Lemote heeft het Android-besturingssysteem geschikt gemaakt voor zijn YeeLoong 8089-netbook. Deze ultraportable wordt door een op de MIPS-instructieset gebaseerde Godson Loongson-processor aangedreven.
Het Chinese bedrijf Lemote is er in geslaagd om Android op zijn YeeLoong8089-netbook te laten draaien. Bezitters van een dergelijke netbook kunnen Googles mobiele besturingssysteem downloaden en uitproberen. Lemote werkt nog aan een geoptimaliseerde versie, die binnenkort moet verschijnen en voor verschillende netbooks bruikbaar zou zijn. De fabrikant wilde niet kwijt of het besturingssysteem standaard op netbooks meegeleverd zal worden.
In de YeeLong 8089 bevindt zich een op 800MHz geklokte Godson Loongson-chip, die op de MIPS-architectuur is gebaseerd. Vorig jaar werd de eerste Android-software voor MIPS-compatibiliteit al onthuld, waarmee dit hardwareplatform onder de aandacht van fabrikanten van mobiele apparaten moest worden gebracht. In smartphones en draagbare mediaspelers worden momenteel nog meestal processors op ARM-architectuur gebruikt.