TomTom kondigt twee sporthorloges aan

TomTom heeft twee sporthorloges aangekondigd die voorzien zijn van gps en die met slechts één knop te bedienen zouden zijn. De twee horloges komen volgens het Nederlandse bedrijf over enkele maanden op de markt.

De sporthorloges luisteren naar de namen Runner en Multi-Sport, en zijn beide voorzien van éénknopsbediening. TomTom stelt dat de horloges drie modi kunnen bieden aan sporters: een racemodus, een goalmodus en een zonemodus. Bij de eerste twee modi worden snelheid en afstand getoond. In de zonemodus, in combinatie met een optionele sensor, kan bovendien een hartslagmonitor worden getoond.

TomTom stelt dat de horloges voorzien zijn van een 'extra large'-display, zonder dat het bedrijf specificaties geeft over resolutie en schermdiagonaal. Wel gaat het om een monochrome display. Verder zijn de horloges 11,5mm dik, en voorzien van bluetooth voor communicatie met bijvoorbeeld smartphones en van een 'quick-gps-fix'. Overigens kunnen de horloges locatiegegevens vaststellen door middel van Glonass-satellieten.

TomTom Runner en Multi-Sport

TomTom wil de gps-sporthorloges, die waterdicht zijn tot 50 meter diepte en bij ingeschakelde gps een accuduur hebben van circa 10 uur, in de komende zomer uitbrengen voor nog onbekende prijzen. Daarnaast voorziet TomTom de Multi-Sport-lijn van een mount om het horloge op een fietsstuur te plaatsen, terwijl ook cadence sensors, altimeters en zwemsensoren aanwezig zijn.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

17-04-2013 • 16:08

83

Reacties (83)

83
82
67
5
0
5
Wijzig sortering
Ik vindt het wel slim bedacht dat ze de knoppen in de band hebben i.p.v. rond het scherm. Op die manier zit je niet met je hand voor scherm.

Aan de foto`s te zien lijkt het me trouwens 1 knop met 5 mogelijkheden ( L,R,U,D enter).
Anoniem: 16328 17 april 2013 22:29
Pas nog een filmpje gezien van HWI waarbij ze een berg sporthorloges belichten. Blijkbaar is dat toch nog een aardige markt als je ziet hoeveel verschillende modellen en merken er op actief zijn: https://www.youtube.com/watch?v=3KiTLfJN4nU

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 16328 op 25 juli 2024 18:31]

Het gaat hier dus eigenlijk om de Nike+ Sportwatch van TomTom direct. Het Nike+ horloge is ook in samenwerking met TomTom. Hopelijk hebben ze het management van de data ook zo op orde als Nike+.

Natuurlijk zijn er puristen die alles in Excel of iets dergelijks wilt exporteren voor obsceen gedetailleerde spreadsheets, maar een recreant hardloper bijvoorbeeld als ik heeft meer dan genoeg aan de interface van Nike+.

Heb de Nike+ Sportwatch zelf overigens. Het design van het TomTom horloge spreekt mij echter wel meer aan :-)
Anoniem: 447286 @XxRenéxX17 april 2013 16:27
Belangrijke nieuwe feature is de zwemfunctie. Dat maakt de TomTom Multi-sport horloge ideaal voor triatleten.
Met een accuduur van 10 uur denk ik dat veel triatleten voor andere mogelijkheden zullen kiezen.
Nu zal je met een hardlooptrainingsrondje niet snel over die 10 uur heengaan :+ maar als je je horloge al aanzet voordat je ergens naar toe gaat om te trainen en ook je hartslag wilt blijven registreren na je training dan ben je al gauw aangewezen op volcontinue opladen dat ding, en het registreren van een lange afstand wedstrijd kan je wel vergeten (als je niet bij de top 10 hoort).

