al bestond in een ander apparaat.

Wat is er trouwens zo fantastisch aan Windows tablets dat het blijkbaar als zoete broodjes over de toonbank vliegt? De apps die er in 9/10 gevallen niet zijn of het kunnen draaien van x86 software die niet gebouwd is voor touch en die qua ervaring draken zijn? Dat laatste - zeg ik als een windows tablet bezitter - serieus overroepen, als iets niet voor touch ontwikkeld is merk je dat wel degelijk.

The proof is in the pudding ALS de iPad Pro goed verkoopt dan doet het duidelijk iets beter dan de Windows tablets. Ik werk voor een bedrijf die ook enterprise apps ontwikkeld en het heeft een reden waarom in 90% de gevallen men voor iOS opteert.

[Reactie gewijzigd door simplicidad op 23 juli 2024 06:17]

Wat is er trouwens zo fantastisch aan Windows tablets dat het blijkbaar als zoete broodjes over de toonbank vliegt? De apps die er in 9/10 gevallen niet zijn of het kunnen draaien van x86 software die niet gebouwd is voor touch en die qua ervaring draken zijn? Dat laatste - zeg ik als een windows tablet bezitter - serieus overroepen, als iets niet voor touch ontwikkeld is merk je dat wel degelijk.
Wat er zo fantastisch is aan Windows tablets is dat ze je laptop vervangen. Nee, touch is niet ideaal, Nee het aanbod aan tablet-apps is niet ideaal. Maar dat maakt niet uit. Daar zijn ze namelijk niet voor bedoeld!

De Surface Pro is een volwaardige laptop. Hij draait alle software die je op je laptop draait maar dan voor een derde van het gewicht. Daarnaast kun je hem ook als media-consumer tablet gebruiken (aangezien de browser wel gewoon goed te bedienen is).
En juist daarmee gaat Apple hier de mist in. iOS is nooit bedoeld om als laptop vervanger te fungeren. De toetsenbord besturing is dan ook gewoonweg slecht en er is al helemaal geen muis beschikbaar (en nee, touch vervangt een muis niet als het gaat om media-creation toepassingen).

Apple heeft in deze gewoon simpelweg de boot gemist. Microsoft was de eerste in deze markt, toen er nog geen noemenswaardige markt was, maar heeft vastgehouden aan de visie van één platform en dat begint nu zijn vruchten af te werpen.
Anoniem: 620061 @Croga10 september 2015 09:45
De 'boot missen' is natuurlijk niet echt het geval als je met je strategie honderden (!) miljoenen stuks verkoopt. Apple is Microsoft ver voorbij gestreefd als grootste bedrijf, beurswaarde, meeste omzet en meeste winst. Dus tja, die strategie van Apple zit niet in de mist maar volop in de zonneschijn :) En je kunt er nu al zeker van zijn dat de iPad Pro vele malen meer over de toonbank zal vliegen dan de Surface...

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 620061 op 23 juli 2024 06:17]

Als ik een volwaardige laptop wil, dan koop ik een volwaardige laptop. Voor de prijs van een goed uitgeruste SP3 heb je een heel knappe ultrabook. Met een dedicated tobo dat altijd beter is dan zo'n cover-model aan een tablet.

Het voordeel van 'een derde van het gewicht' klopt niet, een Dell XPS 13" weegt minder dan 1,4 kg en de SP3 is dus zo'n 60% van het gewicht daarvan.

En voor 'gewone' media consumptie is een SP3 dan weer te zwaar met z'n 800 gram (en ja ik vind de 700 gram van de iPad Pro ook al fors).
Leuk verhaal zkotz maar waarom zou je dan nog een iPad Pro willen? Als een SP3 al niet voldoet aan je wensen, wat voegt de iPad Pro dan toe zodat hij wel voldoet?

- Voor content creation is de SP3 superieur aan de iPad Pro en slechts minimaal inferieur aan een laptop/ultrabook
- Voor content consumption is de SP3 vergelijkbaar met de iPad Pro. Beiden zijn eigenlijk net te zwaar (hoewel ze beiden grofweg hetzelfde wegen als de klassieke iPad voordat er "air" achter kwam te staan)

Ofwel: De Surface Pro heeft een serieuze use case: Nagenoeg de volledige use case van een ultrabook én een betere content consumption dan een ultrabook. De iPad Pro is nauwelijks geschikt voor content creation. Welke use case blijft er dan over?
De laatste iPad vóór de 'Air' woog 650 gram en da's echt wel merkbaar minder dan 800. Daarmee vind ik de use case van de SP3 net tussen wal en schip vallen: voor 'echt werk' zijn goedkopere alternatieven beschikbaar waar je ook prima mobiel mee kunt zijn, en voor consumptie is-ie te duur en te zwaar.

Dat de SP3 superieur is aan de iPad Pro voor content creation is subjectief en voorbarig (andersom wil ik ook niet beweren). In de creatieve hoek heb je voor de iPad genoeg apps voor creatie, en in de productivity sfeer is Microsoft hard bezig om de office suite volwaardig geschikt te maken voor andere platformen dan Windows en OSX (quote Schiller: 'these guys know productivity').

