Anderhalf miljoen mensen zonder internet door storing bij Ziggo

Anderhalf miljoen mensen hebben tot zaterdagmiddag zonder internet gezeten vanwege een grote storing bij kabelbedrijf Ziggo. De storing begon vrijdagavond en duurde tot zaterdagmiddag.

Ziggo Een groot deel van Nederland buiten de Randstad werd getroffen door de storing: klanten in Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel, Flevoland, Noord-Brabant en Limburg zaten zonder internet, bevestigt een woordvoerder van Ziggo. De storing deed zich voor in het werkgebied van het voormalige @Home, een van de kabelbedrijven dat is opgegaan in fusiebedrijf Ziggo.

Het probleem ontstond na het updaten van een server, zo zegt de regionale zender RTV Noord. Op GoT meldden Ziggo-klanten dat ze geen ip-adres konden krijgen. Ziggo bevestigt dat probleem op zijn website. De meeste klanten kregen tussen 12.00 en 12.30 uur weer internet, zegt de woordvoerder. De overige klanten kregen rond 15.00 uur weer verbinding.

Het is niet de eerste keer dat Ziggo-klanten in het weekeinde te kampen hebben met storingen. Een paar maanden geleden zaten honderdduizenden mensen in het westen van het land een weekend lang zonder internet nadat een apparaat dat het telefonieverkeer regelt defect raakte.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

23-08-2008 • 15:59

145

Reacties (145)

145
105
15
10
0
1
Wijzig sortering
UPC heeft een week of 6 geleden ook deze problemen gehad en ik denk dat het allemaal te maken heeft met uitbreidingen van de bandbreedte, aangezien VOD nogal wat verbruikt en steeds meer mensen digitaal kijken en films huren.

Zelfde probleem, random uitval in hun gebied, veel geen telefonie/internet, sommige wel. Misschien handig om je router uit te lezen, bij mijn router was de bootfile gewoon verdwenen, mogelijk dat veel Ziggo kolanten hier ook last van hebben en dan kan de helpdesk niet helpen, alleen de NOC kan dat veranderen.

Het probleem ligt hem meer in het niet tijdig uitbreiden van je netwerkcapaciteiten, als ze dan al eens uitbreiden dan is het een grote hardware update en dat blijkt telkens fout te gaan. Hopelijk houd de OPTA het in de gaten en tikt ze op hun vingers om het in het vervolg anders aan te pakken :)
Anderhalf miljoen mensen BUITEN de randstand bij Ziggo zonder internet.
Hoeveel internet klanten heeft Ziggo dan wel niet?

Niet iedere Ziggo klant heeft internet mag ik aannemen.

Toch een grote storing waardoor veel mensen getroffen zijn. Erg slordig. Zo ga je namelijk niet met je klanten om. Het updaten van één server mag nooit zo'n grote impact hebben. Als het dan toch een heel belangrijke server is die geupgrade moet gaan worden zorg je ervoor dat er een tweede server standby staat. Deze server heeft dan nog de oude software/firmware.
Dat zullen ze vast wel hebben. Het lijkt me niet dat ze hun servers niet redundant uitvoeren. Hoevaak zullen ze een upgrade/update doen waarbij het wel goed gaat?

Ook als de update goed gegaan lijkt te zijn kan het alsnog fout gaan wanneer je hem online zet. Je kunt het maar beperkt testen. Bovendien kan het zijn dat een rotte server ook problemen veroorzaakt die verder gaan dan de bedoeling is.

Slordig, misschien. Vervelend, ja, dat wel.
Op GoT meldden Ziggo-klanten dat ze geen ip-adres konden krijgen. Ziggo bevestigt dat probleem op de website.
Handig om je klanten dan zo op de hoogte te brengen :+
Wat moeten ze dan doen? Mailen? 1.500.000 brieven printen, versturen en hopen dat die nog aankomen voordat de storing is opgelost? Iedereen bellen?

Je moet 2 dingen doen: op je site zetten (veel mensen kunnen met mobiel internet, via de buren/familie/vrienden, o.i.d. nog wél bij de site) én (zeker bij een dergelijk grote storing) op je klantenservicenummer een tekst inspreken die het probleem uitlegt.
Wat moeten ze dan doen? Mailen? 1.500.000 brieven printen, versturen en hopen dat die nog aankomen voordat de storing is opgelost? Iedereen bellen?
XS4ALL gebruikt hiervoor bijvoorbeeld teletekst (pag. 444 op Net 5). Ziggo zou hiervoor de eigen servicepagina TV kunnen gebruiken toch?

