'Designed by nVidia'-label moet consument garanties bieden

Het is er nVidia duidelijk heel wat aan gelegen om de consumentenmarkt voor zich te winnen. Het bedrijf kondigde al aan te stoppen met het ULi-merk ter promotie van de eigen merknaam en heeft nu een start gemaakt met het 'Designed by nVidia'-label.

Het 'Designed by nVidia'-programma is bedoeld om moederbordfabrikanten te overtuigen de nVidia-ontwerpen over te nemen in plaats van een nieuwe plank te creëren. Het bedrijf duwt de chipsetmarkt daarmee in dezelfde richting die eerder al ingeslagen werd door fabrikanten van videokaarten. Deze videokaartmakers ontwierpen destijds hun eigen borden op basis van de gpu-specificaties, maar door de toenemende complexiteit werd dit onhaalbaar en gingen zij zich op reference-borden baseren. Inmiddels wordt het grootste deel van de pcb's al door nVidia en ATi zelf geleverd aan de third-party fabrikanten, die er vervolgens hun eigen creativiteit op loslaten.

Een 'Designed by nVidia'-moederbord zal dan ook integraal gebaseerd zijn op het referentieontwerp van de chipsetfabrikant. Hierdoor wordt het voor de leverancier moeilijker om zelf de keuze te maken tussen een budgetbord met beperkte mogelijkheden of een high-end plank die alle features van de chipset maximaal benut. Anderzijds wordt het productieproces goedkoper en hoeft er minder geld in de ontwikkeling gepompt te worden. Voor de eindgebruiker moet het label vooral resulteren in betere ondersteuning en snellere updates bij eventuele problemen, al zal dat laatste nog moeten blijken.

Designed by nVidia

Door Yoeri Lauwers

Eindredacteur

30-03-2007 • 10:47

37

Bron: nVidia

Reacties (37)

Sorteer op:

Weergave:

Als het allemaal zo presteerd als de nforce4 chipset moederborden dan kunnen ze beter hun spullen pakken en wegwezen. Ik had er toen 2 aangeschaft en met de achterliggende gedachten dat nVidia goed zou zijn.
Maar telkens liepen deze moederborden vast bij het opstarten van windows xp.
Eerst had ik Maxtor Diamond max 10 hardeschijven maar snel omgeruild voor Samsungs.
Verder had ik nog Western digital en Hitachi geprobeerd maar geen van de hardeschijven bleken perfect te werken met dit moederbord dat designed bij nVidia was.


Evenals de bekende nForce chipsetdriver pakket, installeer je de verkeerde driver in het pakket dan krijg je blue screen of death te zien.

Nee nVidia hier heb je geen klanten mee getrokken.
De meeste problemen liggen toch echt wel bij de moederbordbakker (hoest, Asus, hoest). En als je als chipsetmaker dan daardoor wordt afgekeurd, zou je voor minder zo'n "standaard" erdoor willen drukken.
Iets te kort voor de eerste reacktie...

maar dit neigt naar meer B merk borden....?
Kosten uitsparen is het begin van het einde voor een A merk. in mijn opinie
Dus jij noemt alle 8800 serie kaarten B-merken?
Aangezien die allemaal uit dezelfde fabriek komen...

Nou kan ik ook met het aloude auto voorbeeld komen aangezien die vaak op dezelfde platforms worden gebouwd maar dat doe ik maar niet ;)

Volgens mij is Nvidia hier al mee begonnen trouwens, kijk maar naar de XFX en EVGA 680LT mainboards, beiden vrijwel exact hetzelfde.
zolang de drivers van de "works with Vista" 8800 kaarten niet fatsoenlijk werken, durf ik ze B-producten te noemen ja :P
Ze werken toch fatsoenlijk?
Heb hier een 8800GTS op een Nforce 4 plank, Athlon X64 4800 er op en geen problemen met Vista. Zijn die problemen niet al een tijdje opgelost?
Feitelijk zijn alle 8800 bordjes min of meer hetzelfde en is het verschil tussen een A-merk en B-merk in die markt dus verdwenen. Het heeft dus geen zin meer om meer te betalen voor een product van een beter merk. Dit merk je ook aan de manier waarop men in forums over dit soort kaartjes praat: Het merk is irrelevant en het is een 8800GT, 7900GTX enz enz.

