Klanten van Digitenne moeten ergens in 2012 hun ontvanger resetten, omdat KPN werkzaamheden uitvoert. Onder meer de eigen pincode en lijsten met favoriete zenders gaan verloren door de ontvanger opnieuw in te stellen.
Het resetten is nodig omdat sommige zenders op andere frequenties worden ingesteld. Details over de werkzaamheden en hoe de ontvanger opnieuw kan worden ingesteld zijn te vinden op een faq-pagina van KPN. Ook op kanaal 29 is informatie te vinden over de werkzaamheden. In sommige regio's is een reset niet nodig; alleen kanalen boven 60 worden op andere frequenties uitgezonden.
Bij het opnieuw instellen gaan alle favorieten verloren, net als de eigen pincode en geprogrammeerde opnames. Dat komt doordat de ontvanger door het opnieuw instellen teruggaat naar de fabrieksinstellingen. Programma's die zijn opgenomen blijven wel behouden. Klanten ontvangen een brief over de werkzaamheden een week voordat die worden uitgevoerd.
De eerste werkzaamheden vinden volgende maand in Zuid-Limburg plaats, terwijl Zuid-Holland in oktober als laatste aan de beurt is. Bij de werkzaamheden worden de masten opnieuw ingesteld. Dat is nodig omdat KPN op last van de overheid de frequentieruimte vrijmaakt. De Digitenne-frequenties worden dit najaar geveild. Op de frequenties komen vermoedelijk 4g-netwerken voor snel mobiel internet.
Werkzaamheden Digitenne 2012 per regio | Wanneer? |
---|---|
Limburg (Roermond, Sittard, Heerlen, Maastricht) | 14 februari |
Midden-Nederland (Lelystad, Zwolle, Deventer, Enschede, Apeldoorn, Doetinchem) | 24 april |
Noord (Groningen, Smilde) | september |
Noord-Holland (Utrecht, Hilversum, Amersfoort, Almere, Amsterdam, Gouda) | oktober |
Zuid-Holland (Den Haag, Delft, Zoetermeer, Rotterdam, Vlaardingen, Gorinchem) | oktober |