Na de laatste grote storing bij KPN in mei kregen abonnees van XS4ALL ongevraagd een nette excuusbrief thuis, met een bon voor een financiele tegemoetkoming. Zo kan het dus ook.
tja, maar bij XS4ALL lag het er wel ff wat langer uit dan die paar uur die Ziggo er uit had gelegen... wel ff een groot verschil...
(offtopic, maar toch) Maar bij XS4ALL merk je het verschil toch ook in de service. @Home is hier altijd een hel geweest, en met Ziggo in de plaats lijkt het alleen maar erger te worden. XS4ALL werkt eigenlijk constant, en mócht er ooit iets fout gaan, word het zonder moeite vergoed.

Ziggo doet me nu denken aan de ANWB; op papier werkt het allemaal erg goed, maar als puntje bij paaltje komt - laat 't te wensen over..
Anoniem: 197857 @Asitis24 augustus 2008 05:58
Ligt er maar aan hoor.

Bij mij lag XS4ALL er om de haverklap uit en nooit geen vergoeding gehad.

Nu heb ik sneller en goedkoper internet en dat heeft er maar 1 keer uitgelegen, kregen toen nog van te voren een brief over werkzaamheden ook.


XS4ALL is erg duur, voor sommige wordt die prijs blijkbaar gerechtvaardigd door de service, maar dat is dus echt niet mijn ervaring.
gewoon ff op teletekst zetten op hun eigen kanaal.

daar stond de hele dag "geen storingen op dit moment."

hebben ze zo'n kanaal wat voor iedereen toegankelijk is, gebruiken ze het niet ..

(typo)

[Reactie gewijzigd door Renard op 22 juli 2024 17:35]

Slechte zaak. Je zou toch denken dat Ziggo (en andere providers) een soort van backbone hebben om dit soort problemen op te vangen?
Backup bedoel je waarschijnlijk (Backbone = de 'hoofd- of top-levelstructuur' van iets, bijv. een netwerk). Zou je wel denken, maar misschien is dit wel een server die een paar ton kost. Als hij een door de maker gegarandeerde theoretische uptime heeft van 99,999% ga je niet twee van die dingen plaatsen als je met één af kan.
Ja sorry, dat bedoel ik. En blijkbaar kunnen ze het niet af met een gezien de storingen.
ja of ff testen van te voren of de update wel werkt voor dat je het in het echt gaat updaten
Een update uitproberen in een testomgeving kan je wat zekerheid geven, maar is nooit een garantie dat het in de productieomgeving goed gaat. Al is het maar omdat je in de testomgeving nooit exact dezelfde situatie kunt krijgen als in productie.
Klopt, en daarom heeft babyxl toch wel een punt. Je zou zeggen dat Ziggo ervoor zorgt dat ze nog honderd alternatieven achter de hand hebben, zoals herstelpunten of backbones, voor het geval dat de update fout gaat. Al helemaal als de update toch al snel een paar miljoen mensen betreft. Het lijkt mij dat een testomgeving slechts één van de vele voorzorgsmaatregelen is die je kan treffen.

Het is niet de eerste keer dat Ziggo in het nieuws verschijnt met een storing. Ik ben abonnee en ben "gelukkig" zelf nog maar drie keer slachtoffer geweest. Wat mij betreft is dit dan ook echt weer behoorlijk slordig van Ziggo. Na zes langdurige storingen in één zomer geloof ik niet echt meer in toeval.

Ik ga er maar vanuit dat dit nog steeds deels komt door de reorganisatie van Ziggo, dan is er ten minste nog hoop dat het weer goed zal komen.
Ik ben abonnee en ben "gelukkig" zelf nog maar drie keer slachtoffer geweest.
Ik ben abonnee bij TweakDSL en kan me de laatste storing al niet eens meer herinneren. 3x slachtoffer worden zou voor mij serieus aanzet zijn om eens te kijken naar een ander.

Al moet ik toegeven dat ik uitermate bevooroordeeld ben door de belachelijk onkundige helpdesk. Zelden zo'n club clueless mensen bij elkaar getroffen...
Is dat zo'n helpdesk uit de reclame? Kerel voeten op t bureau, af en toe controleren of de telefoon het doet en vervolgens gebeld worden door z'n moeder?
Storingen begrijp ik. Dat het mij als oud-@Home-abonnee zo idioot moeilijk wordt gemaakt om op de website een telefoonnummer van de klantenservice te vinden - waarom moet ik in vredesnaam mijn postcode invullen, wat boeit het mij nou dat mijn product nog niet is omgezet, waarom moet ik naar de oude website die niet compleet werkt - het zijn maar 8 cijfers, verdorie! - vind ik een groter probleem.
ik maak het makkelijk voor je....

