Telecombedrijf AT&T heeft het internettelefoniebedrijf Vonage in de VS aangeklaagd wegens patentschending, zo meldt Associated Press. Het patent in kwestie heeft betrekking op het maken van voip-verbindingen vanaf een gewone telefoon.
Volgens AT&T hebben onderhandelingen met Vonage over het nemen van een licentie niets opgeleverd, zodat het bedrijf zich nu gedwongen ziet tot een rechtszaak. Na de aankondiging van de zaak daalden de aandelen Vonage op de beurs op vrijdag met 7,8 procent. Nabeurs ging er nog eens 17 procent vanaf. De aandelen zijn nu nog maar 1,28 dollar waard, tegen 17 dollar toen Vonage vorig jaar naar de beurs ging.
Vonage heeft het de laatste tijd druk in de rechtszaal, aangezien de telecombedrijven Verizon en Sprint al eerder aanklachten hebben ingediend wegens patentinbreuk. Het geschil met Sprint heeft Vonage eerder deze maand weten te schikken voor 80 miljoen dollar, de zaak tegen Verizon loopt nog. Vrijwel alle patenten die in het geding zijn hebben betrekking op het koppelen van voip-calls aan het gewone telefoonnet.