De Windows Phone Marketplace bevat vijfduizend applicaties. Daarmee zijn meer apps verschenen in de eerste maanden na de release voor de downloadwinkel van Windows Phone 7, dan voor de iOS App Store en de Android Market.
Volgens twee sites waar het aantal apps voor Windows Phone 7 wordt bijgehouden werd de mijlpaal van vijfduizend deze week bereikt. WP7Appslist beweert dat er momenteel 5080 apps in Marketplace staan, terwijl Marketplacebrowser.com 5126 applicaties voor Microsofts mobiele besturingssysteem telt. Microsoft liet vanaf begin oktober apps toe in Windows Phone Marketplace. De sites tellen alleen Windows Phone 7-applicaties, hoewel in Marketplace ook Windows Mobile 6.5-applicaties staan voor toestellen met het oude OS.
In de App Store voor iPhone en iPod touch stonden na twee maanden tussen 3500 en vierduizend applicaties, Android Market bevatte na twee maanden nauwelijks duizend apps. Er is Microsoft veel aan gelegen om Marketplace snel te laten groeien. Windows Phone 7 kwam uit toen voor iOS en Android al honderdduizenden applicaties waren gemaakt. Microsoft benadert marktpartijen actief om de ontwikkeling van applicaties te stimuleren.
Met het aantal van vijfduizend komt Microsoft in de buurt van het totale aantal applicaties voor HP's WebOS. De iOS App Store bevat naar schatting tussen 300.000 en 400.000 applicaties. In Android Market staan volgens AndroLib meer dan 200.000 apps, al schat die site over het algemeen wat positief. AndroLib dacht dat in juli al de mijlpaal van 100.000 applicaties was bereikt, terwijl dat volgens Google zelf pas veel later gebeurde.
Microsoft bracht Windows Phone 7 in oktober uit in Europa en in november in de Verenigde Staten. Windows Phone 7 is officieel nog niet in Nederland uit, hoewel er wel een aantal modellen met het nieuwe OS in de winkel ligt.