Internetaanbieder Xs4all gaat klanten die een Extra-abonnement afnemen, vanaf 1 mei een gratis bundel voor mobiel internet aanbieden. Standaard krijgt de klant een bundel van 200MB. Tegen bijbetaling kan de databundel worden vergroot tot maximaal 2GB.
Dat bevestigde Xs4all-woordvoerder Niels Huijbregts, nadat Tweakers informatie over de databundels via Breedbandwinkel.nl in handen had gekregen. Volgens het document krijgen Extra-abonnees een maandelijkse databundel van 200MB zonder meerkosten. De maximale downloadsnelheid, waarbij het 3g-netwerk van KPN wordt gebruikt, bedraagt 3,6Mbit/s. De upload heeft een snelheid van 1,4Mbit/s. Xs4all is daarmee naar eigen zeggen de eerste internetprovider die een deel van zijn abonnees 'gratis' 3g-internet biedt.
Voor 10 euro per maand boven op de abonnementsprijs kunnen Xs4all Extra-abonnees de bundel vergroten tot 500MB. De download- en uploadsnelheid stijgt dan naar respectievelijk 14,4Mbit/s en 2Mbit/s. Wie 20 euro per maand extra betaalt, krijgt een bundel van 2GB met dezelfde snelheden.
Beide internetbundels zijn per maand opzegbaar. Xs4all biedt voor 30 euro een usb-modem aan. Daarnaast kan voor 72,50 euro een personal hotspot worden aangekocht.