Xiaomi-router krijgt ingebouwde 1TB-harddisk

Er zijn specificaties opgedoken van de nog naamloze router van de Chinese firma Xiaomi. Zo blijkt er in de opvallend vormgegeven behuizing een 1TB harde schijf te schuilen, waardoor het apparaat ook over beperkte nas-functionaliteit lijkt te beschikken.

Vorige week doken de eerste afbeeldingen op van de router. Behalve het feit dat de router over dualband-functionaliteit zou beschikken, werden er door de fabrikant nog geen specificaties bekend gemaakt.

Inmiddels meldt Gizchina dat in de behuizing een 1TB harde schijf is geplaatst via een sata 600-interface en daarmee als een eenvoudige nas dienst zou kunnen doen. Ook zou het nog naamloze apparaat beschikken over 802.11ac-wifi met dualband-ondersteuning op de 2,4GHz- en 5GHz-band. De router biedt verder twee usb 3.0-aansluitingen. Xiaomi zou in China een adviesprijs willen hanteren van 799 yuan, omgerekend circa 96 euro. Onduidelijk is nog of de router ook buiten China verkrijgbaar zal zijn.

Nieuw routerdesign van Xiaomi

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

28-11-2013 • 19:37

69

Submitter: Speedway4

Reacties (69)

69
65
39
3
0
21
Wijzig sortering
"De vormgeving leek met zijn ronde vormen te zijn geïnspireerd op de nieuwe Mac Pro-modellen van Apple."

En wederom staat deze zin er in... Het lijkt mij dat als ze een week na de openbaring van de Mac Pro al een volledig product hebben uitgebracht en images ervan mee leveren ze niet het model hebben afgekeken van een product wat slechts enkele dagen eerder revealed is.
Dat was mijn gedachte ook. Ik zie de vergelijking totaal niet, tenzij Apple het alleenrecht heeft op een ronde zijde aan een behuizing, maar dat is wederom niet iets wat Apple bedacht heeft. Ik snap ook niet waarom dit soort opmerkingen gemaakt worden, olie op het vuur. Alleen omdat het een Chinees bedrijf is en het lekker cliché is om te beweren dat Chinezen alles maar kopiëren? Als het ergens op lijkt zou ik een WD MyBook een logischere keuze vinden en dan nog lijkt het er totaal niet op.

Ik vind hem er juist mooi uitzien, een erg geslaagd origineel ontwerp.
Dat was ook mijn eerste gedachte, de WD MyBook: http://blog.ldlc.com/wp-c...010/03/wd-mybook-usb3.jpg

De MacPro is inderdaad wat vergezocht. Alsof alles wat chinezen maken van Apple is gekopieerd?
Dat viel me ook al op, blijkbaar zit iemand het toch erg hoog. Dat woordje 'leek' maakt het helemaal gek. Hij lijkt er op of niet, het uiterlijk is niet veranderd in de afgelopen week. En ik vind het eigenlijk totaal niet op een Mac lijken, niet alles wat rond is komt van Apple.
Is die mac pro niet al maanden geleden aangekondigd? Volgens deze link-aggregator al in juni. Het is dus niet zo dat het binnen een paar dagen nagedaan had moeten zijn.

Dat neemt dan weer niet weg dat ik het voor geen meter vind lijken, wat capslock2000 ook al stelde. Het lijkt meer op een mybook harde schijf.
De kans is redelijk groot dat Apple z'n behuizingen in China heeft laten maken, en dan lekken die ontwerpen uit. Kun je donder op zeggen.
Hieraan zien we maar weer eens hoe pro-Apple Tweakers wel niet is. De ironie, Tweakers en Apple. Net dat gene waar geen fuck aan te modificeren/Tweaken valt.

Achja Tweakers is al langer in verval.

Mod me trouwens maar omlaag, dit is namelijk zo waar dat het beledigend is :P

[Reactie gewijzigd door madmaxnl op 24 juli 2024 12:45]

Ben het zeker met je eens qua Tweakers, maar de reden dat de vergelijking denk ik vooral wordt gemaakt is omdat Xiaomi vaak wordt vergeleken met Apple en de topman met Steve Jobs.

En dus is ineens elke poep-en-scheet van Xiaomi wereldnieuws (dat ding wordt niet buiten China verkocht!) en wordt in een adem genoemd met Apple en Steve Jobs. Een journalist ziet in dit geval een ronde Mac Pro en een router met ook ronde hoeken, dus natuurlijk, want 'hoe-kom-je-er-anders-op', geïnspireerd en afgekeken van Apple. Een ware kloon!

