Dat is waarom jij naïef bent en geen overzicht hebt in hoe de wereld werkt. Voor jouw bestaat alleen het hier en nu. Voor jouw is een technologie alleen wat het nu is. Jij snapt misschien niet goed dat technologie wordt doorontwikkelt.
Sommige mensen zijn gedoemd zich altijd te laten verrassen. En dat is het punt dat HMC maakt, dat mensen niet technorealistisch zijn en dingen accepteren zonder na te denken over de gevolgen op langere termijn. McLuhan schreef:
"We look at the present through a rear-view mirror. We march backwards into the future."
http://marshallmcluhan.com/mcluhanisms/
Je moet anders leren denken over de wereld, wat tech aangaat.
1: Je hebt tech, zoals deze sensor.
2: Je hebt ICT.
In onze moderne wereld betekent dat 1 altijd gecombineerd wordt met 2. Wat betekent dit voor de toekomst?
3: Sensoren + interconnectiviteit.
Dus, fitness horloges, die draadloos je hartslag en andere data versturen naar een app. Een app op een smartphone is dus gewoon een connectie met het internet als geheel. En daarmee automatisch een privacy risico.
Ik maak graag gebruik van het voorbeeld koelkast.
1: Koelkast
2: ICT.
1+2= rfid op elk product *wat men graag wil i.v.m. voorraadbeheer o.a.) en dus kan een koelkast fabrikant een rfid sensor plaatsen en zo kan jouw koelkast bijhouden wat jouw voorraad is. Maar dat is nutteloos tenzij de koelkast een draadloze verbinding heeft met jouw wireless modem. Of met je smart phone. En dus is jouw koelkast verbonden met internet. En dus is het een privacy/beveiligingsriciso.
We leven in een wereld van ICT nu. All bets are off. De wereld is nu structureel veranderd t.o.v. 30 jaar geleden.
Wij mensen worden overspoeld met de 'goede bedoelingen van tech bedrijven om de wereld te 'verbeteren', ten gunste van hun aandeelhouders maar dat zeggen ze er liever niet bij.
Alle, ALLE tech kan nu aan internet gehangen worden. technologie miniaturiseert steeds meer. Nu is de sensor nog draadloos. Maar er zijn al toepassingen waarbij ouderen op afstand gemonitord worden. Vanwege hun slechte hart etc. Maar we hebben ook al vastgesteld dat pacemakers te hacken zijn...
Ik maak me zeer ernstig zorgen over mensen als jij. Jongere generaties hebben steeds minder inzicht in de risico's omdat ze letterlijk geboren zijn in een ICT dooraderde wereld. Ik heb het voordeel van leeftijd. Helaas ben ik roepende in de woestijn.
Zo zullen mijn ouders ook verzucht hebben dat ik kritiekloos de cd-speler accepteerde ten koste van de LP. Maar in ieder geval was de cd-speler niet verbonden met de rest van de wereld.
In 'oude' tijden was alles van elkaar geïsoleerd. Er was dus een 'natuurlijke firewall' tussen apparaten. Dat is steeds minder zo. Er was geen kruisbestuiving.
Wat ICT doet is een systeem verandering veroorzaken. Het veranderd elk stuk technologie fundamenteel. Tweakers vooral dienen dit te snappen. Wie dit niet snapt of wil snappen...vormt onderdeel van de gevaren, niet van oplossingen.
[Reactie gewijzigd door Anoniem: 399807 op 28 oktober 2014 09:12]