* botoo weet wel iets van triatlon en een een accuduur van 10 uur voor een hartslag/gps/etc horloge is niet voldoende.
Helemaal eens met je opmerking. Het zou mooi zijn als deze horloges eveneens met het Nike+ platform kunnen werken. Daarbij hoop ik dat Nike ook andere sporten gaat ondersteunen, zoals wielrennen en zwemmen. Hier is het Nike+ platform (en ook het Nike+GPS horloge) nu niet voor geschikt.
TomTom stelt dat de horloges voorzien zijn van een 'extra large'-display, zonder dat het bedrijf specificaties geeft over resolutie en schermdiagonaal. Wel gaat het om een monochrome display.
''wel...'' hoezo is dat nou weer slecht? Je wil toch van een horloge dat die heel erg lang mee gaat op één accu? Mijn e-reader met monochrome display gaat ook veel langer mee dan mijn ipad.
Wel is in deze zin de tegenstelling voor het ontbreken van de informatie over resolutie en diagnoaal. Het geeft niet aan dat het monochrome display niet goed zou zijn.

----------

Is er nu echt een markt voor die dingen? Ik snap het principe erachter wel maar heb toch al snel het idee dat het durge gadgets zijn, die je tegenwoordig met een smartphone al veel sneller kan overtreffen (smartphone is zwaarder maar biedt tig keer meer opties).

Verder vind ik het niet echt een TomTom-product, behalve dat zij ervaring hebben met GPS (en naar nu blijkt ook met Glonass). Marktverbreding vanwege de tegenvallende PND-verkoop neem ik aan?

[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op 25 juli 2024 18:31]

Ik denk zelfs dat deze dingen iets te laat zijn gekomen. Immers als je de sportclub niet kan betalen kan je altijd gaan hardlopen. Zo'n horloge is slechts eenmalig en is dan nog te doen om toch in de gate te houden of je goed bezig bent.

Ik denk dat dit een slimme zet is. Ik zou meer GPS achtige apparaten willen zien. Daar mogen ze best creatief mee omgaan als het aan mij ligt.
Deze dingen bestaan al heel lang hoor! ik heb al jaren een Garmin sporthorloge, registreerd hartslag, snelheid, hoogte, en bewaard de route die je hebt gelopen. :)
Ze bestaan inderdaad al lang. Sterker nog, TomTom heeft zelf ook al eerder een sport-gps horloge op de markt gebracht in samenwerking met Nike.
http://www.tomtom.nl/en_u...atch/black-volt/index.jsp
Nike+ sportwatch.
Dus ik loop buiten hard omdat ik hardlopen op een lopende band niet kan betalen? :D
Wat heeft geld met hardlopen te maken? Ik heb geen zin om in een sportschool te zittne maar juist door weer en wind te gaan hardlopen
Er is zeker een markt voor die dingen bij de wat serieuzere sporter. Een smartphone is leuk, maar beduidend onhandiger in gebruik dan een horloge. Bijvoorbeeld even op je smartphone kijken tijdens het hardlopen om bijvoorbeeld je hartslagzone te checken: niet zo ergonomisch als 'ie om je bovenarm slingert. :)
Zou handig voor de sporter zijn als er een link is naar bijv hartslagmeter.

Seiki heeft een systeem anloog digitaal waar de rotor die normaal de veer aandrijft in een analoog horloge een condensator kan opladen. Via beweging van de pols kun je zo een digitaal horloge zonder accu of met kleine accu laten lopen. Lijkt me dat dat ook handig voor dit ding is.
Tegenwoordig is ook de Pebble op de markt (www.getpebble.com)

Dit horloge is aangesloten op je smartphone via bluetooth. Buiten de sportactiviteiten, kan dit horloge ook voor andere zaken gebuikt worden, bijvoorbeeld muziekcontrole, inkomende gesprekken en berichten etc..

het voordeel daarvan is dat je een gadget koopt die voor alle toepassingen te gebruiken is, en als dagelijks sieraad gezien kan worden. De meeste hardlopers nemen toch vaak de smartphone mee voor de muziek (als ze geen mp3tje gebruiken)
Dat kan ook met de Sony Smart Watch icm een Android telefoon. Je kunt dan apps als Endomondo of Runtastic aflezen een bedienen op het horloge. Ook hartslagmeters kun je daar weer aan koppelen.