(tech journalisten zijn natuurlijk experts op design gebied, laat dat duidelijk wezen |:( )
Ja maar de schrijvers van de nieuwsberichten van tweakers moeten beter weten, of in ieder geval eventjes wat achtergrond informatie zoeken om tot de juiste conclusie te komen dat dit ding inderdaad rond is maar da's een voetbal ook en die komt ook niet van apple. Een appel is trouwens ook rond.
En wederom gooit dimitri er de Apple vergelijking dwars doorheen terwijl zijn vorige bericht al zoveel commentaar kreeg dat het kreng er in de verste verte niet eens op WIL lijken. Al die plus 3'tjes en nog snapt hij de hint niet. Wordt tweakers nou betaald voor iedere referentie naar de nieuwe Mac pro of dimitri? Zoals ik in mijn reactie op het vorige bericht al aangaf : hou je aan de feiten en laat het gespeculeer over de oorsprong over aan de lezer...Is er dan echt geen enkele eer meer te behalen aan objectieve berichtgeving??

Het feit dat het apparaat al op de wd mybook live lijkt en nu ook nog eens een HDD bevat laat m alleen nog maar meer op een mybook live lijken.

Zeg me dimitri, ben je echt zo stapel op Apple dat je het gewoon niet kunt laten om overal een design van Apple in te zien of doe je het gewoon om te trollen. Van een nieuwsposter op tweakers verwacht ik , en ik denk vele met mij, toch echt wel wat meer professionalisme....
Professionaliteit bedoel je?
Nice, een Time Capsule alleen dan voor €96 in plaats van €299 die Apple rekent.

Wat is hier nu weer -1 aan?
Ik heb notabene zelf een Time Capsule.

[Reactie gewijzigd door Pyrone89 op 24 juli 2024 12:45]

Ik had een Time-Capsule, heelaas te weinig ruimte en is vervangen door een NAS van Synology met 8 4TB schijven.
De Time-Capsule is een back-up router als de rest bezet is.
8x4TB? Als je 32TB wil en kan volsteken dan versta ik niet waarom je in godsnaam nog maar gedacht hebt aan een time-capsule van max 2Tb in het begin, is wel een enorme sprong plots.

Ik heb nu een 8TB NAS staan en daar kan ik nog even mee door, vrij veel films en series staan in HD of in FullHD staan maar nog steeds geen nut om meer bij te steken moet ik zeggen... een time-capsule is zeer handig als back-up als je meer als 1 iMac/MacBook/... liggen hebt, maar om als echt opslagmedium te gebruiken veel te duur. Mijn mening dan toch, waarom 268Eur geven voor 2Tera, als je een Nas met 4Tera tegen die prijs kan krijgen en voor 100Eur meer al 8Tera (waar je voor 368 maar 3Tera krijgt bij Apple). Handig met allemaal Apple producten om te backupen maar voor de rest..
Anoniem: 523575 @Dmitrov29 november 2013 10:00
De Time-Capsule staat uit, De NAS word gebruikt voor back-up en voor films van bijna 50GB.
We hebben ondertussen 3 laptops en 2 pc's, Ik gebruik met mijn 2 laptops 512GB(mijn SSD zijn beiden 256GB), mijn moeder 1TB en mijn vader bijna 20TB.
Ik heb er stiekem games op geplaatst, ik heb geen bak-up, nooit 1tje nodig gehad, ik heb altijd 2 medium's in Mirror(Raid 1) staan.
ik weet dat het off-topic is, maar je weet dat raid1 geen backup is toch? als jij (of iemand anders, of een virus/worm) een file delete, dan is ie weg. Had je een backup gehad, dan was dat niet het geval!
Anoniem: 523575 @borft29 november 2013 22:34
Ik maak geen back-up's, voor de veiligheid installeer ik Windows ieder jaar.
En ik gebruik RAID 1 gewoon voor de veiligheid, er zit 1 jaar tussen de SSD's dus mocht er 1 kapot gaan(boeit mij niet welke) dan hoef ik niet alles opnieuw te installeren maar alleen de kapotte SSD te vervangen.
Alleen mijn ouders gebruiken het voor back-up.
En ik heb geen vertrouwen meer in HDD's, ze gaan bij mij vrij snel kapot en ik vind ze nogal traag.
8 x 4TB ssd???? Sure...

