Asus is van plan om op de Cebit-beurs verschillende nieuwe geluidskaarten te introduceren. De kaarten zijn ontwikkeld voor de htpc- en high-end-markt en vallen onder andere op door de aanwezigheid van hdmi-aansluitingen.
Een half jaar geleden betrad Asus de geluidskaartenmarkt en sindsdien heeft het bedrijf niet stil gezeten. De htpc-markt moet bediend worden door de Xonar DX. Deze kaart vertoont veel overeenkomsten met de Xonar D2X, maar is half zo hoog waardoor een plekje in een kleine htpc-behuizing gemakkelijker te bemachtigen is. De kaart maakt gebruik van een pci express x1-interface en kan overweg met Dolby Digital Live, DTS Connect en eax 5.0 via een driverwrapper. Hierdoor worden problemen met het drivermodel van Windows Vista omzeild.
Voor het topje van de markt komt Asus met de Xonar AV1. Deze kaart beschikt over meer dan tien verschillende typen aansluitingen indien gekoppeld aan de HDAV-DB1-dochterkaart. De combinatie biedt drie hdmi-aansluitingen, waarvan er twee te vinden zijn op de dochterkaart. De hdmi-aansluitingen kunnen niet alleen voor de uitvoer van geluid gebruikt worden, maar ook voor het invoeren van digitale audio en video. De signalen worden hardwarematig verwerkt door een speciale chip.
Hoeveel de nieuwe kaarten zullen kosten en welke modellen precies geïntroduceerd zullen worden is nog onbekend. Het is de verwachting dat er in ieder geval twee versies van de Xonar AV1 zullen verschijnen; één met, en één zonder HDAV-DB1-dochterkaart. Asus werkt verder aan usb-geluidskaarten, maar details hierover ontbreken nog.
