Het Japanse technologiebedrijf NEC heeft te kennen gegeven de prijzen van zijn usb 3.0-chips later dit jaar te zullen verlagen. Het bedrijf zou voor die strategie kiezen om concurrerend te blijven met andere fabrikanten van controllerchips.
NEC zou de prijsverlaging in het vierde kwartaal van dit jaar willen doorvoeren, zo speculeert technologiewebsite Digitimes. De eerste twee generaties usb 3.0-controllers zouden dan in prijs verlaagd worden, waarna in het eerste kwartaal van volgend jaar een nieuwe controllerchip zou volgen. Die chips zouden minder dan twee dollar per stuk moeten gaan kosten.
De controller-chips van de concurrentie zouden wegens licentievertragingen pas in oktober of november op de markt verschijnen, maar zouden dan direct onder de twee dollar duiken. Onder meer de Taiwanese bedrijven ASMedia, VIA en Etron en het Amerikaanse Fresco Logic hebben alternatieven voor de NEC-modellen: dat laatste bedrijf heeft vooralsnog ruim 90 procent van het marktaandeel van usb 3.0-controllers in handen.
Ofschoon de nieuwe generatie usb 3.0-controllers van NEC zuiniger en sneller moeten zijn, zou de concurrentie marktaandeel af kunnen snoepen. Inkomstenderving daarvan zou onder meer deels ondervangen moeten worden door inkomsten uit licenties: zowel Intel, AMD als Microsoft zijn klanten van NEC op het gebied van intellectueel eigendom van usb 3.0-technologie.