Kabelaar UPC gaat vanaf dinsdag de van oorsprong Amerikaanse betaalzender HBO aanbieden. Voor het bekijken van de drie HBO-kanalen moet 15 euro per maand worden betaald; voor dat bedrag kunnen programma's en films ook on-demand worden bekeken.
De Amerikaanse betaalzender was eerder al verkrijgbaar bij onder meer Ziggo, KPN en Telfort, maar vanaf dinsdag kunnen ook UPC-klanten een abonnement voor HBO afsluiten. Een abonnement op de zender, die verantwoordelijk is voor hitseries als Boardwalk Empire, Game of Thrones en minder recent The Sopranos, kost net als bij Ziggo vijftien euro per maand.
Voor dat bedrag krijgen gebruikers hd- of sd-toegang tot drie kanalen, afhankelijk van het type decoder dat een gebruiker bezit. Bij het abonnement is on demand-toegang inbegrepen. Vanaf ergens in de eerste helft van 2013 wordt ook toegang tot HBO GO, waarmee HBO-series op tablets kunnen worden bekeken, toegevoegd. Bij onder meer KPN en Ziggo is dat nu al mogelijk.
Woordvoerder Jeroen Roovers van HBO Nederland zegt dat het 'een kwestie van tijd' is voordat HBO ook bij de overgebleven providers beschikbaar is. Er lopen volgens hem gesprekken met Tele2, NLKabel en Caiway. "En dan hebben we ze volgens mij wel allemaal gehad", aldus Roovers. HBO Nederland is van oorsprong een joint venture tussen isp Ziggo en de Amerikaanse tak van HBO, maar de twee bedrijven maakten direct al duidelijk van plan te zijn om de betaalzender ook via andere providers aan te bieden.