Voor het echt zwaardere werk zal nog moeten blijken in hoeverre Apples beweringen over de performance van de iPad Pro kloppen. De use case van de iPad Pro moet ik ook nog zien trouwens, zeker na introductie van de nieuwe MacBook dit jaar.
Daarmee vind ik de use case van de SP3 net tussen wal en schip vallen: voor 'echt werk' zijn goedkopere alternatieven beschikbaar waar je ook prima mobiel mee kunt zijn, en voor consumptie is-ie te duur en te zwaar.
Je koopt een Surface ook niet voor óf Content Creation, óf Content Production, maar voor de combinatie van die twee, en die wordt door de concurrentie simpelweg niet aangeboden voor dezelfde prijs/kwaliteit verhouding.
Dat de SP3 superieur is aan de iPad Pro voor content creation is subjectief en voorbarig (andersom wil ik ook niet beweren).
1 woord: Muis.

Keer op keer wordt bewezen dat als je voor content creatie in een professionele sfeer gaat, je simpelweg niet zonder een muis kunt. Een touchscreen is leuk voor tekenwerk en 5 minuten office-werk maar langer dan dat kost je je arm.

Ik gebruik mijn iPad ook met MS office en het is zonder meer ideaal om even die kleine aanpassing te kunnen doen. Maar zelfs met een toetsenbord er aan kun je geen uitgebreide documenten typen of uitgebreide presentaties maken zonder je muis nodig te hebben (en dan heb ik het nog niet over uitgebreide multitasking; content van de ene applicatie naar de ander zetten is de iPad nogsteeds enorm slecht in; probeer dan nog maar eens een goede presentatie te maken).

Uiteraard is het subjectief. Maar als het verleden ons iets leert dan is het dat alles wat de iPad Pro nog mist cruciaal is voor het gebruik waar Apple hem voor in de markt zet. Niet raar ook; iOS is hier nooit voor bedoeld geweest en gaat dus ook niet plotseling daar wel voor bedoeld (of überhaupt geschikt) zijn.
Maar op een volwaardige laptop kan je niet tekenen. Tenzij je er weer een tablet aan hang. Ook niet handig, kan ik je uit ervaring vertellen.
The proof is in the pudding ALS de iPad Pro goed verkoopt dan doet het duidelijk iets beter dan de Windows tablets.
Ik denk dat je hier de grote schare trouwe Apple fans vergeet die sowieso kopen wat Apple uitbrengt, ook al zijn er beter alternatieven.
Let op: ik bedoel hier niet mee dat elke iPad gebruiker direct deze iPad Pro gaat kopen, maar je kan toch niet ontkennen dat er een heleboel mensen zijn die een Apple product kopen zelfs al is er een even goed of zelfs beter alternatief op de markt.

Het lijkt me dus niet dat je uit de verkopen gaat kunnen afleiden of de iPad Pro een beter product is dan de Windows tablets, en dan doel ik specifiek op de Surface (Pro) tablets.
een heleboel mensen zijn die een Apple product kopen zelfs al is er een even goed of zelfs beter alternatief op de markt.
En daar ligt het probleem van menig tweaker. Omdat een product betere specs heeft en / of goedkoper is wil dat niet automagisch zeggen dat het ook beter is. Gebruikerservaring en klant tevredenheid zijn moeilijk, zoniet onmogelijk te kwantificeren en het blijkt dat mensen die het product nooit echt aan een vooroordeelloze test hebben laten ondergaan daarop de plank volledig misslaan. Een bijkomend probleem is ook dat het weinig uitmaakt of een ander product meer geheugen heeft, een quad CPU of SD kaart slot als dat voor de gebruikerservaring van een totaal ander OS dat in principe niets uitmaakt...
Ik heb niets over specs of prijs gezegd maar had het over een evenwaardig of beter alternatief.
Voor de rest ben ik het volledig met je eens, maar net zoals er Android/Windows aanhangers zijn die nooit iets van Apple aan een vooroordeelloze test zullen onderwerpen is het omgekeerde ook zeker waar.
Dat lijkt me juist niet het probleem van de "tweaker". Die kijkt namelijk wel verder dan z'n neus lang is en ook niet alleen naar specs. Anders werd, om maar een voorbeeld te noemen, Medion tablets/laptops wel veel beter verkocht. Die hebben vaak betere specs tov gelijk geprijsde concurrenten. Volgens mij worden er hier al meerdere argumenten gegeven waarom de iPad pro mindere gebruikerservaring heeft dan bijvoorbeeld een Surface pro. Dit is toch een beetje hetzelfde verhaal als Beats koptelefoons vs koptelefoons met beter geluid. Of zeg je dan ook: "nee het is het probleem van de tweaker dat hij niet snapt waarom Beats zo goed verkocht wordt"?
Heb je daar bronnen voor ? Want dat is een buikgevoel. Uit de veel hogere tevredenheid cijfers t.o.v. Android kan ik het alleszins niet afleiden of het effect moet grensoverschrijdend zijn dat het zelf Android gebruikers beïnvloed.

Beter is trouwens iets ontzettend persoonlijk. Voor mijn iPhone/iPad had ik altijd nexus devices gehad en het is niet dat de betere gebruikservaring, meer geheugen, tweaken (want na een hele dag te staan programmeren heb ik echt nog veel zin in mijn telefoon aan te passen zodat het wat aanvaardbaar wordt)... mij tot iOS heeft gedreven.

En voor de prijs moet ik het ook niet bepaald doen want iOS devices zijn gevoelig duurder. En toch heb ik na 2 jaar - die dingen blijven meegaan qua ondersteuning - terug een nieuw iOS device en naar alle tevredenheid.

Ah weet je wat u maar gelukkig maakt. Als je werkelijk denkt dat het enkel te maken heeft met irrationaliteit dan moet je daar vooral denken, ik weet voor mijzelf wel beter. Het is enkel maar triest want op zich doet van mij POV doe Apple niets wat een ander niet kan enkel maar zolang het altijd ontkend wordt gaat er - op dat vlak wat hen goed maakt - een alternatief komen imho.
Mijn bronnen zijn de mensen rondom mij, ik ken genoeg mensen waarbij hun iPhone 5 nog perfect werkte maar ze het toch noodzakelijk achte om een 6 aan te schaffen.

