HTC heeft bevestigd dat Windows Mobile 7 naar de HD2-smartphone komt. De HD2 is het enige HTC-toestel dat momenteel op de markt is die een upgrade naar het nieuwe mobiele OS van Microsoft krijgt, zo stelt de Taiwanese fabrikant.
De HTC HD2 voldoet met zijn specificaties aan de voorwaarden die Microsoft stelt voor installatie van Windows Mobile 7, zo bleek eerder uit de specificatielijst van HTC. Zo ondersteunt het toestel multitouch. De HD2 is de enige momenteel verkrijgbare smartphone van HTC die een upgrade zal krijgen naar WM7, zo maakte HTC via zijn Russische Twitter-kanaal bekend, volgens PocketNow. De tweet is overigens weer offline gehaald. Het bedrijf reageerde ontkennend op een vraag of Windows Mobile 7 naar de Diamond 2 komt.
De officiële aankondiging van HTC zou vlak na Microsofts introductie van het nieuwe mobiele OS komen. Microsoft heeft de introductie van Windows Mobile 7 gepland voor het eigen event Mix 2010, dat van 15 tot 17 maart in Las Vegas zal plaatsvinden. WM7 zelf zou overigens pas eind 2010 verschijnen. Het OS voor high-endsmartphones krijgt een nieuwe grafische interface en ondersteuning voor multitouch en capacitieve touchscreens, terwijl ook de integratie van sociale netwerken een belangrijke feature moet worden.