De enige reden waarom Android het enige echt succesvolle linux besturingssysteem is (even linux zaken op routers, etc. daargelaten) is dat er 1 bedrijf is die bepaald welke richting ze in gaan en waar ze zich de komende tijd op gaan focussen en er zeer efficient gewerkt kan worden. Dat bedrijf is Google!
Dit in tegenstelling tot Linux, waarbij 23947103710371037 ontwikkelaars, 348264926429 verschillende distro's uitbrengen met allemaal verschillende prioriteiten, met als eindresultaat dat ze nauwelijks gigantische sprongen vooruit maken. Enige uitzondering hierop is Ubuntu, die dankzij de ondersteuning van een bedrijf en voldoende geld wel een verschil kan maken.
Als je ziet dat ze Unity in een jaar tijd van 0 naar de huidige release kunnen brengen (ondanks dat er nog veeeeeeel aan moet gebeuren) wekt het bij mij maar 1 vraag op:
Wat als een boel developers, distro's, bedrijven de neuzen allemaal 1 kant op zouden steken?
Wat als er echt eens 1 jaar efficient ontwikkeld gaat worden aan pakweg 3 zaken? Linux is zo versplinterd dat het nooit een grote rol van betekenis zal spelen op de desktop markt! Wat dat betreft kun je het zien als een kleine politieke partij met 2 kamerzetels. Ze zijn er wel, delen een boel ideeën met andere partijen, maar hebben eigenlijk nauwelijks invloed. Wat nu als al die kleine partijen eens bij elkaar zouden komen en zich zouden manifesteren als 1 grote partij? Wat zou dan het effect zijn?
Ik durf te beweren dat de verscheidenheid de enige reden waarom Android gebouwd is en werkt.
Waarom?
Omdat Linux niet alleen gebouwd is voor de x86, het zijn er nu heel wat meer
zie de lijst van architecturen.
Als hun neus een kant op gericht zou zijn en alleen op het grootse zou het bij de x86 poort gebleven zijn.
Tevens zijn er voor Android al meer mobieltjes projecten geweest in de vorm van
Maemo en de projecten op de
openMoko. Dat heeft het Android project ook meegeholpen.
Over het aantal distro's.
Het aantal grote distro's beperkt zich tot een beperkt aantal van ongeveer 5.
Red Hat/Fedora, SuSE/openSuSE, Debian, Ubuntu, Gentoo .
Ik vind het heel erg goed dat er veel distro's zijn en dat er geen enkele restrictie op is. Het geeft veel mogelijkheden tot experimenteren.
Als ze allemaal de neus op een kant hadden zou er maar een distro zijn en Ubuntu zou nooit hebben kunnen ontstaan. Ubuntu is ontstaan door de guru distro Debian meer gebruikersvriendelijk te maken.
Mogelijk komt er op langere termijn weer een nieuwe grote Linux distro en een van de grote zal verdwijnen.
Als je iemand 10 jaar geleden gezegd zou hebben dat Linux een dominant device op embedded devices zou worden zouden ze je voor gek verklaard hebben.
Linux heeft zijn tijd nodig, zeker omdat er bedrijven zijn die Linux hebben proberen neer te halen. Maar de tijd dat Linux een deel van de taart zal opeisen zal komen.
De buiten Windows geen enkel OS geen rol van betekenis kan spelen de bedrijfsdeskdop is de houding en het monopolie van Microsoft.
Linux kan niet verbinden een exchange server, dit zal Microsoft waarschijnlijk nooit toestaan. Of alleen als het voor hun te laat is, als iedereen op de Google cloud zit.
Veel programma's draaien alleen op Windows (omdat portability vroeger nooit meegenomen werd) en daarom is Linux en OSX geen optie voor bedrijven.