De Amerikaanse internetprovider EarthLink gaat de stedelijke wifi-netwerken die het bouwt en exploiteert in de etalage zetten, nadat het bedrijf opnieuw verliezen bekend moest maken. Een koper is echter nog niet gevonden.
De noodlijdende isp zag al langer weinig brood meer in zijn wifi-projecten in twaalf Amerikaanse steden; EarthLink kondigde in november aan te stoppen met de verdere uitrol van de stedelijke wifi-netwerken omdat de kosten te hoog zouden zijn. Het is echter onduidelijk wat er met de projecten gaat gebeuren die grotendeels klaar zijn, zoals het wifi-netwerk in Philadelphia. Ook is onbekend of EarthLink zijn stedelijke wifi-netwerken per stuk aan lokale partijen wil slijten of dat het bedrijf er voor kiest om het geheel aan een grote provider als AT&T of T-Mobile door te verkopen, schrijft Cnet.
Het besluit van EarthLink om te stoppen met de wifi-projecten kwam nadat het bedrijf opnieuw een verlies bekend moest maken. In het vierde kwartaal van 2007 verloor EarthLink 9,5 miljoen dollar. Volgens analisten lijken de problemen van de internetprovider veel op die van AOL: klanten stappen over naar goedkopere concurrenten en door aanhoudende bezuinigingen loopt de kwaliteit van de klantenservice terug. In tegenstelling tot AOL, dat zich steeds meer richt op de online advertentiemarkt, weet EarthLink zich niet om te vormen tot een bedrijf dat ook in andere sectoren geld weet te verdienen, zo schrijft Broadband Reports.