Volgens Google-topman Eric Schmidt financiert Microsoft organisaties die bij de Europese Unie hebben geklaagd over Googles gedrag. Er loopt een onderzoek naar de internetgigant; de vraag is of die misbruik maakt van zijn marktpositie.
Eric Schmidt, voorzitter van de Raad van Bestuur van Google, deed zijn uitspraak over Microsoft tijdens een bijeenkomst voor journalisten in Den Haag. Schmidt claimde dat Microsoft 'complaint groups', die bij de Europese Unie klaagden over Google, heeft gefinancierd. Op basis van die klachten is de Europese Unie een onderzoek naar Google begonnen, om te kijken of het bedrijf misbruik maakt van zijn dominante marktpositie. Schmidt zei bewijs te hebben voor zijn claims, maar ging daar niet verder op in. Overigens is Microsoft zelf ook een van de organisaties die bij de Europese Unie hebben geklaagd.
Een van de punten waarop kritiek kwam, was dat Google in zijn zoekresultaten zijn eigen diensten zou bevoordelen ten opzichte van die van concurrenten. Schmidt zegt dat echter anders te zien: "Ons doel is om een gebruiker het best mogelijke antwoord te geven." Als Google zelf een beter antwoord kan geven dan een andere website, toont Google zijn eigen resultaat, stelt Schmidt. "We tonen bijvoorbeeld zelf het weerbericht als gebruikers op het weer zoeken", zegt hij. Daarmee zouden consumenten zijn gebaat. Het bedrijf zou daarmee dus geen concurrentiebelemmerend gedrag vertonen. "Wij zijn ervan overtuigd dat we in lijn met de wet handelen", aldus de topman.
De topman ging voorafgaand aan de ontmoeting met journalisten langs bij de Eurocommissaris die over mededingingszaken gaat, maar zou het niet inhoudelijk over het onderzoek hebben gehad. "Het was een beleefdheidsbezoek", stelt Schmidt, die zei verder nog niets te weten over de voortgang van het onderzoek. Volgend jaar wordt daarover meer bekend, verwacht de topman. In de Verenigde Staten loopt een vergelijkbaar mededingingsonderzoek, maar ook daarvan zijn de uitkomsten nog niet bekend.