Internetgebruik via smartphone is in jaar tijd verdubbeld

In 2011 zijn tweemaal zo veel internetters via hun smartphone online als in het afgelopen jaar. Meer dan de helft van de internetters gebruikt sociale-netwerksites, maar het aantal mobiele internetters via de laptop stijgt al jaren nauwelijks.

Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS, dat becijferde dat in 2011 43 procent van de internettende Nederlanders van internet gebruikmaakt via zijn mobiele telefoon. In totaal gebruikt in 2011 de helft van de internetters mobiele apparatuur om het internet op te gaan, wat een stijging is ten opzichte van 2010, toen 36 procent van de ondervraagden mobiel internet gebruikte. Een internetgebruiker wordt gedefinieerd als iemand die in de drie maanden voorafgaand aan het onderzoek gebruik heeft gemaakt van het internet, waarbij leeftijden van 12 tot 74 jaar worden meegenomen.

Opvallend is dat mobiel internet via de laptop niet meer toe lijkt te nemen. In 2008 werd nog een stijging van 13 naar 19 procent genoteerd, maar daarna groeide het aantal gebruikers nauwelijks. Momenteel maakt 21 procent van de internettende bevolking gebruik van mobiel internet via de laptop.

Ook blijkt dat meer dan de helft van de internetters gebruikmaakt van sociale-netwerksites. Voor jongeren tot 25 is dit zelfs 88 procent. Daarnaast blijft het percentage internetters dat online winkelt langzaam stijgen; in 2011 komt dit uit op 79 procent.

CBS-statistieken mobiel internet 2011 CBS-statistieken mobiel internet 2011

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

25-10-2011 • 16:19

31

Reacties (31)

31
31
21
1
0
1
Wijzig sortering
Anoniem: 16328 25 oktober 2011 16:24
En volgend jaar de helft minder omdat het zo wanstaltig duur is geworden.
Het gebruik zal nog wel stijgen, het verbruik zal wel dalen inderdaad....
Ook het verbruik zal stijgen.

Wat wel zal gebeuren is dat de snelheid waarmee het verbruik stijgt gaat afnemen (de zogenaamde eerste afgeleide) door de prijsstelling.

Dus, volgend jaar zal het verbruik niet weer verdubbeld zijn, maar als het me 50% toeneemt, dan nog is het met dezelfde absolute hoeveelheid als dit jaar toegenomen!
Ik denk dat eerder het gebruik van de benodigde bandbreedte verplaatst naar WIFI netwerken. Ik heb mijn dataverbuik over HSDPA gedreduceerd van 5GB per maand naar 200MB per maand zodat ik bij het afsluiten van een nieuw abbonement komende zomer, van mijn levensdagen niet meer over mijn bundel heen ga.

Als ze van 45 euro per maand geen 20 telefoontjes van minder dan een minuut en 5GB aan dataverbuik kunnen bekostigen, is er iets ernstig mis met hun business model.

Ik ga dan ook niet meewerken aan deze prijs afspraken. In tegendeel ik heb besloten me er tegen te verzetten door de inkomsten voor de telecom provider tot een absoluut minimum te beperken.

Dit doe ik door:

1. Geen toestel meer bij mijn abonnement te nemen die koop ik los(Uiteindelijk maakt het toch niet uit bij een abonnement betaal je het toestel ook).
2. Een zo goedkoop mogelijk bel bundel af te sluiten.
3. Overal waar ik kom WIFI in te stellen (Als gedetacheerd IT'er levert dat een aanzienlijk persoonlijk dekkingsgebied op).
4. Te bellen via Skype, te smsen via whatsapp.
5. Geen gebruik meer te maken van online navigatie op mijn telefoon maar die te veruilen voor offline navigatie.
6. E-mail alleen nog maar op WIFI te syncen.

Ik heb vorige maand een traffic monitor app op mn telefoon gezet. Deze maand zit ik op 78MB aan verstookte data op HSDPA.

[Reactie gewijzigd door Seth_Chaos op 26 juli 2024 13:08]

Even inhakend op jouw wi-fi verhaal: Tegenwoordig zie ik veel initiatieven opkomen voor het aanbieden van glasvezel naar iedere voordeur. Ook overheden zetten groot in op glasvezel. Ik snap het belang wel van glasvezel, maar ik denk echt oprecht dat mensen veel meer gebaat zijn bij een gemeente dekkende stad-wifi vanuit de gemeente ipv 100mbit internet bij de voordeur.
Alleen jammer dat dit na de prijsstijging moet, zo doe ik het altijd al. Overigens bellen via Skype en WhatsApp doe ik niet. En internetten op laptop doe ik via WiFi waar ik maar kan of met mijn mobiel als accesspoint :)

Geminddeld gebruik tussen de 180-200 MB/maand.
Het gebruik zal nog wel stijgen, het verbruik zal wel dalen inderdaad....
Het gebruik stijgt, maar mijns inziens zal ook het verbruik nog wel stijgen. Alleen de grootverbruikers hebben last van de datalimieten. Het leeuwendeel zit er nog steeds onder en naar verwachting zal dit verbruik blijven stijgen.