Volgens wat ik heb gelezen is deze functionaliteit op dit moment nog niet beschikbaar voor de Pebble.
Maar dan loop je wel met een heleboel zooi te zeulen terwijl de Tom Tom horloges autonoom zijn. Bovendien wens ik je veel succes om een Smartwatch bij daglicht af te lezen, maar dat terzijde.
Pebble heeft een e-ink scherm. Dat leest dus perfect af in daglicht.
Ja, dat klopt: het is een keuze tussen verschillende oplossingen. De TomTom (en Garmin, Polar en andere reeds bestaande tracking horloges) kunnen bijvoorbeeld weer geen muziek afspelen. Dus zie je mensen hardlopen met een horloge én een iPod.

Voordeel is wel dat de telefoon gewoon in een jaszakje kan of in een armband. Ook het uitlezen van de data werkt erg makkelijk en leuk met een app.

Aflezen bij daglicht is een punt; ik weet niet hoe dat werkt met de huidige Sony.

Momenteel maak ik van de telefoon een grote smartwatch (armband om de onderarm en app instellen dat het scherm aanblijft), maar dat leest ook niet ideaal af.
Mijn Pebble horloge heeft een scherm wat er redelijk hetzelfde uit ziet als op de plaatjes hierboven. Van het weekend wezen wielrennen en ik kon mijn horloge perfect aflezen in de volle zon.
Mijn eigen ervaring met het joggen inc mobiel (Galaxy S1) is dat het in de binnenstad van Madrid toch telkens het signaal verliest. Dit moet met mijn horloge (Garmin Forerunner 110) nog gebeuren. Dit is voor mij persoonlijk de grootste reden om zo'n horloge te kopen. Verder is het idd ook een stuk makkelijker om even je snelheid/hartslag etc. te bekijken.

Wel heb ik mijn telefoon nog altijd bij me voor de muziek en het gebeld kunnen worden.
Dat ligt dan meer aan je telefoon, Ik heb hem ook gehad en de gps daarvan is vrij slecht.
Met mijn huidige telefoon, en ik neem aan met de meeste nieuwe telefoons, een Xperia S kan ik prima rondscheuren op mijn fiets/mountainbike en de gps route blijft gewoon perfect bewaard. Als ik het naderhand bekijk of het ongeveer klopt dan is het gewoon spot on.


Wat betreft dit heb ik een beetje het gevoel van too little, too late. Er zijn andere producten/merken die precies hetzelfde doen en het ziet er niet direct uit dat dit zo heel revolutionair is nu.
In een park, dorp, platte land etc deed hij het ook altijd vrij goed, maar echt in de stad (Madrid specifiek) tussen de flatgebouwen ging het gewoon helemaal mis. Ik heb inmiddels ook een nieuwe telefoon, maar ik heb deze nog niet getest met rennen.
Als je een beetje serieus hardloopt heb je zo'n horloge. Perfect om je snelheid en afstand op af te lezen en veel praktischer dan hardlopen met een smartphone in je handen.
Wat ik nu doe is zo'n universele mobielhouder voor mijn arm waar ik mijn hox in stop en vervolgens met runkeeper de boel bij hou zodat ik later de route en mijn prestaties kan terugzien.
Het enige nadeel hieraan vind ik dat het best onnauwkeurig is, ik weet alleen niet of zo'n horloge het beter zou kunnen.
Je loopt er echt geen meter harder door hoor ;)
Google maar even op Mytach. Met de juiste software kunnen dergelijke apparaatjes handige tools en met de juiste software krachtige tools worden waar zeker meer marge op kan zitten dan de huidige overvolle navigatiemarkt.
Dit lijkt me heerlijk op de racefiets, en tijdens trektochten in de bergen. Ik neem doorgaans mijn smartphone daarvoor mee, maar dat is toch wat omslachtig, zeker bij regenachtig weer. Zo'n horloge is dan zeer toegankelijk, zeker als het tegen een beetje regen kan, en de batterij het inderdaad 10 uur volhoudt.
Een monochroom display IS een nadeel (voor de meeste mensen). Net zoals de langere batterijduur daardoor een voordeel is.
Anoniem: 457607 @Frank-L17 april 2013 19:55
Waarom is monochroom een nadeel? Het scherm laat met koeieletters statistieken zien en doet dat in het ideale contrast: 2 kleuren, net zoals verkeersborden. Monochroom is perfect voor de toepassing.
Met die zin bedoelen ze toch niet dat dat een minpunt is. Ik zie het persoonlijk als dat men bedoelt dat men deze eigenschap van het scherm alvast wel al weet.
Heel erg lang meegaan op een accu, dat zal wel meevallen, aangezien GPS op een telefoon ook één van de grootste energieslurpers is. Maar natuurlijk is de keuze voor zo'n display wel te begrijpen.