Klantenservice van Ziggo

Met dringende problemen kunt u natuurlijk ook bellen met de Klantenservice op 0900 - 1884 (lokaal tarief).

Dit telefoonnummer is bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 22.00 uur en op zaterdag en zondag van 09.00 tot 22.00 uur. Tijdens feestdagen gelden dezelfde openingstijden als in het weekend.

U kunt uw vraag of klacht ook per brief versturen naar:

Ziggo
Afdeling Klantadministratie
Postbus 43048
3540 AA Utrecht

makkelijk he
Het word je toch helemaal niet moeilijk gemaakt? Het nummer van de klantenservice staat gewoon in de documentatie én in de brief die je destijds van @Home gehad hebt.

En daarnaast staat het ook op de site, en is het met 3 klikken te vinden: http://www.home.nl/klantenservice/contact/
en op de mooie stickervellen die je kreeg bij overschakelen naar ziggo

maar die werden door velen ze afgemaakt, dat er door de "die-hards" direct oud papier van gemaakt werd

zie hier het resultaat :+ ( no offence )
Ook al had je Ziggo's 0900-1884 gebeld, of rechtstreeks met @home: 0900-0740, dan zou de verbinding toch verbroken worden (IP-telefoons?...). Dus daar had je niks aan gehad.
Inderdaad, @home/ziggo telefonie werkte niet...maar ik heb ook meermaals gewoon met mijn mobiele telefoon geprobeert....maar ze waren totaal niet bereikbaar...ik kreeg gewoon fout-toon als ik belde...dus ik denk dat zelfs hun eigen (ip?)telefoonnetwerk eruit lag.

Via teletex kon ik ook niet zien of Ziggo zelf op de hoogte was van de storing want hun info kanaal lag er ook uit....slecht slecht slechttttttt
Inderdaad, dat bedoelde ik ook, de verbinding werd gewoon verbroken.

Op een gegeven moment -helemaal omdat idd dat infokanaal het ook niet meer deed- dacht ik dat Ziggo gewoon failliet was. Hoewel televisie het nog wel deed, maar ja.

Echt heel slecht, nergens geen storingsinformatie, en je kunt alleen tijdens kantooruren bellen met de klantenservice om uberhaupt een storing te melden.

Ik heb tijden lang geen problemen met @home gehad. Maar dit is dan weer een ander uiterste.
Klopt, bij @Home en waarschijnlijk ook Ziggo word gebruik gemaakt van de IP-telefoons van Avaya.
Deze centrales liggen er nogal vaak uit. Vaak wordt vanuit de helpdesk in Groningen (@Home (oud) hoofdkantoor) even gebeld of het nog werkt en dan wordt er een direct telefoontje gepleegd naar de 3rd lijn te Amsterdam waar alle apparatuur staat. Of tenminste, dat deed ik altijd.
En ja, ik ben een oud 1ste lijns helpdesk medewerker over het gehele pakket, van dat kantoor. Deed er ook nog de test omgeving bij Boxmeer bij. Weggegaan vanwege onenigheid over hoe de leiding de helpdesk wou runnen en hoe ik dat deed (dus tegen hun regels in, maar wel oplossend)
Als je computert nooit uitzet dan heb je dit probleem ook helemaal niet. ;)
Natuurlijk wel...

De DHCP-lease bij @Home is één week. Als je toevallig net aan het eind van je lease zit en net op dat moment treed een vergelijkbare storing op, gaat ook de PC die altijd aanstaat gewoon offline hoor.

De kans is uiteraard wel een stuk kleiner omdat-ie al op de helft van de TTL een nieuwe DHCP-broadcast doet, maar toch. Dat een PC altijd aanstaat is zeker geen garantie dat je van dit soort dingen geen last hebt.

[Reactie gewijzigd door wildhagen op 22 juli 2024 17:35]

Nee, want DHCP heeft echt niet zoiets als een lease-time waarna de DHCP-lease weer ververst moet worden enzo.
Anoniem: 186156 23 augustus 2008 16:07
Vreemd ik woon in Noord-Brabant én daarmee ook in het oud @home gebied en heb toch nergens last van gehad. Een erg lokale storing dus. Je kunt alles van Ziggo zeggen maar dit hebben ze toch netjes, snel en met veel duidelijkheid verholpen.