De vergelijking met Android ivm tevredenheid gaat volgens mij sowieso niet op, en de simpele reden daarvoor is dat Android ook in budgetsegmenten wordt gebruikt. Je kan een telefoon van <200€ met Android niet vergelijken met een iPhone die minstens het dubbele kost.
Het is nogal kort door de bocht om een merk dat enkel actief is in het premium segment te vergelijken met een merk dat de hele markt van A tot Z afdekt. Tenzij de cijfers waar jij over spreekt dan wel effectief de juiste segmenten met elkaar vergelijkt, maar dan wil ik je bronnen wel eens bekijken :).

Zoals ik ook aangaf in mijn vorige post wil ik lang niet iedereen over dezelde kam scheren. Ikzelf gebruik nog altijd mijn iPod Nano (1e generatie!) tot grote tevredenheid. Enkel de batterij gaat nog maar een 2 uurtjes mee maar voor de rest is het een superding.
Waar blijven jouw bronvermeldingen?
Verkoopcijfers zegt niks over of het product daadwerkelijk beter is. Brand gevoel en status hangt hier heel erg van af. Apple heeft een heel sterk brand image nu en alleen hierom verkopen ze gewoon al hun producten. Daarnaast uitstekende marketing.

Ik zit in de design wereld en de Surface pro serie was toch erg gewild met wat het kon qua functies en de surface pen. Het kunnen draaien van een volledige Photoshop etc. Maar de professionele wereld die dit zou kopen is natuurlijk fors kleiner al sowieso dan de consumenten wereld die een tablet wilt. Ben dan ook benieuwd hoe Apple het gaat doen met deze grote en toch hele dure tablet (helemaal met wat er in zit).
Apple apparaten worden in de hemel geprezen om hun implementatie en niet omdat ze "first to market" zijn. Op het vlak van technologie toegankelijk te maken zijn ze vooral innovatief. Kleine nuance.
Nou? Op iMore zag ik een paar mensen zeggen - en ik quote - "iPad mini already replaced the surface a year ago" en "I'm buying this regardless, as it already sounds like the Holy Grail I've been waiting on almost 15 years". Die laatste quote is van een comic artiest die zegt dat dit onmogelijk was op andere platformen.

Als de iPad Pro meer verkoopt dan de Surface Pro, bewijst dat niks. Er kwam dit jaar geen nieuwe normale iPad, en alleen dat al zal de verkopen van de iPP omhoog helpen voor mensen die ieder jaar een nieuwe willen. De vraag is: wordt de iPad Pro even vaak verkocht voor dezelfde reden als de Surface Pro? Het antwoord daar is nee.

Daarnaast heeft de nu 1,5 jaar oude Surface Pro 3 op verschillende vlakken al betere specs. Maar als iPP vaker verkoopt, is dat volgens jou alsnog beter? Met de aankomende Surface Pro 4 later dit jaar, wordt dat gat ook alleen maar groter.
probeer eens langzaam te tekenen op een surface pro 3, jitter all over the place, gaat met die ipad niet gebeuren.
Dat valt wel mee, en trouwens, hoe weet jij dat? Heb je de iPad Pro al ooit gebruikt?
Ohnee een Apple gebruiker heeft iets dom gezegd wat niet klopt. Stop de pers, Loller1 is er door emotioneel geraakt. Als ik mij moet bezighouden met alle domheden die er op het net wordt gezegd kan je een tijdje bezig blijven.

Domheid is trouwens iets inherent aan de mensheid. Als je dan toch wil veralgemenen...
Één? iMore, 9to5Mac, etc. staan er vol van. Lang niet iedereen denkt er zo over natuurlijk, maar er is wel een substantiële groep die dat doet. Microsofts implementatie van een tablet die je laptop kan vervangen is simpelweg beter. Hoe wil je een iPad productief gebruiken zonder muis? Iedere keer dat je ergens anders wilt typen het scherm gaan aanraken door je arm lekker oncomfortabel ergen in het midden van het scherm te gaan mikken?
Ik begrijp weer helemaal niets van deze reactie.
Ik heb geen apple" fan" gezien die in berichten over de surface pro heeft geplaatst dat iedereen maar beter een ipad kan kopen inplaats van een surface pro.
Dus die laatste opmerking slaat echt nergens op.

Maar die surface pro is mooi, een alleskunner/allrounder, zeg maar.

Maar ik denk dat voor dit soort mobiele aparaten gewoon de toekomst zit in ARM architectuur ipv X-86.
Dus een gespecialiseerd os, gebaseerd op gebruikersgemak, veiligheid en touch bediening met dedicated hw en dedicated os voor die HW.
Geen gezeur met overbodige drivers, updates, verschillende config, etc.

Dus eigenlijk vind ik de richting die apple nu neemt , op de lange termijn, beter.
Ze moeten ergens beginnen, en deze zeer krachtige ipad pro zal de weg vrij maken voor krachtigere en complexere applicaties.
Als dat echt aanslaat, komt de volgende stap: mac os op ARM ipv x-86 voor de macbooks, etc.