Dit is verder een teken dat de smartwatches eraan zitten te komen. Net zoals de navigatieapparaten zijn verdrongen door smartphones zal dit product worden verdrongen door de smartwatches van Apple, Samsung, Sony en LG.
Als die dingen nou om het stuur van mijn motor passen, of om het kinstuk van mijn motorhelm, dan heb ik eindelijk betaalbare en zichtbare TomTom navigatie voor onderweg! :) Anders gewoon het bandje eraf slopen en het display in de helm bouwen... hmm. Hardware moet geTweaked worden, natuurlijk. Leuk initiatief dit.
Je vergeet enkel 1 detail: dit toestel doet geen navigatie.
Hiervoor heeft TomTom toch de zogenaamde Rider modellen?

TomTom RIDER

[Reactie gewijzigd door GewoonWatSpulle op 25 juli 2024 18:31]

TomTom speciaal voor op de motor. Onder het motto: die motorrijders hebben toch geld zat :X
Op de site hebben ze het over "vibration alerts. Know your progress even when you listen to music".

Zover ik zie moet ik dus ook nog een mp3 speler meenemen want dat kan niet via het horloge.
Waarom zou ik dan voor dit apparaat gaan? De meeste smartphones hebben al MP3 mogelijkheden en hebben GPS. Zelf ren ik met m'n iPhone en de app Runkeeper.

De app is gratis (beschikbaar voor iOS en Android) en kan op vooraf ingestelde momenten ook mijn progress doorgeven terwijl ik gewoon MP3's luister.
Achteraf kan ik ook gewoon terugkijken waar ik gelopen heb.
Daarnaast zijn er nog meerdere gratis apps die hetzelfde doen. Beetje nutteloos product dus ben ik bang.

NB: Dit geld natuurlijk alleen als je hardloopt. Zwemmen ga ik natuurlijk niet met m'n mobiel doen :X

[Reactie gewijzigd door Player1S op 25 juli 2024 18:31]

Zo'n horloge is tijdens het hardlopen natuurlijk gebruikersvriendelijker dan een smartphone die je ergens vandaan moet opdiepen en niet moet laten vallen. Al moet je het wel belangrijk vinden om tijdens het lopen steeds te kunnen checken. Niet iedereen zal dat hebben. Als je achteraf, evaluerend wilt kijken is zo'n smartphone inderdaad voldoende verwacht ik.

Mocht iemand transpireren op zijn onderarmen, dan lijkt zo'n horloge me ook niet zo prettig. Ook dit is weer een persoonlijk voorkeur. Op zich vind ik het leuke producten, lekker minimalistisch.

Waar ik trouwens geen vinger achter kan krijgen is of er nog een pc interface en bijbehorende programmatuur bij zit, en wat daar dan allemaal mee kan.
Voor de iPhone heb je sowieso hardloophouders die je om je arm doet.
Omdat anders je smartphone na 10 uur leeg is?