Betaalbare ssd is nog niet geschikt voor een NAS/veel herschrijvingen, maar ik denk dat je zeer slecht bent ingelicht, wellicht meer hebt betaald dan nodig was of verschillende termen door elkaar haalt.
Een timecapsule als backup kan denk ik wel prima. Persoonlijke data is goed om te backuppen. Films en muziek kun je vaak gewoon weer downloaden of opnieuw van je huidige media schijven rippen. Hierdoor kan je genoeg hebben aan 2TB backup.
Anoniem: 523575 @Kiswum1 december 2013 13:05
Misschien heb je het niet goed gelezen(De vorige reactie hoort er ook bij), Ik heb een NAS met 8x4TB HDD's.
In mijn laptop zitten 2x 256GB SSD in Raid 1.
Ik gebruik geen back-up's maar mijn familie wel, Ik heb een Time-Capsule en die is te klein voor de back-up van mijn vader zijn pc.
En ik gebruik de NAS niet omdat ik vertrouwen ben verloren in HDD's.
En 2 TB is niet genoeg voor 300 films van rond de 50GB.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 523575 op 24 juli 2024 12:45]

Is dit nu een NAS met router functies of is het nu een Router met NAS functies?
Gezien het grote aantal extra's waar een NAS tegenwoordig over bezit zou ik dit een router noemen met NAS functies.
Al valt er natuurlijk ook wel wat te zeggen over de extra's op een moderne NAS. Is die NAS nog wel een echte NAS en niet een versimpelde server.
Is dit nu een NAS met router functies of is het nu een Router met NAS functies?
Het is een Wifi Router met NAS Functie
Aan de ene kant lijkt het me ideaal om een all-in-one apparaat te hebben waarbij je je router + nas in een keer kan vervangen. Hopelijk levert dit ook bijvoorbeeld wat stroombesparing op.

Aan de andere kant, in hoeverre is dit veilig?

Leuk design met een net prijsje in ieder geval :)
Ik snap alleen niet waarom ze er niet meteen een huis telefoon dockingstation van maken. Voor consumenten lekker makkelijk, er hoeft alleen maar een DSL/RJ11 en stroom in. En ze zetten dat ding tenminste niet weg in de meterkast, wat de interferentie vermindert :D

Hmm als ze er nou meteen een computer met een beeldscherm in stoppen dan is er maar één apparaat nodig... ;)

[Reactie gewijzigd door Eloy op 24 juli 2024 12:45]

Dit is voor het eerst Dat ik een extra functionaliteit zie in een router die Fritzbox nog niet in zijn assortiment heeft zitten. Ik verbaas me er zoiezo over dat nu er steeds betere ARM chips komen de fabrikanten niet massaal op die router markt duiken.
De dlink dir 857 had dit ook al hoor
http://youtu.be/waFTifcXiII

Al wat ouder, idee was goed, uitvoering alleen wat minder qua snelheid en stabiliteit
Mja, Netgear WNDR4700 kan ook gewoon een HD in. Dus de HD functionaliteit is niet echt bijzonder.

Zou zelf niet 1-2-3 router willen met een HD er in, vaak worden routers al warm zat en er zal dus een ventilator in moeten wat dus meer herrie betekend. Die Netgear is ook een bak lawaai (zonder hd er in).
Dat is (vaak) een kwestie van goed ontwerpen. Er staat hier een Apple Timecapsule met 2 TB hdd als router en die maakt totaal geen geluid.
Anoniem: 523575 @Zer029 november 2013 01:06
Ik heb een NAS die soms gebruikt word als router en die is ook stil en er zitten 8 schijven in.
Zeer nette prijs, alleen zal de omgerekende prijs nooit een NL prijs zijn..:(
Mooie specs voor dat geld.
Als je 'm zelf importeert en de douane pikt 'm er niet uit, dan gaat dat best lukken hoor, maar zelfs voor €150, wat die hier waarschijnlijk gaat kosten, is het nog een goede deal, als de componenten van enigszins redelijke kwaliteit zijn.
96€ voor een router met de nieuwe ac WiFi functionaliteit en 1TB hardeschijf.
Das wel heel goedkoop. Scheelt je weer een extra apparaat. Ben benieuwd naar de schrijfsnelheden van die hardeschijf :).

[Reactie gewijzigd door OneTimer op 24 juli 2024 12:45]

Aardappelen schil je :P
Zie het wel zitten dat er steeds meer Chinese prijsvechters in Europa op de markt komen. Goede prijs voor wat je krijgt. Ben benieuwd hoe deze in de praktijk gaat werken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.