De traditionele PC is gewoon langzamerhand aan het uitsterven.
De x86 arm race is nog niet gelopen zoals jij stelt. Ik zie intel steeds dichterbij arm komen.
De intel x86 soc wordt steeds sneller bij steeds minder verbruik.
Sorry, maar als je het nieuws een beetje in de gaten houdt dan zie je dat Intel al grote inhaalslag heeft gemaakt. De SP4 zal straks vergelijkbare of betere accuduur hebben voor dezelfde prijs.

En je gaat me niet vertellen dat de ARM krachtiger is dan een i3 of i5/i7.
Intel haalt misschien een inhaalslag met specs.
Maar ARM ook. Ik weet bijna zeker dat deze A9X krachtiger is dan een i3, met een betere GPU.

Maar het gaat niet om Intel en met wat voor specs ze komen.
Het gaat om wie ze afneemt.
En daar gaat het probleem zitten voor intel.
In mobile space hebben ze het in de beginjaren laten zitten.
Als ik nu al zie hoe lang het duurt voordat de skylakes echt beschikbaar zijn voor de klant, terwijl ze een relatief kleinere verbetering laten zien, dan loopt dit spoor dood.
Als ik zie wat voor verbeteringen bijv apple per jaar komt van minimaal 50% in hun socs, dan zijn de ARM socs over 3 jaar de consumentenversies van x-86 cpu' s voorbij.

Apple zal in de toekomst macbooks gaan uitbrengen met arm socs met gewoon osx daarna volgen de macbook oro' s en vervolgens de imacs.
Maar dan hebben ze eerst krachtigere en complexere apps nodig.
Deze ipad pro met 4Gb en de A9x is een eerste stap in die richting. Een overgangsdevice, zeg maar.

os voor toetsenbord met trackpad of muis wordt in toekomst arm based osx
Os voor touch blijft IOS.

Smart connector gaat een grote rol hierin spelen, omdat er nl data heen en weer kan sturen.
Bijv.
Klik je er een toetsenbord met ingebouwde trackpad aan dan schakelt de ipad pro automatisch over naar osx.
Klik je er alleen een toetsenbord aan, zonder trackpad, schakelt hij naar ios.
Klik je er niets aan, dan automatisch Ios.

Dat kan nu nog niet, met deze versie waarschijnlijk, maar dat gaat gewoon binnen een aantal jaren gebeuren.
Lol, waarom switchen van os (waarbij je alle applicaties dus dubbel moet installeren) als een os ook beide modus kan bedienen en de applicaties die ik gebruik naadloos overgaan van touch naar toetsenbord/muis en weer terug... (Ok, dat lukt nu nog niet helemaal bij alle apps, maar over een paar maanden wel)
Persoonlijk vind ik het een knap stukje hardware en zie ik Apple wederom wel weer miljoenen er van verkopen, alhoewel het niet eens zo zeer binnen de specifieke groep van content creators zal vallen. Ik denk dat de iPad Pro vooral in China een succes zal worden met de hype alom grotere schermen daar.
Knap staaltje techniek? Dit is gewoon een utivergrootte Ipad. Knap staaltje is de Surfance pro 3 letterlijk een ultrabook in een tablet gepropt heeft.

Wat dat betreft heeft Apple nar mijn mening de plank misgeslagen. Maar iedereen weet dat het toch wel gaat lopen, want het is Apple.
Klopt het is idd apple, als je maar roept het is mooi, fantastisch en nieuw dan geloven mensen dat.

In het artikel lees ik eigenlijk te zwaar om als tablet op de bank te gebruiken, dus op tafel dan maar, leuk dat toetsenbord er bij. Ik zie echter nog niet de echt toegevoegde waarde van dit ding behalve dat het scherm groter is.
Vergeet niet welk signaal Apple hier geeft aan de ontwikkelaars.

Er wordt al langer aangegeven dat OsX en IOS meer dezelfde kant op moeten gaan, alleen wijst de praktijk anders uit. Software zijn vaak beperkter op de tablet.

De 'pro' zal hopelijk leiden tot meer universele apps. En een ieder die hier zo moeilijk over doet, Apple is hier niet de eerste in, alleen verpakken ze het wel weer hartstikke mooi.
Microsoft wil dat apps niet alleen meer op telefoon werken, maar ook op tablet en desktop.
Dat heeft er ook heel veel mee te maken dat je zonder Itunes eigenlijk niks met het geheugen op de Ipad kan. Je kan er dus niet gewoon files op gaan schuiven alsof het een harddisk is. Iets wat volgens mij wel essentieel is voor productivity.
Oh? Je kunt iCloud drive hiervoor gebruiken. Standaard aanwezig in iOS9 en El Capitan. Dus ook hiermee zijn ze verder dan je denkt.

Je kunt direct in de Map van een applicatie data zetten of in een algemene map
Cloud vind ik niet de oplossing. Helemaal neit voor de filesizes waar de meesten waaronder ik mee werken.
iCloud is niet hetzelfde als je tablet met een kabeltje in de computer prakken en je files verslepen. Eerst naar de cloud, wachten tot het geupload is en dan vervolgens op je iPad weer downloaden... Nee, dat is het echt niet.
OSX en IOS dezelfde kant. M.a.w ze lopen MS achterna die dat met windows 10 dus aan het doen is ?
Iets wat alle partijen doen, maar daar niet echt in slagen.