Ook denk ik dat de datalimieten wel zullen stijgen, het is een rare markt geweest, maar als je dit vergelijkt met gewoon internet, waarbij de datalimieten langzaam aan steeds verder opgeschroefd werden tot het moment dat de ISP's het aankonden om deze af te schaffen.

Dit is nu het geval met mobiel internet, deze datalimieten zijn ingesteld omdat de ISP's het simpelweg niet aankunnen, maar allen zijn druk bezig de capaciteit op te schroeven (waarmee waarschijnlijk de limieten ook mee zullen stijgen).
Dit gaat alleen nog maar meer worden aangezien internet (data), zaken zoals sms en bellen gaat vervangen. Over +- 5 a 10 jaar heeft iedereen alleen nog maar een databundel waar hij uit VOIPt en IMt.

Uiteraard gaat dit zo lang mogelijk tegen gehouden worden door de telecomproviders maar het is inevitable.

Ikzelf ben ook echt erg tevreden met mobiel internet. Voor impulsieve nieuwsgierige mensen zoals ik is het echt een uitkomst. De antwoorden op bijna alle vragen die in je op kunnen komen zitten gewoon in je broekzak, geweldig.
Koppel dit met het feit dat de nieuwere generaties alleen maar een wereld met internet kennen (en ook verwachten) en je weet welke kant we op gaan.
Koppel dit met het feit dat de nieuwere generaties alleen maar een wereld met internet kennen (en ook verwachten) en je weet welke kant we op gaan.
Mensen die niks meer weten maar alles moeten opzoeken? ;)
Volgens mij klopt dit niet, immers wordt door alle grote providers tegen mij altijd beweerd dat ik 200% meer verbruik dan het gemiddelde, dat al sinds jaar en dag het zelfde is! :')
Het gaat niet over het data verbruik, het gaat over de hoeveelheid mensen die gebruik maken van mobiel internet. In de tussentijd zijn sites en applicaties dus wat efficiënter geworden.
50% van de 112% internet via de laptop..... wat een rare grafieken, klopt niks van!!
Het is niet of laptop, of mobiele telefoon. Je kan ook beide, daarom ligt het percentage hoger.
Dat betekent dus dat er een overlap is van 12% tussen smartphone en laptop mobiel internet gebruikers... dus 12% loopt met beide rond en de rest niet.
Ik ben het met je eens dat de grafiek vrij raar is.

Of de mobiele telefoon en laptop grafiek moeten bij elkaar net zo hoog zijn als het totale percentage, of ze moeten bij elkaar opgeteld 100% zijn (zodat je weet hoeveel v/h totaal aantal gebruikers er nu laptop is en hoeveel smartphone).

Ik kan deze grafiek echter niet verklaren.

Edit: natuurlijk, overlap, mensen die beide gebruiken!

[Reactie gewijzigd door RobbieB op 26 juli 2024 13:08]

Geen idee inderdaad hoe ze het totaal hebben berekend. Tablets misschien?
Die grafiek is niet erg duidelijk.
Ten eerste, wat valt er onder de term gebruikers?
Is dat iedereen met een laptop of een mobiele telefoon?

Ten tweede, er staat ook niet bij hoeveel het aantal gebruikers nu is gestegen.
Stel (ik zeg dus niet dat het zo is) dat het aantal gebruikers afgelopen jaar is gehalveerd, dan is het internet gebruik dus hetzelfde gebleven met dezelfde grafiek.
Tegenwoordig kan ik "zelfs" met mijn ouders bellen via Viber en SMS'en via WhatsApp. Afgaande op mijn omgeving (vrienden, familie en collega's) is het nu echt gemeengoed.
De explosieve groei zal nu toch wel gaan stoppen met de nieuwe abo's.
Anoniem: 426250 25 oktober 2011 19:51
Sinds ik mobile vikings ben kan ik beamen dat ik bij die personen hoor die voor de stijging zorgen... :)

Ik gebruik mijn gsm tegenwoordig zelfs ook als modem, 2GB per maand voor zo'n lage prijs, daar kunnen enkele andere operators wat van leren. Als ze wat minder reclame zouden maken en zich wat meer op de klant zouden richten. Dat zou wonderen kunnen doen.
En ze hebben al die mensen die theteren op de smartphone aan hebben staan en zo via wireless of usb snoertje ook Inet op de laptop hebben, ook niet meegerekend.
Volgens mij is er bij dit artikel wel enige nuance op zijn plaats.
Ik denk namelijk dat een groot deel van de mobiel surfende laptopgebruikers gewoon tetheren via hun smartphone.

Hoewel de verbinding dan wel via de telefoon gaat, surft men eigenlijk op de laptop

Dit kan een vertekend beeld geven.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.