De minister van Justitie en de minister van Verkeer en Waterstaat hebben de Tweede Kamer in een brief toegelicht onder welke voorwaarden de Segway op de openbare weg toegestaan is.
Hirsch Ballin en Eurlings hebben in hun brief uitgelegd hoe de moties om de Segway toe te staan, in de praktijk toegepast dienen te worden. De twee moties, ingediend door kamerleden De Krom en Roefs, werden op 25 maart aangenomen. Zij geven aan dat de Segway van rijbanen en fietspaden gebruik mag maken en daarbij een maximumsnelheid van 25km/u moet aanhouden. De balancerende tweewieler mag alleen door gehandicapten op de stoep worden bereden en mag dan niet harder dan zes kilometer per uur rijden.
Aangezien een Segway onder de Wam valt, moet een Segway-eigenaar zijn voertuig, wanneer deze van de openbare weg gebruik maakt, verzekeren. Ook dient een Segway identificeerbaar en centraal geregistreerd te zijn, maar hoe de herkenbaarheid, tot de invoering van een kentekenplaat, zal worden geregeld is nog niet duidelijk. De 'human transporter' zal het eerste vervoermiddel in een nieuwe voertuigtuigcategorie vormen, die wat regelgeving en maximum toegestane snelheid veel overeenkomsten met snorfietsen zal krijgen.