Android en chrome,
OSX en IOS,
maar vergeet even Windows RT niet ;) Microsoft heeft eerder geprobeerd om software te stroomlijnen, alleen bleken de platforms veel te verschillend. Windows 10 is weer nieuwe uitdaging waarbij ze ook nog eens dezelfde naam gebruiken.
Denk dat er grote kans is dat het gaat slagen. We zien steeds meer weba ppps die platform onafhankelijk kunnen draaien. We staat daar nu nog maar aan het begin van. In dat opzicht gaat het OS steeds minder een rol spelen
De iPad Pro ondersteunt Xcode, dat is al een slag.
Ik ben met de sp3 erg blij met de kickstand voor gebruik op de bank om media te consumeren. Het gewicht van deze ipad is bijna gelijk aan de surface, gaat niet fijn zijn als je standaard dat toetsenbord nodig hebt om m neer te kunnen zetten.
Snap niet hoe dit bij sommige mensen op komt...

"If we succeed, people will buy them and if we don’t they won’t", zo simpel is het, troep verkopen duurt een maand, daarna ben je voorbij.
Ik denk niet dat iemand hier zegt dat het troep is, maar eerder dat er betere alternatieven zijn. Maar daar kan Apple absoluut wel mee weg komen. Als mensen de nieuwe Apple kopen en het is inderdaad troep, ja dan spreekt zich dat snel rond en gaan ze heel hard onderuit. Maar als er domweg betere producten op de markt zijn, maar grote groepen mensen blijven toch de Apple kopen omdat ze de marketing en de hype geloven, waarom zou dat dan moeten backfiren? Ze zullen nog steeds tevreden zijn er mee, daar verandert het feit dat ze voor hetzelfde geld een beter product hadden kunnen krijgen weinig aan.

Overigens valt me vooral op dat er geen opbergmogelijkheid is voor de stylus... Misschien dat dat niet goed samen ging met het ding zo plat houden, maar nu heb je inderdaad zoals Jobs terecht aanstipte het probleem dat je het ding makkelijk kwijt zou raken. Het had me ideaal geleken als ze een vakje gemaakt hadden voor de stylus die het ding gelijk ook op zou laden (niet zo moeilijk om te maken). Maar goed, de surface heeft volgens mij hetzelfde probleem, dus in de vergelijking kost ze dat niet echt punten.
Maar goed, de surface heeft volgens mij hetzelfde probleem, dus in de vergelijking kost ze dat niet echt punten.
Inderdaad. Kwijt raken valt trouwens wel mee. Echter heb ik alleen lichte schade aan de connector van de pen, omdat ik m'n Surface een keer heb laten vallen en hij op de pen, die op dat moment in de laadconnector zat, terecht was gekomen. Bij de iPad Pro kan dat wellicht erger zijn vanwege de dunne lightning connector.

De Surface Pro 3 heeft daarom een lusje aan de keyboard cover om de pen in te bewaren; dan blijft de laad-aansluiting vrij, en kan deze (want de Pro 3 heeft een nieuwe, dunnere power connector) niet zo makkelijk meer beschadigen.
"domweg betere" producten, denk je niet dat dat voor iedereen anders is ? Voor mij persoonlijk zou een surface pro 3 absoluut niet beter zijn bijv.
Rustig rustig, ik probeer alleen mijn punt te illustreren :)
Het is niet mijn bedoeling te zeggen dat bv de surface "domweg beter" is dan de ipad pro (die nog niet eens uit is dus dat is lastig echt te quantificeren), ik wil alleen maar zeggen dat áls er betere producten zijn dat dat niet meteen betekent dat Apple er op afgerekend zal worden. Verder heb je zeker gelijk, het hangt voor een groot deel van de gebruiker af welk product het beste is voor hem of haar en er zijn zeker voordelen aan de iOS omgeving.
Om maar terug te kijken naar de videobanden, het slechtste van de drie systemen was de winnaar bij het publiek. (VHS)
Dus om nu te roepen dat kwaliteit de echt doorslaggevende factor is...
Zo duidelijk is het helemaal niet dat VHS het slechtste systeem was. VHS bood meteen vanaf het begin een veel langere opnametijd, waar Betamax lange tijd gelimiteerd was tot 1 uur opnemen op een tape, te weinig voor films. Nadat Betamax eenmaal een 'longplay' mode aanbood was het verschil in kwaliteit ook niet zo heel groot meer, terwijl Betamax wel veel duurder was. Niet zo gek dus dat Betamax het niet gered heeft. Video2000 was gewoon te laat en werd ook maar in een deel van de wereld verkocht (niet in de VS, wat toch een belangrijke markt is en een flink nadeel vormt).
Je gaat teveel vanuit je eigen eisen enzo uit.

Daarnaast blijf ik er bij. Apple heeft een brand gevoel wat alleen al tot omzet leidt. Dit is gebouwd door in de eerste golve van goede producten te zitten. Dus in innovatie golf. Nu lijken ze wel echt meer volgers te zijn geworden ondanks dat ze echt nog het Apple image zelf hebben natuurlijk. Producten met de naam professioneel hebben mensen dan ook professionele verwachtingen mij. Content creators etc maken hun werk en slaan het op. Nu komt het met iOS in plaats van OSX oftewel je hebt weer geen directe toegang tot het geheugen van het apparaat en is files uitwisselen dus lastig. Daarnaast is Itunes er ook helemaal niet op ingesteld. Oftewel alleen op dit vlak is de Surface pro 3 al een sterkere optie. Naast dat het natuurlijk full size applicaties draait zoals een volwaardige photoshop etc. De usability is dan natuurlijk niet altijd even optimaal. Maar wil je veel kunnen met het apparaat wat professional willen vaak, dan ontloop je dat minpuntje sowieso niet. Functionaliteit maakt al snel een interface iets lastiger.
Het is inderdaad knap hoe ze in een 13" tablet geen ruimte hebben voor een pen terwijl er in mijn 5.7" telefoon wel genoeg ruimte is voor een pen.
Ja, dat viel mij ook op. Eigenlijk had ik verwacht dat de stylus er standaard bij zou zitten, en geïntegreerd met het ontwerp. OK, dat het optioneel is, is commercieel handig maar zeker op basis van de phablets markt had ik verwacht dat ook de grotere tablets een stylus gaan krijgen. Maar blijkbaar heeft Apple dat onderzocht, en blijkt de groep stylusgebruikers te klein.
Dan nog, als optionele accessoire vind ik het slecht uitgewerkt. Er moeten toch oplossingen te verzinnen zijn waardoor je de stylus wel vast kunt maken aan je iPad Pro? Apple heeft volop kunnen meekijken met Samsung en Microsoft.
Ook dat doen ze niet. Dus ook hiervoor geldt: blijkbaar is de groep stylusgebruikers te klein om daarvoor iets moois te verzinnen.
Dan is het dus toch blijkbaar de vinger, en evt keyboard, stylus.

