Google Labs experimenteert met het toekennen van beoordelingen aan zoekresultaten. Met het beoordelingssysteem kunnen gebruikers de zoekresultaten goedkeuren of juist negatief klasseren.
Het beoordelingssysteem, dat losjes gebaseerd is op het rating-mechanisme van de populaire website Digg.com, werkt momenteel alleen op gebruikersniveau. Hierdoor hebben de individuele klasseringen geen enkele invloed op de zoekresultaten van de zoekmachine in zijn geheel. Wel zal een afgekeurde zoekopdracht voor de gebruiker niet langer zichtbaar zijn, terwijl een goedgekeurd resultaat bij het opnieuw ingeven van dezelfde query juist bovenaan zal verschijnen. Ook kan de gebruiker zelf relevante pagina's aandragen.
Op Google Labs is te lezen dat het experimentele systeem mogelijk slechts enkele weken beschikbaar zal zijn. Ook is de nieuwe functionaliteit slechts voor een selecte groep toegankelijk. Onduidelijk is nog of de zoekgigant overweegt het beoordelingssysteem in de toekomst op een grotere schaal te gaan gebruiken. Wel blijkt uit de experimenteerdrift van de zoekreus dat het feedback van zijn eindgebruikers als een serieus mechanisme ziet en niet uitsluitend meer lijkt te willen leunen op zijn eigen zoekalgoritmen.
