Volgens de Amerikaanse Federal Bureau of Investigation zou China netwerken van de Amerikaanse overheid en bedrijfsnetwerken trachten te infiltreren met behulp van Cisco-imitatieproducten.
De FBI waarschuwt dat nepproducten circuleren die voor Cisco-apparatuur moeten doorgaan. Volgens een niet nader gespecificeerd rapport van de Amerikaanse veiligheidsorganisatie zouden deze producten uit China afkomstig zijn. Bovendien zouden de imitatie-Cisco's bedoeld kunnen zijn om de computernetwerken van zowel de Amerikaanse overheid als die van bedrijven te infiltreren. De FBI zegt 'gaten in hun informatievoorziening' te hebben omtrent een eventueel motief van de Chinezen. Wel speculeert de organisatie dat de beweegredenen kunnen variëren van winstbejag tot een door de Chinese overheid gesponsorde actie.
De aantijgingen zijn onder meer gebaseerd op de onderschepping van vierhonderd partijen imitatie-Cisco-apparatuur, die een waarde van 76 miljoen dollar zou vertegenwoordigen. De routers, switches, wan-kaarten en gbic's zouden zijn afgenomen door diverse militaire onderdelen, zoals de Naval Academy en de Amerikaanse luchtmachtbasis Spangdahlem in Duitsland. Volgens de FBI kan ook andere computerapparatuur, zoals computers en printers, vervalst zijn. Het doel van de vervalsingen zou het ondermijnen van de bedrijfszekerheid van hardware kunnen zijn, maar het kan ook mogelijkheden bieden voor het inbreken in computersystemen.