En een BT muis? Die miste ik in de presentatie.
Er moeten nog wat verbeteringen overblijven voor volgend jaar met de iPad Pro-2. Wat lichter, dunner, en misschien opberging voor de pencil.
O ja, want dan kopen we allemaal weer de nieuwe. Damn, what was I thinking, dat Apple het beste met je voor heeft zeker |:( _/-\o_
Anoniem: 175233 @Batje410 september 2015 19:12
misschien dat de tablet te dun wordt om een full-size stylus op te bergen...

Mijn stokoude Fujitsu tablet pc heeft een full-size stylus die je in de behuizing opbergt. En dat was gewoon de standaard in die tijd. Maar dat ding is wel 10mm diameter.... dat past waarschijnlijk niet in de iPad of Surface.
Dat zou een goede reden kunnen zijn. Een stylus van 6mm doorsnee lijkt me niet zo fijn om lang mee te werken.
Waarom zou de iPad Pro in China een succes worden? De Surface Pro 3, en vergelijkbare tablets zijn ook nooit een succes geworden hier.
En die hype over grotere schermen valt wel mee. De meeste Chinezen die ik ken gebruiken die grote schermen vooral om in de bus / metro video te kijken en dan vinden ze bijv de LeTV Le Max met zijn 6,2" al groot zat. Het aantal mensen dat op een tablet video kijkt kan je in een volle metro op 1 hand tellen.
De iPhone 6 is ook niet echt een supergroot succes geworden in China (een groot gedeelte van de verkopen zijn scalpers / resellers).
Wellicht zegt dat meer over andere tablets dan over het formaat van tablets.
Waarom zou de iPad Pro in China een succes worden? De Surface Pro 3, en vergelijkbare tablets zijn ook nooit een succes geworden hier.
Ja, men lachtte apple ook uit toen ze de eerste ipad aankondigden. Want soortgelijke apparaten waren immers ook totaal mislukt in het verleden. Inmiddels weten we beter.
Ja want de iPad doet het o zo geweldig. Tablets zijn een gimmick. De SP3 laat juist zien dat er behoefte is aan hybrid apparaten.
Ja, de surface, goed voor $713 miljoen in het eerste kwartaal dit jaar, terwijl dat stomme gimmick van apple 9 miljard opleverde.

"Before the Surface Pro 3, Microsoft's Surface sales weren't exactly pretty -- at one point it had to write off nearly $900 million in unsold units."
Die write-off ging over Surface RT modellen. Dat lag niet zo zeer aan Surface maar meer de beperktheid van RT.
Ter info, de iPad verkoopt niet meer zo goed. Dit gaat echt niet weer makkelijk worden verkocht.
Kom aub met cijfermateriaal als je zoiets zegt .
Volgens mij is de gehele tablet markt aanhet krimpen niet allen de ipad markt.

http://arstechnica.com/ap...es-18-drop-in-ipad-sales/

Ook ik vind de surface pro een knappe laptop, want ik noem het een mini-laptop maar in absolutre cijfers stelt het aantal verkochte units echt niets voor, al heb ik weinig nieuw cijfermateriaal gevonden. volgens mij is de directe concurrent van de surface niet de ipad maar de macbook Air, beide ultraportables

http://www.zdnet.com/arti...nue-mission-accomplished/

1Miljard omzet met de gehele surface lineup en assecoires is echt niet zo heel bijzonder.
Anoniem: 449978 10 september 2015 07:59
"In Amerika moet de goedkoopste uitvoering van de iPad Pro 799 dollar op gaan leveren. Wil je daar nog een toetsenbord bij? Dan zit je in totaal al op 968 dollar"

Que? 169 dollar voor een simpel toetsenbord????

Apple is wat men noemt een premium product maar dit gaat toch wel heel ver...of krijg je er nog wat anders voor?
De goedkoopste versie is zoals altijd puur een marketingsprijs maar eigenlijk onzin.
Dat is vaak het model dat met het standaaard geheugen eigenlijk kansloos is en nauwelijks bruikbaar.
Zie de Iphones met hun 16Gb basis versie maar ondertussen wel snelle cpu voor complexe taken en dikke games en alles lekker HD en 4K video schieten ... Ja, 16Gb waar je de helft van over hebt als je hem aan zet is dan heel 'veel'.

