De Roemeense studio van Ubisoft werkt aan de eerste flightsim die in de Tom Clancy-serie wordt uitgegeven. Het spel verschijnt dit najaar voor de Playstation 3, de Xbox 360 en de pc.
Tom Clancy's Hawx speelt zich af in 2012 en zal meer dan 50 hedendaagse vliegtuigen bevatten. De vliegtuigen zijn in handen van private militaire bedrijven, die volgens Tom Clancy in de toekomst een steeds grotere rol gaan spelen. Het verhaal wil dat de aarde afstevent op een wereldwijd conflict, dat in Hawx voornamelijk in de lucht uitgevochten zal worden.
De grootste troef van het spel wordt het Enhanced Reality System, een soort uitgebreide automatische piloot. ERS omvat een radar, detectie van naderende raketten, een anti-crashsysteem, een systeem om schade te beheersen, kaarten met doelen en aanvullende informatie, en een systeem om afgeschoten raketten te volgen en bij te sturen. Verder is het mogelijk om via ERS opdrachten aan een overigens computergestuurd squadron te geven. Een erg dappere piloot kan ERS uiteraard ook uitschakelen.
Het spel kan door vier spelers in co-op gespeeld worden en in de multiplayervariant kunnen zestien spelers het tegen elkaar opnemen. In die laatste mode kunnen ook punten en geld verdiend worden, die weer nodig zijn om de vliegtuigen met het nodige wapentuig uit te rusten.
Hawx past volgens Ubisoft uitstekend in de lijn van Tom Clancy-games. De Franse firma geeft al jaren games uit met de naam van de schrijver in de titel, maar betaalde tot voor kort per verkochte game royalty's aan Clancy. Nog geen maand geleden kocht Ubisoft de schrijver uit, zodat de Franse uitgever zijn naam voortaan in speltitels mag gebruiken zonder royalty's te hoeven betalen.