Het komt ooit nog wel eens goed daar...
De DHCP server lag er uit, vooral voor mensen mét router veel minder een probleem; als je PC uitgaat, houd de router verbinding. Als je je PC rechtstreeks op ziggo hebt aangesloten, moet je een DHCP request uitvoeren bij het opstarten, wat in dit geval resulteerde in geen toegewezen IP.
Vreemd ik woon in Noord-Brabant én daarmee ook in het oud @home gebied en heb toch nergens last van gehad. Een erg lokale storing dus.
Erg lokaal kan je het toch niet noemen als 1.5 miljoen mensen in meerdere provincies er last van hebben.

Zelf woon ik in Noord-Brabant, en ik ken ook vier anderen met @Home in die provincie, en geen van allen konden online tot ongeveer 12 uur.

[Reactie gewijzigd door wildhagen op 22 juli 2024 17:35]

Het geeft aan dat er geen IPadressen uitgegeven werden

ik heb de hele dag geen klachten gehad
( de wederhelft hangt direct aan de telefoon als ik niet thuis ben :) )

dus ik vermoed dat de mensen met problemen een restart van het modem hebben gedaan, of de pc rechtstreeks aangesloten hebben

router-gebruikers zullen misschien 'geluk' gehad hebben
ik had toen meermaals geprobeerd stroom van modem en router af te halen, he wou niet baten... ip-adressen kregen we... toegang tot sites die te maken hadden met servers buiten nederland waren onmogelijk te bezoeken. uiterst vreemd geval...
Het is sowieso een beetje vreemd opgestelt in het artikel. Ik woon in het noorden van Groningen, maar heb totaal geen last gehad van wat voor storing dan ook, ondanks dat het toch echt het @home gebied is. Het is dus ook niet een specifiek @home probleem

Het is dus zo dat delen van het @home netwerk getroffen zijn, maar niet het hele netwerk, en dus ook niet alles in 1 regio (groningen/friesland) maar wel in delen van die regio.
@Home heeft meedere DHCP servers. Op deze servers zijn verschillende UBR's (Universal Broadband Router (dus de machine waarmee jouw modem direct praat)) aangesloten welke allemaal verschillende delen van het land op zich nemen.

De UBR die in Groningen plat lag was "groni1.gr.home.nl", en zo zijn er verschillende UBR's bij @home.


DHCP (en rest netwerk)
|
|--limb1.lb.home.nl (UBR nummer 1 op de router)
|
|--groni1.gr.home.nl (UBR nummer 2 op de router)
|
|--ass1.dr.home.nl (UBR nummer 3)
|
|-- etc

DHCP (en rest netwerk)
|
|-- ubr1
|
|-- ubr2
|
|-- etc


Dus wat ze moeten doen volgens iedereen hier is gewoon op zijn minst het aantal DHCP servers verdubbelen en dus minder UBR's op een server aansluiten.
En aangezien alle apparatuur in Amsterdam staat moet dat niet zo'n probleem zijn.

[Reactie gewijzigd door LogiForce op 22 juli 2024 17:35]

Idd, stad Groningen hier, ook nergens last van gehad. Kan ook komen omdat er geen nieuw ip adres is aangevraagd natuurlijk.
Voorkomen is beter dan genezen zeg ik. En zeker in het geval van Ziggo. Ze hebben nou niet bepaald een reputatie als het aankomt op stabiliteit, uptime en service... Dus dit akkefietje is weer een dolksteek voor Ziggo denk ik...
Geen IP adres kunnen krijgen. Hmmm toch niet weer DHCP problemen die een jaar of vijf geleden er ook een aantal keer waren bij @Home?
Ja, inderdaad dezelfde problemen. @Home (vermoed ik) update zijn DHCP servers twee keer per jaar. Dit aangezien ik zowiezo twee keer per jaar problemen heb met het feit dat ik geen ip-adres kan krijgen gedurende lange tijd.
En "ja", ik heb een Linksys WRT54G (Linksys FW 4.20.8) er achter hangen. Bij mij is het internet er ook weer uit geweest. Lease was helaas net verlopen ;(
Hmm heb toch Ziggo by @home.. en gister en vandaag nog nergens last van gehad. Hoop niet dat het nog komt.. Ik woon btw in Limburg. Overigens kan ik nog steeds niets op de Ziggo-site doen, aangezien we nog niet zijn omgezet naar Ziggo. Kan dus ook niet kijken of er storingen e.d. 'op komst' zijn op onze postcode.

Ik zie net dat de @home-site wel uit de lucht is. Ook storing bij @home zélf in Groningen dus.

[Reactie gewijzigd door valpa op 22 juli 2024 17:35]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.