Door Sjef Weller

Redacteur audio en tv

Nieuwe oleds, minileds en Ambilight AI

TP Vision toont nieuwe Philips-tv's voor 2025

02-02-2025 • 06:00

97

Singlepage-opmaak

Nieuwe lcd-modellen en Titan OS

Naast vier oledmodellen brengt TP Vision dit jaar ook drie nieuwe miniledtelevisies en een aantal eenvoudigere ledmodellen uit, die voor hun smartfunctionaliteit allemaal voorzien worden van het relatief nieuwe Titan OS.

Top van de lijn is de nieuwe MLED950 oftewel The Xtra. TP Vision verwacht veel van dit QD-miniledtoestel en voorziet het dan ook als enige model dit jaar van zijn luxere Ambilight Plus-techniek. Hierbij wordt het licht uit de kleurrijke leds via lensjes op bepaalde plekken op de muur geprojecteerd, waardoor het lijkt alsof je naar een lichtshow in een hogere resolutie zit te kijken. Deze Ambilight-variant is tot dusver alleen nog te vinden in de 4999 euro kostende Philips OLED+959. Net als de twee goedkopere oledmodellen blijft het aantal zijden met Ambilight-strips wel beperkt tot drie.

Philips MLED950 preview

Dat laatste geldt ook voor de goedkopere MLED910, die het reguliere Ambilight krijgt. De 910- en 950-miniledseries hebben beide een maximale refreshrate van 144Hz en lijken wederom uitgerust te worden met VA-panelen. Dat levert mooie contrasten op, maar betekent ook dat de kijkhoeken aan de krappe kant zijn. Het derde QD-miniledmodel, de Philips MLED810, is een vrij eenvoudig toestel zonder Ambilight en met een maximale, maar wel variabele refreshrate van 60Hz. Ook kan deze tv niet overweg met Dolby Vision-hdr-signalen, waar de eerder besproken tv’s tot dusver alle gangbare hdr-standaarden ondersteunen. De nieuwe miniledmodellen komen naar verwachting in mei op de markt.

Daarnaast introduceerde TP Vision afgelopen week drie directledseries zonder local dimming, die voortaan net als hun miniledbroers worden voorzien van een quantumdotfilm voor een groter kleurbereik. Topmodel binnen deze categorie is de Philips 9000-serie, oftewel The One. Dit is het enige directledtoestel van 2025 dat overweg kan met 144Hz-vrr-signalen en Dolby Vision. De goedkopere Philips 8500-serie is beperkt tot 60Hz met vrr, net als de 7800-serie. Het grote verschil tussen de 8500 en 7800 is dat die laatste geen Ambilight aan boord heeft; de 9000 en 8500 zullen allebei beschikken over driezijdige Ambilight, wanneer ze medio april in de winkels komen te liggen.

Philips MLED910Philips QLED-range 2025

Titan OS

TP Visions hoogst gepositioneerde oledseries van 2025, de OLED+950, OLED+910 en OLED810, worden allemaal voorzien van een nieuwe versie van Android TV. Op de in Barcelona getoonde modellen was deze nieuwe variant, waarbij Googles Gemini- en AI-functies een belangrijke rol zullen spelen, nog niet te zien. Wel besteedde TP Vision uitgebreid aandacht aan het nog vrij nieuwe Titan OS, dat vorig jaar zijn debuut maakte op Philips-tv’s. Dit nieuwe platform is interessant voor tv-fabrikanten die te weinig afzetten om hun eigen smart-tv-software te bouwen en onderhouden, maar toch wat willen verdienen aan de contentaanbevelingen die kijkers voorgeschoteld krijgen. Bij Android TV is het namelijk alleen Google dat aan dergelijke advertenties verdient. Titan OS zal dit jaar te vinden zijn op alle nieuwe Philips-modellen, behalve de drie genoemde oledtoestellen. Of en wanneer TP Vision in de toekomst helemaal zal overstappen naar Titan OS, bleef in Barcelona nog onduidelijk.

Volgens een woordvoerder is het nieuwe OS in het afgelopen jaar doorontwikkeld om de software ‘volwassener’ te maken en de prestaties te verbeteren. In de praktijk zien we vooral veel kleine verbeteringen. Een belangrijke pijler waaraan is gesleuteld, is de zoekfunctie. Titan heeft nu meer zoekcategorieën dan voorheen en de resultaten moeten overzichtelijker worden gepresenteerd. Voorheen werden verschillende categorieën met zoekresultaten verticaal gerangschikt, waardoor de lijst onderaan uit beeld liep. Dat is nu omgedraaid; door categorieën met resultaten nu horizontaal aan te bieden, moeten gebruikers in één oogopslag de gevonden categorieën kunnen zien en hoeven ze niet meer te scrollen. Bij zoekresultaten met films en series kun je nu ook zien waar deze content te streamen is, ook als een film beschikbaar is bij meerdere streamingdiensten. Ook is het onscreentoetsenbord aangepakt, zodat je vanaf de linkerkant direct naar rechts kunt navigeren als je de cursor verder naar links beweegt. Voorheen moest je daarvoor de cursor helemaal van de ene naar de andere kant bewegen.

Meer apps en FAST-kanalen

Het aantal beschikbare apps en FAST-kanalen (Free Ad-supported Streaming Tv) voor het platform groeit ondertussen gestaag, aldus de woordvoerder. Afgelopen jaar zijn Disney+, DAZN en Max toegevoegd en dit jaar zullen er weer meer volgen. Wat we in Nederland en België aan nieuwe apps van lokale partijen mogen verwachten, kon men ons in Barcelona echter nog niet vertellen.

Titan OS - nieuwe Disney+-app

De meest in het oog springende toevoeging komt in de loop van april naar Titan. Dat is de nieuwe Gaming-hub, die als een tab boven in het hoofdscherm wordt toegevoegd. In de nieuwe hub worden de gamestreamingdiensten Boosteroid en Blacknut geïntegreerd, waardoor je direct vanuit het hubscherm door allerlei genres met uiteenlopende gametitels kunt bladeren. Hiervoor hoef je niet langer een van beide apps te openen: vanuit de hub kun je direct een gamestream starten.

Hoewel het streamen van AO Tennis 2 tijdens de demo in Barcelona vloeiend genoeg verliep om de tennisgame enigszins soepel te kunnen spelen, hebben we wel zo onze twijfels bij het nut van de nieuwe Gaming-hub. Zonder betaald abonnement op een van de twee gamestreamingdiensten kun je er immers niets mee. Voor wie wel zo’n abonnement heeft, is het in elk geval goed te weten dat je maximaal vier bluetoothcontrollers direct aan je tv met Titan OS kunt koppelen voor multiplayergames. Ook toetsenbord en muis worden door de tv’s ondersteund, al kun je die alleen in geschikte games gebruiken en niet voor het bedienen van de tv zelf.

Titan OS Gaming-hubTitan OS Gaming-hub