Ubisoft heeft op de E3-beurs Child of Eden gepresenteerd. Het spel is gemaakt door de Japanner Tetsuya Mizuguchi, die eerder verantwoordelijk was voor Rez. Child of Eden gaat de Kinect-bediening van Microsoft ondersteunen.
Naast een Xbox 360-versie met Kinect-ondersteuning komt er ook een PS3-versie van het spel. Volgens Mizuguchi heeft hij zich opnieuw laten inspireren door synesthesie, de automatische prikkeling van verschillende zintuigen. Bij Rez was dit ook al het geval en Child of Eden zou dan ook op een tweede deel van dat spel lijken. "Ik heb het principe van synesthesie toegepast op de muziek, vormen en kleuren van mijn spel. In combinatie met Kinect zijn we in staat om een zintuiglijke ervaring te bieden", vertelde de Japanner volgens Eurogamer.
Tijdens de presentatie demonstreerde Mizuguchi de bediening, waarbij hij met zijn handen geluiden tevoorschijn toverde door op de felgekleurde objecten te 'schieten'. "Child of Eden zet je in het centrum van de strijd om Project Lumi te redden, een missie om een menselijke persoon in Eden, het archief van alle menselijke herinneringen, te reproduceren", meldt de site van het spel cryptisch. Het doel van de speler is om te voorkomen dat een virus het archief infecteert. Child of Eden moet in het eerste kwartaal van 2011 verschijnen.