Xs4all-directeur Theo de Vries stelt dat over tien jaar vrijwel alle huishoudens in Nederland internet via glasvezel zullen afnemen. Tegelijkertijd vindt De Vries dat de uitrol van fiber in met name de grote steden nog te langzaam verloopt. Oorzaak zou zijn dat de zogenaamde vraagbundeling in steden stroever verloopt dan in dorpen.
Dat heeft de Xs4all-directeur gezegd op BNR. Volgens De Vries is internet via glasvezel momenteel beschikbaar voor 1 miljoen huishoudens in Nederland, maar liggen deze fibernetwerken vooral buiten de grote steden. Hij pleit ervoor dat de uitrol van 'glas' in de grote steden flink wordt versneld. Hierdoor zou het over circa tien jaar mogelijk zijn om aan vrijwel elk huishouden internet via glasvezel aan te bieden.
Een probleem zou echter zijn dat de zogeheten vraagbundeling stroef verloopt in de grote steden. De vraagbundeling houdt in dat glasvezel pas wordt aangelegd bij een bepaald percentage huishoudens dat aangeeft daadwerkelijk te willen gebruiken, doorgaans dertig procent.
Zo zouden alle bewoners van een bepaald flatgebouw of een appartement overtuigd moeten worden van het nut van het aanleggen van glasvezelaansluitingen. Een individu kan daar namelijk de installatie tegenhouden. Volgens de Xs4all-directeur zou de overheid daarom de wetgeving zo moet aanpassen dat individuen niet langer de uitrol van glasvezel kunnen tegenhouden. Als voorbeeld noemt De Vries de situatie in Frankrijk, waar de wetgeving al is veranderd en waar daardoor de uitrol van glas in grote steden veel sneller verloopt.
De Xs4all-topman noemt het daarnaast merkwaardig dat in het regeerakkoord van VVD en PvdA termen als 'glasvezel', 'breedband' en 'internet' niet worden genoemd. Verder laat De Vries weten dat de muziek- en en filmindustrie proberen te bereiken dat downloaders het gevoel krijgen illegaal bezig te zijn, terwijl in Nederland enkel het uploaden van auteursrechtelijk beschermd audiovisueel materiaal strafbaar is. Bovendien zou de praktijk inmiddels hebben laten zien dat beheerders van de websites als The Pirate Bay opgepakt en berecht kunnen worden. De Vries noemt de door Brein afgedwongen blokkade van de torrentsite dan ook een 'achterhoedegevecht'.