Dus je koopt de Ipad pro met tenminste 128Gb als serieuze grafisch designer, en een Stylus, en een hoes of dure cover (en dat red je niet met 50 euro kan ik je garanderen) en als je daar ook nog een keyboard bij wilt zit je in de USA rustig boven de $1200 !
Ik zie niet in waarom een 16GB iphone kansloos is. Ik heb altijd de 16GB versies en ben een zeer intensieve gebruiker maar in al die jaren nog geen MB tekort gekomen. Als je geen stevige spellen speelt, geen muziek of films hoeft op te slaan is het meer dan zat.
Juist. En daar zit 'm voor sommigen, waaronder ik, het probleem. Ik gebruik m'n telefoon net zoals ik vroeger m'n iPod Touch gebruikte; als mediaspeler en handheld computer. Daarnaast bel ik heel af en toe nog eens, en maak ik graag gebruik van offline navigatie. 16GB is voor mij dus véél te weinig. Wat heet, van mijn 32GB (28GB daadwerkelijk bruikbaar) heb ik nog ongeveer 4,5GB vrij...
Er zijn ook nog mensen die hun dagen vullen met rommelen op een C64.
De meesten kopen zo'n telefoon voor zijn features en als je die ook gebruikt dan is 16Gb niks.
Let wel, 16Gb is op papier, in de praktijk houd je kaal veel minder over.
Als je al die HD en 4K zaken niks vind, geen muziek opslaat en geen games speelt dan vraag ik me eigenlijk af waarom je dan in hemelsnaam een 6 of zelfs 6S zou kopen ?
Whatsappen en facebook gaan minstens zo goed op een 189 euro Moto G.
$100 voor de pen, trouwens. Zit er niet standaard bij. ;)
Voor de mensen die even wachten zal logitech wel op de proppen komen met een goedkoper alternatief. Wees maar niet bang.
Het is misschien 20 euro minder, maar een type cover voor Surface Pro 3 is 149 euro ;-)
Voor tekenaars en designers ongetwijfeld een geweldig apparaat. Voor ander soort productief werken blijf ik me afvragen of een er toch niet een muis aan toegevoegd moet worden; selecteren en precisiewerk blijft toch handiger met een muis, zeker als je gelijktijdig het Smart Keyboard gebruikt. Opvallend was trouwens ook de plotselinge stilte toen Microsoft werd aangekondigd, je hoorde nog net geen boegeroep. Overigens tof om te zien hoe Office zich ontwikkeld op tablets, gebruikmakend van de nieuwe Pencil en multitask feature van iOS9!
Als tekenaar / designer heb ik nu de video een paar keer bekeken. Het tekenen ziet er heel tof uit. Maar als content maker ben je ook afhankelijk van je gereedschap. De iPad met styles ziet er top uit. En als ik het filmpje moet geloven werkt het prima met druk gevoeligheid in de pen en tilt registratie. Maar dan kom je toch ook op een punt dat je niet met de software op de iPad ergens vastloopt, en je op je desktop verder moet. Photoshop op iOS is een hele kale versie. Je zal andere tools aan moeten schaffen om op te werken, en dat dan weer importeren op een 1 of andere manier. Ik heb zeker interesse in de iPad Pro voor het schetsen / voorbereiden. Maar ook live bij bedrijven tekenen tijdens een vergadering is dut natuurlijk ideaal. Maar de Surface Pro heeft aan aantal voordelen waar de iPad niet aan kan tippen. Zo kan je op de Surface Pro gewoon je Adobe Suite gebruiken, usb devices aansluiten en zou je technisch een tekening zelfs helemaal af kunnen maken zonder naar je vaste desktop te moeten verkassen. Met de iPad blijft je dan toch een beetje in het midden zweven en kan je wel een start maken ergens aan. Maar ik zie me er geen final op maken. Ik ben benieuwd naar kritische reviewers uit de grafische wereld over de iPad Pro. Het gaat geen grafische killer worden. Maar ik ben al lang blij dat er meer beweging komt in de wereld van tablets en een stylus. (en dan heb ik het niet over 3rd party spul)
Anoniem: 145867 @TommyB10 september 2015 08:31
Moet eerlijk zeggen dat Microsoft met hun Office wel goed bezig is qua multiplatform. Ze hebben nu in ieder geval een andere visie. Of ze willen gewoon geen Office gebruikers verliezen omdat dat een hele dikke vetpot voor MS is.
Heb het gevoel dat de manier waarop MS de laatste tijd mee bezig is, een soort underdog houding is. Nu ineens lief en aardig spelen. Van alles opensource gooien, multiplatform e.d.. Niet dat ik het erg vind hoor. Dat is alleen maar positief voor iedereen. :)
Voor professionals totaal geen geweldig apparaat. Dit is voor hobbyisten die per se in het apple ecosysteem willen blijven.
Ik heb een hp x2 tablet geprobeerd met ook zo'n soort toetsenbord. Flapjes en magneetjes. De zelfde dag terug gestuurd en een surface pro gekocht. In mijn ogen de Beste toetsenbord en kickstand oplossing tot nu toe. Dit apple toetsenbord had van eBay af kunnen komen voor $19,99
Ik heb een aantal keer de Type Cover van de Surface Pro 3 aan mijn vingers gehad, maar moet zeggen dat het maar gammel aanvoelde. De Battery Cover van mijn Pro 2 is veel robuster, maar dan ook een stuk zwaarder.

