De Galaxy S10e is een sterk high-end toestel voor een relatief zachte prijs. Hij heeft een redelijk groot scherm ten opzichte van het formaat van de behuizing en om dat te bereiken, heeft hij een gat in het scherm waar de frontcamera achter zit. Verder heeft hij een prima vingerafdrukscanner in de aan-uitknop en een kwalitatief hoogstaand oledscherm dat niet gebogen is, zoals bij de S10 en S10+. Verder heeft hij een prima camerasysteem, waarbij de groothoeklens een handige toevoeging is. De foto's zijn van goede kwaliteit, maar de primaire camera van Samsung is op sommige vlakken voorbijgestreefd door de beste smartphones in deze prijsklasse. De behuizing is sterk, waterdicht en compact, en ligt lekker in de hand. De glazen achterkant blijft echter breekbaar en gevoelig voor vingervegen. Al met al krijg je veel terug voor de overigens redelijke prijs van dit toestel. Lees verder »
Een erg mooie telefoon en een waardevolle opvolger voor de Samsumg Galaxy reeks. Natuurlijk valt er altijd wel wat op te merken, maar dat is te verwaarlozen tegenover de goede punten. Een echte aanrader.
Pluspunten
Dunne randen rondom het scherm
Prachtig scherm
Snel
Camera's en de mogelijkheden daarvan
Bixby knop aan andere functies te koppelen
Headphone jack
Uitbreidbaar geheugen
Minpunten
Plaatsing aan/uit knop (te hoog)
Glad zonder cover
Batterij misschien wat aan de lage kant tegenwoordig (3100)
Ondertussen alweer 2 jaar geleden gekocht. Het niet al te grote (in het huidige klimaat) scherm is voor mij perfect, past prima in je broekzak. Performance is prima, alleen de batterij had wat groter gemogen. Krijgt op dit moment ook nog regelmatig software updates.
Een goede performance mits je accuduur niet relevant vindt, die standaard al matig is. Toestel wordt daarbij ook warm. Wel een prima camera in een compacte telefoon met een goede prijs.
Pluspunten
Goede camera
Compact formaat
Prijs/kwaliteit is goed
Regelmatig updates
Minpunten
Goede performance mits accutijd irrelevant is
Wordt warm onder load en bij laden
Warmte is een probleem voor de accu die an 2 jaar echt minder wordt
Accuduur is matig (en wordt serieus minder na 2 jaar)
Prima allround telefoon. Ik wilde een compacte, vlotte telefoon met een zeer goede camera en daar voldoet deze telefoon ruim genoeg aan. De telefoon heeft een goede bouwkwaliteit, werkt stabiel en en krijgt maandelijkse veiligheidsupdates, en daar hecht ik meer waarde aan dan of het de beste specificaties heeft.
Compacte telefoon die sterk is, AUX poort heeft en dankzij ontgrendelbare bootloader extra 'future proof' is. Case aangeraden i.v.m. gladde en kwetsbare constructie. De Bixby knop is zeker een meerwaarde omdat deze aan te passen is! Zeer tevreden en zeker nu voor een mooie prijs te vinden.
Kwalitatief teleurstellend, net 1 jaar in bezit en één van de speakers kraakt continue tijdens het afspelen van video's. Ook de mini usb poort begint problemen te geven met opladen, slechte verbinding.
Heb de s10e nu negen maanden in gebruik. Na Huawei en iPhone. Ik ben er blij mee. Mooi scherm, foto kwaliteit okay, apps en internet werken prima. Helaas de breekbare glazen achterkant (een cover helpt tegen breuk). De uitwisseling van foto's en muziek met mijn Macbook lukt me niet echt.
LET OP: De Europese versie v/d S10e heeft een verouderde processor die nog gemaakt is op 8mn. De Amerikaanse (en nog wat andere) versie v/d S10e beschikt over een betere processor die gemaakt is op 7mn. Het verschil is duidelijk te merken, deze S10e presteert ondermaats tegenover de Amerikaanse versie!
Pluspunten
Ziet er mooi uit
Minpunten
Europese versie beschikt over een verouderde processor die nog gemaakt is op 8mn, nml de Samsung Exynos 9 Octa (9820)
Batterij gaat nergens over, vooral na een half jaar tijd zie je dat de batterij ook nog eens enorm degradeerd
Wordt warmer dan de Amerikaanse S10e
Foto's zijn een stuk minder dan de Amerikaanse S10e, vooral nachtfoto's
Iets langzamer dan de Amerikaanse versie
Spijtig dat Samsung de Europese klant tekort doet door er een verouderde cpu in te plaatsen die nog gebakken is op 8mn
Na jaren de grotere telefoons te hebben gebruikt was ik er klaar mee. Ik wilde de snelheid van een high end maar het een hands gebruiksgemak van een kleinere variant. Zo kwam ik uit op de s10e. Wat ik lees over de accu duur, is niet waar.
