Tabletontwikkelaar Notion Ink hint in een blogpost dat Google komende maandag Android Gingerbread zal aankondigen. De nieuwe versie van Googles mobiele OS wordt al weken verwacht, maar is nog altijd niet aangekondigd.
Fabrikant Notion Ink zegt in een blogpost dat 6 december 'een grote dag zal zijn voor Android en dan zul je zien hoe snel Notion Ink kan werken', waaraan vervolgens wordt toegevoegd dat 'Eden extreem compatibel is met 2.3'. Het is de verwachting dat Google Gingerbread versienummer 2.3 meegeeft. Eden is de interface die Notion Ink heeft gemaakt voor zijn Adam-tablet.
Google had vermoedelijk Gingerbread al aan willen kondigen. Deze week zette Google per ongeluk een video online, waarin de Chinese versie van Voice Search werd gedemonstreerd op een toestel met Gingerbread. Het vermoeden bestaat dat Gingerbread klaar is om uitgebracht te worden, maar dat Google de nieuwe versie wil lanceren met de Nexus S-smartphone van Samsung. Er moest op het laatste moment nog iets verbeterd worden aan de smartphone, volgens een nieuwe keuring van de FCC ging het om de wifi- en gps-antennes. Sinds enkele maanden komt er het nodige bezoek van devices met Android 2.3, onder meer op Tweakers.net.
Gingerbread lijkt op enkele gebieden wijzigingen te brengen. Zo zouden voip, videobellen en mobiel betalen via nfc zijn geïntegreerd en lijkt het erop dat de interface is aangepast. De grijze elementen in vensters en de notificatiebalk zijn vervangen door zwart. Het hardnekkige gerucht gaat dat Google Gingerbread snel wil laten opvolgen door Honeycomb, dat binnen een paar maanden uitgebracht moet worden en dient als Android-versie voor tablets.
Google heeft voor zover bekend geen persevenement gepland. Wel houdt de zoekgigant dinsdag een evenement, maar dat staat in het teken van Chrome.
