Internettelefoniebedrijf Vonage mag vooralsnog gebruik blijven maken van door Verizon gepatenteerde technologie, maar het bedrijf mag voorlopig geen nieuwe klanten meer aannemen, zo heeft een rechtbank besloten. Een hogere rechtbank heeft echter bepaald dat Vonage zich voorlopig nog niet aan de uitspraak hoeft te houden.
In juni vorig jaar begon Verizon een proces tegen Vonage wegens het zonder licentie gebruiken van door Verizon gepatenteerde technologie, die vooral betrekking had op het koppelen van internettelefonie aan het gewone telefoonnet. Vorige maand oordeelde een jury dat Vonage inderdaad schuldig was aan het gebruik van patenten van Verizon. Vonage werd veroordeeld tot het betalen van 58 miljoen dollar schadevergoeding en een licentierecht van 5,5 procent zolang het bedrijf de patenten van Verizon wilde blijven gebruiken. Verizon vroeg aan de rechter om een voorlopige voorziening om Vonage onmiddellijk te verbieden de technologie nog langer te gebruiken.
Hierover nam de rechter onlangs een beslissing. Toewijzen van de eis van Verizon zou er op neerkomen dat Vonage onmiddellijk zijn diensten zou moeten staken en dat vond hij wat te ver gaan. Als een soort compromis besloot de rechter toen dat Vonage wel door mocht gaan met zijn dienstverlening, maar om de inbreuk niet te verergeren geen nieuwe klanten meer mocht aanemen. De advocaat van Vonage was er niet erg tevreden over. Hij vergeleek het met 'iemand niet doodschieten, maar in plaats daarvan zijn zuurstoftoevoer afsnijden'. Vonage gaat in beroep, zowel tegen de beslissing dat het bedrijf geen nieuwe klanten meer mag aannemen, als tegen het eerdere vonnis dat het inbreuk maakt op patenten van Verizon.
Update 7 april 2007, 9.18u: Een Federale rechtbank heeft aan het eind van vrijdagmiddag bepaald dat Vonage nog wel nieuwe klanten aan mag sluiten. De opschorting van de uitspraak is van tijdelijke aard. In een hoger beroep zal de uitspraak van de lagere rechtbank worden onderzocht en zal een definitieve beslissing worden genomen of Vonage nieuwe klanten mag blijven aansluiten zolang het hoger beroep in de patentrechtzaak nog slepende is. Hoewel het nu dus nog wel mogelijk zal zijn voor Vonage om nieuwe klanten aan te sluiten, is de vraag of er nog wel klanten zijn die diensten van dit bedrijf af willen gaan nemen met de onzekere toekomst van het bedrijf in het vooruitzicht.
Oorspronkelijk gepubliceerd op 6 april 2007, 20:54u