Google heeft bekendgemaakt dat het inmiddels meer dan anderhalf miljoen Android-apparaten per dag activeert. Daardoor blijft het aantal nieuwe Android-apparaten nog steeds sterk groeien. Inmiddels zijn er 900 miljoen Android-apparaten actief.
Dat zei Google-ceo Larry Page in een conference call die werd gehouden naar aanleiding van het publiceren van de kwartaalcijfers. Het aantal van 1,5 miljoen geactiveerde Android-apparaten per dag is aanzienlijk meer dan de 900.000 die Google ongeveer een jaar geleden rapporteerde. In september vorig jaar activeerde Google 1,3 miljoen apparaten per dag. Daardoor blijft het aantal nieuwe Android-apparaten nog steeds sterk groeien en zal naar verwachting over iets meer dan twee maanden het aantal van 1 miljard actieve Android-apparaten worden bereikt: slechts een jaar nadat het aantal van 500 miljoen actieve Android-apparaten werd genoteerd.
Ook maakte Google bekend dat zijn Chrome-browser inmiddels 750 miljoen gebruikers kent. Het aantal downloads uit de applicatiewinkel Play is inmiddels meer dan 50 miljard, een verdubbeling ten opzichte van september vorig jaar.
In het afgelopen kwartaal maakte Google een winst van 3,23 miljard dollar op een omzet van 14,11 miljard dollar. Alhoewel de inkomsten daarmee hoger zijn dan dezelfde periode een jaar geleden deed Google het minder goed dan analisten hadden voorspeld. Google had onder andere last van het kwartaalverlies van zijn Motorola Mobility-tak: dat bedroeg 342 miljoen dollar. Het verlies loopt daarmee op, aangezien Motorola in hetzelfde kwartaal een jaar geleden nog 199 miljoen dollar verlies leed. Wel steeg de omzet van de Motorola-divisie met 18 procent tot 998 miljoen.
Van negatieve invloed op de advertentie-inkomsten was de daling van de cost-per-click, de gemiddelde prijs die Google rekent clicks op advertenties, met 6 procent ten opzichte van vorig jaar. Daar tegenover stond een stijging van het aantal clicks met 23 procent.