Pluspunten
Formaat is ideaal, ligt erg fijn in de hand.
Snelheid
Gebruiksgemak
Accuduur wanneer je 40 uur werkt is prima
Camera doet wat hij moet doen (eten vastleggen)
Ingang voor de oortjes
Snel opladen!
Minpunten
Jammer dat de front camera niet in het midden is geplaatst zoals bij de S11 renders getoond word.
Deze telefoon vind ik een erg goed compromis.
Het is een slank handzaam en licht ontwerp. Dit gaat voor een gedeelte ten koste van de grootte van de accu. Draadloos laden kan dit probleem minder erg maken.
Volgens testen absolute top telefoon voor video opnames.
Dit is mijn eerste Samsung.
Pluspunten
Hoge kwaliteit filmen
Prima kwaliteit foto's
Slanke telefoon
Mooie maat scherm
Draadloos opladen
Minpunten
Vingerafdrukscanner erg hoog
Accu iets minder dan de absolute top
Processor iets minder dan de snapdragon 855
Bereik iets minder dan mijn vorige Motorola g5 plus
Deze telefoon uiteindelijk gekozen als upgrade voor mijn S6. Bevalt uitstekend, prachtig scherm, goede camera's, meer dan genoeg opslag en zelfs nog een 3,5mm jack. Punchhole camera stoort mij totaal niet de batterij houdt het voor mij de hele dag uit. Alleen de aan/uit knop is wat hoog geplaatst.
Pluspunten
Scherm
Camera
128GB
3,5mm jack
Dual sim/SD-kaart mogelijk
Handzaam formaat
Snelle vingerafdrukscanner
Minpunten
Aan/uit knop aan de hoge kant
Misschien is 3100 mAh wat klein voor een batterij tegenwoordig
Hele chillen telefoon, heb hem vooral gekozen omdat het de eigenlijk nagenoeg de enige is onder de 6 inch en met deze klasse. Hij is lekker snel, mooi scherm en en de camera presteert prima. Aandachtspuntjes zijn de mindere vingerscan, tegenvallende accuduur en de wat lange oplaadtijd.
Veel power in een relatief klein pakketje. Batterij vind ik prima en laadt supersnel op tussen 30 en 80 procent. Vingerafdrukscanner is supersnel. Bixby knop zit onhandig maar is in te stellen. NotificatieLED ontbreekt maar daar zijn apps voor. Voelt in alles als een high end toestel.
Mijn samsung s9 heb ik weg gedaan na 1 jaar omdat hij vrij zwaar is en de infinity edge er wel mooi uit ziet maar niet handig is in de praktijk. De s10e is een stuk lichter en wat meer handzaam.
Overgestapt van S5 (na 5 jaar trouwe dienst) naar S10e en dat is een verademing. Lekker snel en fijn formaat om met 1 hand te bedienen en voor in je broekzak. Accuduur is prima en doe er 2 dagen mee bij normaal gebruik (en variabele helderheid scherm).
Pluspunten
Handzaam formaat
3,5mm jack
Mooi scherm
Dunne bezels
Vingerafdrukscanner onder aan/uit-knop werkt goed
128Gb opslagcapaciteit
Uitbreidbare opslag middels SD-kaartje
Dual sim mogelijk
Minpunten
Volledig van glas
Vrij glad zonder cover
Bixby-knop (mogelijkheid om andere functionaliteit toe te wijzen maar Bixby nog steeds aanwezig bij 1 of 2 keer op knop drukken)
Fijn dat er een iets meer budgetversie van het nieuwe vlaggenschip van Samsung is. De prijs-kwaliteitverhouding is wat mij betreft bij deze het beste.
Ik ben blij dat ze de curved edges weggelaten hebben en die zoveelste extra camera vind ik wat overkill. Wel jammer van mindere batterijcapaciteit en schermresolutie.
Pluspunten
Geen curved edges (duurder, zeker bij vervanging, verborgen door telefoonhoesje, ligt er minder lekker door in de hand en lastiger met screenprotectors).
Grootte: nog handzaam.
4 jaar android update support.
Dunne bezels.
Mini-jack.
Geweldige (groothoek) camera.
Fysieke vingerafdrukscanner, werkt goed!
Ruime opslagcapaciteit t.o.v. eerdere modellen.
Minpunten
Batterijcapaciteit t.o.v. S10 (3100) NB: Heeft op basis van verschillende artikelen wel langere levensduur dan S10.
