Echt bizar. Yahoo was als bedrijf hooguit 20 miljard waard. Krijgen ze een bod van 44,6 miljard en accepteren ze het niet... Duidelijk een gemiste kans.
Bizar? Nee hoor, er zit iets heel anders achter. Met zoekmachines heeft het niets te maken. Daarin is Yahoo zo goed als uitgerangeerd al heeft het in de VS nog een klein marktaandeel.
Maar Yahoo bezit een groot belang in
Alibaba (40%), een bedrijf opgericht door een andere Amerikaanse Chinees Jack Ma, dat een soort marktplaats voor bedrijven is, en met name bij Chinese bedrijven erg populair is en sterk groeit, maar ook
internationaal actief is.
De eigenaar van Alibaba heeft al meerdere pogingen gedaan om zich vrij te kopen van Yahoo maar deze wil zijn aandelen niet verkopen. Jerry Yang die ook in bestuur zat van ALibaba wilde het aandeel wel verkopen, maar een aantal investeerders was radicaal tegen. Door de groei van Alibaba is Yahoo ondergewaardeerd omdat velen naar zijn prestaties als zoekmachine kijken en die zijn beroerd.
De investeerders zien zo veel potentie in Alibaba dat ze Yahoo wel voor her dubbele willen opkopen. Alibaba wilde
zelf Yahoo opkopen, om zichzelf zo vrij te kopen, maar kreeg dat niet voor elkaar.
Wie zijn die grote investeerders die zo graag Yahoo willen opkopen. De naam Microsoft komt steeds naar voren. Het zou me niets verbazen dat MS via via al een belang van 10% in Alibabi heeft en nu via het opkopen van Yahoo een meerderheidsbelang in Alibaba probeert te krijgen. Dat zal wel weer via een investmentgroup gaan want MS heeft al Bing dus Yahoo overnemen zal niet goedgekeurd meer worden. Maar bij Novel hebben ze al laten zien dat ze het via een omweg ook proberen. Het zal niet moeilijk zijn om daarvoor partners te vinden.
Het lijkt erop dat de investeerders er uiteindelijk in geslaagd zijn om Jerry Yang zijn eigen bedrijf uit te pesten en nu de weg vrij is om Alibaba over te nemen. De volgende stap is dan natuurlijk dat we lezen dat oprichter Jack Ma zijn bedrijf Alibaba gaat verlaten wegens meningsverschillen met de aandeelhouders.
Achter dit soort berichtjes gaat een hele oorlog schuil waarvan wij alleen maar het topje van de ijsberg te zien krijgen. Bekijk je het van een afstand dan zie je dat Amerikaanse corporaties gewoon proberen de wereld op te kopen. Kijk maar eens wat er met onze Europese bedrijven gebeurt. Dat is een proces dat al gaande is vanaf de tweede wereldoorlog. Vanaf het moment dat de dollar wereld handelsmunt werd waren we aan de Amerikanen overgeleverd. Zij drukken hun monopoly dollars maar bij en kopen er de wereld mee op. En wij helpen ze dit nog financieren ook door de dollar overeind te houden. Als de dollar in elkaar stort, hebben wij waardeloze stukjes papier en zij onze productie capaciteit in handen.
Overal kopen ze de boel op, maar o wee als een Saoedische of Chinees bedrijf in de VS bedrrijven wil opkopen met hun dollars, dan beginnen ze moord en brand te schreeuwen als of iemand een invasie pleegt. Het hoort allemaal bij een gewetenloos machtspel waarbij Amerikanen op alle manieren cultureel, economisch en militair de wereld willen overheersen. Ja ook cultureel, dat wij al die gewelddadige trash op TV en in het theater zien heeft te maken met afspraken die de Europeanen na de WO2 werden opgedrongen en die onze eigen filmindustrie in een bijrol hebben gedrukt, waardoor onze jonge generaties en overal op de wereld worden vergiftigt met de Amerikaanse kijk op de wereld met dito valse waarden.
Daarom lopen nu hele generaties elkaar te beschieten in bloedige spelletjes en zich aftrekken bij harde porno. Het melkvee dat de ideale consument vormt, al vanaf de vroege jeugd verslaafd gemaakt aan grove prikkels en gemakkelijk te sturen.
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 11:00]