Internetprovider Time Warner Cable heeft geweigerd de naw-gegevens van vierduizend klanten die een illegale versie van een Hustler-pornofilm via peer-to-peer software zouden hebben gedeeld, vrij te geven.
:fill(white)/i/1293533687.jpeg?f=thumb)
Advocaat Evan Stone klaagde in oktober namens Larry Flynt Publishing ruim vierduizend internetters aan, van wie hij de ip-adressen had verzameld. De gebruikers achter deze ip-adressen zouden via peer-to-peer software de Hustler-film 'This Ain't Avatar XXX' online gedeeld hebben.
Volgens Evan Stone - niet te verwarren met de gelijknamige pornoacteur die in de bewuste film speelt - heeft Time Warner laten weten de gegevens van de vierduizend klanten niet te willen openbaren. In plaats daarvan zou de isp Stone hebben voorgesteld per maand tien namen over te dragen, een aantal waar Stone zich niet in kon vinden. "Als je tegenwoordig een piraat bent, is Time Warner Cable de isp die je moet hebben", spotte Stone tegenover Cnet. Time Warner wilde niet reageren.
De kans dat Stone de ip-adressen alsnog te pakken krijgt via een rechtzaak lijkt klein. In een soortgelijke, maar omvangrijkere zaak, oordeelde de de rechter half december dat de verdachte personen niet op dergelijke massale wijze aangeklaagd mochten worden. Advocaat Ken Ford kreeg te horen dat hij elke verdachte apart moest aanklagen, en zich moest beperken tot ip-adressen waarvan aangenomen mag worden dat ze zich in de staat bevinden waar de aanklacht wordt ingediend. De kosten voor het indienen van een aanklacht zijn 350 dollar, waardoor de potentiële kosten in de zaak van Ken Ford, die 22.000 gebruikers had aangeklaagd, voor alleen het apart indienen van alle aanklachten al tot 7,7 miljoen dollar zouden oplopen.
Hoewel de rechtszaken weinig van elkaar lijken te verschillen, meent Stone meer kans te maken dan collega Ford. Volgens de advocaat heeft Larry Flynt Publishing bewijzen dat de verdachten elkaar hebben geholpen bij het verkrijgen van de film. Volgens Stone gebruikten alle verdachten dezelfde .torrent-file, en downloaden zij dezelfde versie van de film. Daarmee zou de groep van vierduizend meer met elkaar verbonden zijn dan de groep van 22.000 die Ford aanklaagde. Daardoor zou een massale aanklacht nu wel mogelijk zijn.
Opvallend is wel dat Stone zonder steun van Larry Flynt Publishing zelf lijkt te opereren. Cnet meldt dat LFP het niet eens is met de aanklacht van Stone, omdat Time Warne Cable een zakelijke partner is van het bedrijf. Volgens Stone hebben managers van LFP hem gevraagd de zaak neer te leggen. In plaats daarvan zijn LFP en Stone overeen gekomen binnenkort hun wegen te scheiden.