Bixby knop (zit onder de volumeknop, ik druk er tot nu toe wel eens op als ik het volume wil verlagen).
Geen telelens, maar ik vind het plaatsen van zoveel camera's op een smartphone niet echt nodig en wat buitensporig worden.
Net als voorgaande modellen: Geen vervangbare accu. Duidelijk een zwakke plek in de telefoon, dit dwingt mij tot nu toe uiteindelijk het eerste (samen met als er geen android updates meer komen trouwens) tot het kopen van een nieuwe telefoon. Zou het niet veel duurzamer zijn om de accu vervangbaar te maken?
Aan/uit-knop en daarmee ook vingerafdrukscanner zit wat hoog voor mijn smaak.
Geen notificatie-LED. Edge lighting is mooi, maar onpraktisch en zonde van je batterij.
Bloatware, bloatware en nog eens bloatware, wel te verbergen, niet zonder externe apps of rooten te verwijderen (facebook? bixby assistant? kindermodus met spelletjes??)
Niet compatibel met mijn oude gear VR (en lagere resolutie dan mijn vorige S6, daardoor misschien toch niet zo geschikt voor VR vwg. screen door effect).
Ik heb de S10e voornamelijk gekocht voor het formaat. (Ik kom van een Xperia X Compact) Het scherm vult de hele voorkant van het toestel en daardoor is de telefoon zo compact mogelijk voor een 5,8 inch scherm. Het toestel voelt super snel aan. Helaas wel veel Samsung software voorgeinstalleerd.
Pluspunten
Ontzettend mooi toestel
Voorgeinstalleerde screen protector
Power knop bevat vingerafdruk scanner
Swipen over aanknop kan notificaties openen
Snelle processor zorgt voor soepel browsen
Niet idioot groot voor de schermoppervlakte
Headphone jack
Stof en waterdicht
Minpunten
Batterijduur bij redelijk gebruik maar 24 uur
Veel samsung "features" en Bixby assistant
Glazen achterkant glad en snel vies
Voelt kwetsbaar tov Sony
Bepaalde notificaties blijven vibreren of geluid maken zelfs als ik het in de app zelf disable (Samsung settings die overriden??).
Misschien wel de beste keus. De Samsung s10e is misschien wel het beste telefoon uit de serie s10 voor dat bedrag. Oké het heeft misschien een minder goede specs dan de s10 n s10 pro maar het heeft ook voordelen.
Beste telefoon die ik in jaren heb gehad. Klein, maar niet te klein, zeer goede speakers, headphone jack en een zeer goede camera. In tegenstelling tot veel andere reviewers vind ik de fingerprint scanner goed geplaatst, als hij lager had gezeten kon je hem niet goed vasthouden zonder te drukken.
Pluspunten
Headphone jack en ip68
Perfect formaat, handzaam maar niet klein
Voelt zeer stevig, geen edge scherm
Fantastisch stereo geluid!
Goede fingerprint scanner, niet in het scherm
Zeer goede camera
Force feedback voelt hoogwaardig
Glazen achterkant niet eens heel slipperig
Minpunten
Batterij bij stevig gebruik
Punch hole front cam niet ideaal, maar je went eraan
Na twee keer voor een relatief goedkope telefoon te zijn gegaan deze keer gekozen om voor een topmodel te gaan. Nu een paar dagen in gebruik, zal proberen later nog uitgebreider te zijn.
Pluspunten
Scherm. Bizar mooi. Met mooie achtergrond betrap ik mezelf er op dat ik af en toe gewoon 'even kijk'.
Snelheid. Razendsnel, nergens vertraging.
Camera. Prachtige plaatjes.
Gezichtsherkenning werkt snel en goed
Connecties werken snel en goed (o.a. ANT+ met Tacx, Bluetooth met Bose QC 35, Wifi, hotspot)
Minpunten
Batterij (ik kom van een 5000mAh telefoon, dus was te verwachten, maar toch)
Plaatsing aan/uit knop te hoog, daardoor is vingerafdrukscanner in de praktijk niet bruikbaar
Heerlijk compact toestel met uitstekend scherm en dito camera's. Helaas geen tele-zoom maar wel en sublieme finger print sensor. Huidige nieuwprijs (750) wat aan de dure kant, maar icm abonnement of verloop van tijd (prijsdaling) zeker een goede koop!
Pluspunten
Compact maar toch schitterend 5.8" Scherm
Laadt snel bij, ook draadloos
Beste fingerprint sensor tot nu toe
Stereo speakers én 3,5mm aansluiting
Exta (Ulta-Wide Angle) lens
Minpunten
Bezels uit balans door grotere kin
"slechts" 3100mAh batterij
Plaatsing/combinatie powerbutton en fingerpint. Opgelost met Bixby-button