In een ict-ranglijst is Nederland van de vijfde naar de tiende plaats gezakt. Volgens The Economist, dat het onderzoek uitvoerde, kunnen de Verenigde Staten het best concurreren op ict-gebied, gevolgd door Finland, Singapore en Zweden.
Tijdens de vorige editie van de IT Industry Competitiveness Index kwamen de Verenigde Staten ook al uit het onderzoek naar voren als het land dat het beste op ict-gebied kan concurreren. De Verenigde Staten worden gevolgd door Finland, Singapore, Zweden en het Verenigd Koninkrijk. Nederland staat op de tiende plek; vorig jaar was dat nog de vijfde.
Volgens de Business Software Alliance, een organisatie die voornamelijk softwarepiraterij probeert tegen te gaan en die het onderzoek heeft laten uitvoeren, zakte Nederland als gevolg van slechte scores in onderzoek, 'menselijk kapitaal' en steun vanuit de overheid. Wel scoort Nederland goed op gebieden als infrastructuur en ict-wetgeving.
België zakte net als Nederland vijf plaatsen in de index en bezet nu plaats 22. Binnen West-Europa staat Nederland op de zesde plaats en België op de twaalfde. Grootste stijger is Maleisië, dat elf plaatsen steeg naar plek 31. De hekkensluiter van de 66 onderzochte landen is Iran.
De BSA doet in het rapport een aantal algemene aanbevelingen, die de 'digitale economie' moeten stimuleren. Zo moet worden geïnvesteerd in beveiliging en infrastructuur, en moet er 'strenge' wetgeving tegen cybercrime zijn. Hoewel piraterij niet expliciet wordt genoemd, is het waarschijnlijk dat de BSA onder andere daarop doelt.