Uit marktonderzoek blijkt dat het aantal tabletbezitters in korte tijd explosief is gestegen. Inmiddels hebben 4,3 miljoen Nederlanders een tablet, waarvan meer dan de helft nog dit jaar het apparaat hebben aangeschaft. Er wordt nog steeds groei verwacht.
Dat blijkt uit marktonderzoek van GfK waar Telecompaper over publiceert. Er zouden dit jaar ongeveer 2,5 miljoen tabletbezitters zijn bijgekomen. Het totaal aantal tabletbezitters in Nederland ligt momenteel op 4,3 miljoen, maar daar zouden nog veel meer bijkomen: uit onderzoek blijkt dat veel Nederlanders van plan zijn elkaar met de feestdagen een tablet cadeau te doen. Ongeveer een half miljoen mensen zou dit van plan zijn.
Op de tabletmarkt is Apple nog steeds de leider met zijn iPad. Eerder onderzoek van Gfk liet zien dat bijna driekwart van de verkochte tablets een Apple-tablet is, alhoewel uit de meest recente cijfers blijkt dat het marktaandeel ongeveer 60 procent is. De laatste tijd hebben Android-tablets aan populariteit gewonnen; zo heeft Samsung inmiddels een marktaandeel van 25 procent. Ook wereldwijd is Samsungs aandeel gestegen, terwijl dat van Apple juist is gedaald.
GfK gaf ook nog enkele andere cijfers vrij: zo blijkt het aantal smartphonebezitters in Nederland te zijn gestegen naar 7 miljoen, terwijl 13 procent van de Nederlandse bevolking een e-reader heeft.