Fujifilm gaat in september zijn FinePix Real 3D-camera in de Verenigde Staten en Europa uitbrengen voor een adviesprijs van ongeveer 600 dollar. Het 3d-camerasysteem werd op de Photokina 2008-beurs in Keulen aangekondigd.
Na de introductie van de FinePix Real 3D-camera in september vorig jaar bleef het lang stil rond de 3d-camera. Volgens Time, die de camera op het hoofdkwartier van Fujifilm in Tokyo vorige maand heeft kunnen uitproberen, zal de FinePix Real 3D al deze zomer in Japan worden uitgebracht, in september gevolgd door een release in de Verenigde Staten en Europa. De prijs voor de relatief dikke 3d-compactcamera zal in de VS op ongeveer 600 dollar komen te liggen. Onbekend is hoeveel de camera in Europa gaat kosten. De Nederlandse vestiging van Fujifilm kon het nieuws niet bevestigen. "We hebben nog niets gehoord over wanneer en of de FinePix Real 3D ook in Europa wordt uitgebracht. Mogelijk wordt eerst bekeken of het camerasysteem aanslaat in Japan", aldus Francis van Vliet, woordvoerder van Fujifilm Nederland.
Fujifilm baarde op de Photokina 2008 in september vorig jaar opzien met de aankondiging van het 3d-camerasysteem. Om 3d-foto's te kunnen maken is de camera voorzien van twee lenzen en twee beeldsensors. De beeldprocessor in de camera zorgt er uiteindelijk voor dat de twee beelden gecombineerd worden in een 3d-foto.
Om de 3d-foto's te kunnen bekijken is de lcd achterop de camera niet voldoende. Daarom zal Fujifilm als onderdeel van het 3d-camerasysteem ook een digitaal fotolijstje met een beelddiagonaal van 8" leveren en is het bedrijf van plan om een afdrukdienst op te starten voor 3d-prints. Het fotolijstje moet volgens Time enkele honderden dollars kosten, terwijl een 3d-print niet meer mag kosten dan vijf dollar.