Verder denk ik dat de iPad Pro wel een succes gaat worden. Ik kan Apple ook goed begrijpen dat ze gekozen hebben voor iOS ipv OS. De iPad pro heeft een besturingssysteem en vooral een eco systeem nodig dat focus heeft op touch en niet op een toetsenbord en muis combi. Hierdoor worden externe apps direct met de juiste besturing in gedachte ontwikkeld.
Dit apple toetsenbord had van eBay af kunnen komen voor $19,99
makkelijk praten als je het ding nog nooit gezien, aangeraakt en gebruikt hebt. Ik denk dat die ebay tobo's toch wel een andere soort kwaliteit zijn dan deze.
Ik heb hem niet vast gehad, maar toch, het toetsenbord is klein (waarom overigens?) en een flapje als kickstand. Gewoon geen prettige oplossing
Chiron Moderator Discord @laue10 september 2015 10:05
Logitech heeft tijdens de ontwikkeling van de Ipad Pro al samengewerkt met Apple, en komt met een "Create" lijn met toetsenborden voor de Ipad, met die nieuwe connector. Je zit in principe dus niet per se vast aan die toetsenbord-in-de-flap van Apple zelf:

http://www.theverge.com/2...-create-ipad-pro-keyboard
"Dat betekent dat je op een iPad Pro twee iPad-apps naast elkaar in portretstand kwijt kan."
ehm, 1536 * 2 = 3072
pro heeft 2732
kan ik al lang met mijn galaxy note 10.1 2014 en tab s
Inderdaad, dat zat ik me ook al te bedenken. Alleen als de tablet een verhouding van 2:1 zou hebben zou dit verhaal kloppen, maar bij een 4:3 tablet kun je natuurlijk niet door te kantelen ineens twee apps naast elkaar draaien, daarvoor is de tablet niet lang genoeg :)
Precies. Ik begrijp de redenering dat alleen de pixels in de hoogte ertoe zouden doen ook niet. Breedte is ook nogal relevant, lijkt me.
Wat betreft de vergelijkingen met de Surface Pro:

De iPad Pro is er onder andere voor de Apple gebruikers en grafische ontwerpers die kwijlend naar de Surface Pro 3 hebben gekeken vanwege het formaat en stylus, en nu met de iPad Pro bij Apple kunnen blijven. Of Apple hier bij Microsoft heeft afgekeken kan je lang over discusseren maar dat is totaal niet relevant voor de gebruiker.

Ik vind het mooi om te zien dat de iPad met de A9 chip gelijkwaardig zal kunnen presteren met een desktop class CPU en GPU, en ze op die manier de Intel (low power) CPU en GPU kunnen evenaren. Enig verschil hierin is dat de Surface tot 8GB RAM geheugen heeft en SSD opslag tot 512GB. Maar dat moet ook wel met Windows 10 itt iOS. De iPad vervangt nooit de Mac of PC, waar de Surface Pro dat wel pretendeert te doen, en is juist een uitbreiding op je Mac of PC. Bij voorkeur de eerste natuurlijk ;) In die zin kun je beide apparaten en OSen niet vergelijken.
En je denkt toch niet dat de A9 Chip net zo krachtig is als een i3/i5/i7 welke je in SP4 kan krijgen?
Hier een voorbeeld van de A8X in de 'oude' iPad Air 2 vs Intel i5-4250U (ik refereerde al bewust naar de low power versie)
http://www.extremetech.co...st-as-fast-as-a-modern-pc

Laat staan de verdubbeling van de A9X t.o.v. zijn voorganger de A8X. Zie deze preview.
Oke en kijk nu eens naar een objectieve vergelijkingssite als cpu boss
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4250U-vs-Apple-A8X
als je een stuk naar beneden gaat naar benchmarks dan zie je dat hij nog wel erg ver verwijderd is van de i5 ;)
Zo zie je maar dat het maar net is welke benchmark je pakt om die claim te maken ;)
Het is dezelfde benchmark allebei van geekbench
De vraag is, wat is desktop class? Atom processors komen ook voor in desktops, dus an sich is dat zelfs al desktop class.
Dat is inderdaad een goede vraag. Ze zullen hun claim vast ergens op hebben gebaseerd in Apples voordeel en het zal niet uit de lucht gegrepen zijn. Ik denk echter wel dat de nieuwe generatie mobiele CPU's en GPU's de prestaties van de Intel chips, die je doorgaans vindt in goedkope laptops en desktops, benaderen. Dat wil echter nog lang niet zeggen dat je je top of the bill PC het raam uit kunt flikkeren :P

Maar als we even kijken naar het verleden, dan kun je constateren dat de Intel chips elke generatie bescheiden winsten boeken in prestaties, terwijl die van mobiele chips met veel grotere sprongen gaan van 50 tot 100% per generatie. Dan breekt vanzelf het momentum aan dat ze gelijkwaardig gaan presteren, en in dit geval worden de prestaties van de Intel low power chips al benaderd.
Als voorbeeld http://www.extremetech.co...st-as-fast-as-a-modern-pc
De dag dat Apple een muis toestaat in IOS is de dag dat ze MS in het office segment gaan overstijgen.

Heel veel kantoorapplicaties draaien tegenwoordig web-based of via remote desktop. Zodra deze ook te bedienen zijn met een ipad (dus een muis gebruiken) is apple de voorkeursleverancier voor "office on the go".
Draait een iPad Pro Visual Studio, dan? Want bij ons is een "Office" toch echt wel iets uitgebreider dan alleen Microsoft Office. Om dat dan vervolgens 'on the go' te hebben, kan je niet zonder Surface, of vergelijkbaar x86-based apparaat.
Klopt dat meer en meer professionele applicaties beschikbaar zijn als webversie. Maar het is voldoende dat er één of enkele belangrijke dat niet zijn en je kan je iPad al vergeten. En RDS of Citrix servers gaan opzetten enkel en alleen om iPad users te kunnen bedienen is alles behalve kostefficiënt.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.