Een Lego-machine verbonden met een Samsung Galaxy S4 is erin geslaagd om een Rubik's Cube in slechts 3,253 secondes op te lossen. De smartphone werd gebruikt om de zogenaamde Lego Cubestormer 3 aan te sturen, die verantwoordelijk is voor het draaien van de kubus.
Daarmee verbetert de machine het wereldrecord dat voorheen stond op 5,27 seconden, zo melden de bedenkers van het concept. De prestaties van de Lego Cubestormer 3 in combinatie met de Samsung Galaxy S4 met Exynos-octacore zijn in een demonstratievideo vastgelegd. Het vorige wereldrecord werd behaald door een voorganger van de Cubestormer 3, die destijds was verbonden met een Galaxy S II.
De Galaxy S4 werd gebruikt om te bekijken hoe de Rubik's Cube gerangschikt is, om vervolgens te berekenen welke bewegingen noodzakelijk zijn om de kubus op te lossen. Daarvoor is de telefoon verbonden met de grijparmen van de uit Lego Mindstorms opgebouwde Cubestormer 3, die de bewegingen uitvoert. Uiteindelijk werd met deze setup een tijd genoteerd van 3,253 secondes.
Waarschijnlijk gaan de bedenkers, David Gilday en Mike Dobson, de tijd in de toekomst nog proberen te verbeteren. Hiervoor zijn echter nog geen concrete plannen bekendgemaakt.