Bij het skíën heb ik de hele dag gps aan staan (ski track), en is de batterij meestal leeg tijdens de après ski. Dit lijtk wel een oplossing (minder belasting mobiel).
maar wie gaat er 10 uur hardlopen? Voor Jan Modaal die paar keer in de week wil hardlopen is dit een relatief nutteloos apparaat.
Ben benieuwd naar de prijzen hiervan... indd handig voor hardlopen & sporten etc :)

edit: lijkt wel beetje op die i-Watch toch :P

[Reactie gewijzigd door DJustiin op 25 juli 2024 18:31]

die vrouw loopt gek

Dit vind ik wel vooruitstrevend van TomTom, vroeg me al een tijdje af wat ze wilden gaan doen om weer een beetje mee te doen. Deals met autofabrikanten zijn natuurlijk ook lucratief, maar voor de consumentenmarkt is er al een tijdje niet veel interessants meer vanuit TomTom.
Gaaf idee! Ziet er kek uit, en als de bediening goed is, kan het een echte gadget zijn, denk wel dat het succes voor een groot deel afhankelijk is van de integratie met je smartphone, nóg een losstaand apparaat zit ik niet op te wachten.
Leuk initiatief TomTom, bring it on!
Vooruitstrevend? Garmin heeft al jaren GPS-sporthorloges voor het hardlopen en multisport net als Polar (eerst alleen via GPS-pod) en Suunto. Een sporthorloge met GPS heeft normaal gezegd een betere ontvangst dan een telefoon, ik zweer bij mijn Garmin Forerunner 305!

Ter info, je kan naast (eigen) software je horloge ook uitlezen op connect.garmin.com, runkeeper.com of strava.com om maar een paar websites te noemen. Hiermee kan je ook nog overzichten creeëren. :)

Maar ik ben wel benieuwd naar de prijs. :)

[Reactie gewijzigd door Xaverius op 25 juli 2024 18:31]

tomtom+horloges? euh oke... interesante ontwikkeling.

dit ziet er toch wel gaaf uit. ik zou zo'n ding best willen hebben.
Het is meer een GPS-device ter grootte van een horloge.

Voor het mountainbiken zou ik het graag willen gebruiken maar dan moet de GPS wel zéér goed werken. Ik wil dan bijvoorbeeld ook een berg van 10 meter hoogte kunnen registreren, voor sporten zijn hoogtemeters ook belangrijk om een indicatie van prestaties te kunnen meten. 50km/600hm is bijvoorbeeld een indicatie van een parcour met veel hellingen en 36km/20hm is weer een vlak parcour.

Als het gecombineerd glonass/GPS kan gebruiken en hiermee de hoogtes redelijk nauwkeurig kan inschatten zie ik het als nuttige gadget. Voor de fiets zijn er wel gps-alternatieven maar die zijn nogal dedicated. Zo'n horloge kan ik als scheidsrechter ook gebruiken. (kan je mooi je positiespel in kaart brengen enzo). Of als je voor de lol naar je werk fietst hoef je niet alles om te zetten. Ik zou er best 150 euro voor willen betalen. Zou helemaal mooi zijn als je er muziek op kan doen :+ Maar dat wordt te veel denk ik.

Tijdens het mountainbiken wil je juist niet je smartphone van 600 euro riskeren. Je wordt nat van zweet of regen en het is vaak modderig. En als je valt overleef je het vaak zelf wel maar een smartphone is nóg kwetsbaarder. Én moeilijk te bedienen in je rugzak/achterzak.
Volgens mij is GPS in de hoogte meestal niet zo betrouwbaar, maar kan dat meestal na het importeren van de afgelegde route op je pc gecorrigeerd worden, als je kaartmateriaal wel gedetailleerde hoogte informatie heeft.

Zo werkt het tenminste met de garmin voor de fiets.
gave ontwikkeling! :)
nu nog wachten op de échte smartwatches waarmee we de telefoon kunnen bedienen via een 1,5/2 inch schermpje met touchbediening :D
Mijn twijfels, vrijwel iedereen (zeker in NL) loopt met een smartphone rond met GPS, een app aankopen is goedkoper. Waarom zou je nog een extra device willen, want hoe dan ook gaat dat mobieltje overal mee.
Veel mensen neem zo'n horloge voor de handigheid probeer maar er maar eens snel op te kijken als deze om je arm zit.

Mij lukt het niet hoor.
En het bedienen is ook een stuk handiger en kan de telefoon lekker thuis laten. :D

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.