Dell heeft een desktop en een laptop in zijn Alienware-serie aangekondigd. Beide systemen zijn voorzien van de nieuwe generatie Core i-processoren, ook bekend onder de codenaam Sandy Bridge. Tevens geeft de fabrikant de XPS 17 een update.
Dell heeft zijn Alienware mx17-laptop een upgrade gegeven waardoor het apparaat bij revisie 3 is aanbeland. De nieuwste versie wordt aangedreven door een Core i5- of i7-processor uit de Sandy Bridge-familie, die op een Intel P67 Express-chipset wordt geprikt. Klanten krijgen voor de videokaart de keuze uit de GTX 460M van Nvidia met 1,5GB werkgeheugen, de HD6870M met 1GB van AMD of de HD6970M met 2GB van AMD. De laptop is voorzien van een full-hd-scherm met een refreshrate van 120Hz en heeft een wireless-hd-zender aan boord. Tevens is er een hdmi-ingang, zodat op het scherm van de laptop een blu-ray-speler of spelcomputer kan worden aangesloten.
De nieuwste Alienware Aurora-desktop van het bedrijf is nu ook voorzien van Sandy Bridge-cpu's, die standaard zijn overgeklokt en waarvan de warmte met waterkoeling wordt afgevoerd. Het systeem heeft ondersteuning voor zowel CrossFire als sli en heeft 400W aan boord, puur om de videokaarten van stroom te voorzien. De kast kan worden besteld in twee verschillende soorten afwerking: mat zwart of donker chroom. De Aurora heeft een startprijs van 1799 dollar, terwijl de simpelste versie van de mx17 1499 dollar moet gaan kosten. Beide systemen zijn vanaf 10 januari in Amerika te bestellen. Andere gebieden volgen later.
Naast de nieuwe Alienware-systemen heeft ook de XPS 17-laptop een opfrisbeurt gekregen. Klanten kunnen kiezen uit het hele bereik van Sandy Bridge-cpu's, dat zowel dualcore- als quadcore-chips bevat. De videokaart komt uit de nieuwe 500-lijn van Nvidia. Verder beschikt ook deze laptop over widi, om draadloos beelden naar een tv te versturen, en het scherm heeft een maximale resolutie van 1920x1080 pixels. Klanten kunnen ook kiezen voor een duurder paneel, dat 3d-ondersteuning heeft. Dit heeft wel tot gevolg dat Nvidia's Optimus-techniek niet meer beschikbaar is. Dell heeft het traditionele toetsenbord van de vorige editie vervangen door een chiclet-exemplaar. De nieuwe XPS 17 is vanaf 1 februari in Amerika verkrijgbaar. De simpelste variant gaat 1449 dollar kosten.
:fill(white)/i/1294412910.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1294412926.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1294414316.jpeg?f=thumb)