Dit in tegenstelling tot de automobiel industrie waar je toch nog steeds een kwaliteitsverschil kan zien tussen een Skoda of een Audi ondanks dat beide producten op hetzelfde platform gebaseerd zijn en mensen die een probleem hebben met een Audi niet naar de plaatselijke skoda garage gaan.

Dus nee, ik noem alle 8800 kaartjes geen B-merken. Het is nog erger: het zijn generics oftewel huismerken waarbij het de klant geen bal interesseert welk "merk" de winkel levert.
Het gaat hier over moederborden .... |:(
Dus jij noemt alle 8800 serie kaarten B-merken?
Goede manier om meer naamsbekendheid te krijgen en gebruikers meer te sturen om een NVidia videokaart te gaan kopen. Dit kan ook in hun nadeel werken als er moederbordjes worden gemaakt die niet zo goed presteren.
Ik vind het meer klinken als een dikke smoes om het hele PCB proces zelf te kunnen besturen. Als nVidia de markt zover krijgt dat men "Designed by nVidia" spullen wil, dan worden alle leveranciers van nVidia based boards gedwongen het hele design en productie proces van PCBs uit handen te geven aan nVidia en verworden daarmee tot eenvoudige dozenschuivers zonder ene mogelijkheid om onderscheidend te zijn anders dan gebaseerd op prijs.

En laat prijsvechten nou net de meest vervelende vorm van concurentie zijn. Prijsvechten drukt innovatie en op den duur blijven er een paar grote spelers over en is alles een mooie eenheidsworst geworden.
Dit lijkt me meer een strategie om nog meer geld in het laadje te brengen.
B-merken die het Nvidia chipset zouden gebruiken kunnen nu ook als A-merk worden bestempeld en zo dus duurder in de winkels komen te liggen.

Aan de andere kant geef Nvidia wel gelijk dat ze dit doen. Een chipset die ontwikkeld is door Nvidia, is en blijft natuurlijk van Nvidia.
'Designed by nVidia'-label moet consument garanties bieden.......... jaja
Hoe zit het dan met de kwaliteit van de drivers ???
Bij hardware hoort ook goede software.......
Breek me de bek niet open over nVidia drivers die bij 4GB op hun bek gaan omdat nVidia te beroerd is om fatsoenlijke chipset drivers en VGA drivers te leveren :(
Goed punt.

Ook vendor-locking ligt wel enigszins op de loer in de trant van "wij van nVidia garanderen alleen dat nVidia-certified hardware 100% werkt op deze mainboards" *kuch en de concurrentie (ATI)...minder goed*
Net zoals bij de grafische kaarten gaat het dus minder en minder uitmaken kwa features van welke maker je je mobo koopt. Als consument vind ik dat een kwalijke ontwikkeling en hoop (en vermoed) ik dat dit niet gaat opgepikt worden door de mobo makers.

Ik vind die evolutie nog altijd spijtig bij de graka's en vind het een verrijking dat je zoveel verschillende design's kwa mobo hebt. AsRock tot Asus, Gigabyte, Tyan of DFI. Different tools for different means, en one size NEVER fits all, it just means that everyone looks like an ass. ;)
Laten we hopen dat het meer betekend dan dat "The Way it's Meant to be Played" gebeuren dat ze voeren.

Je wordt er nog steeds mee gebombardeerd bij Everquest 2, maar SLI ondersteuning, ho maar.
Zou wel moeten, er zou een strandaard profiel moeten zijn voor Everquest 2.
Als je particle effects uitzet (ja ik weet het het zou niet moeten, wederom een driver-probleem), moet het probleem opgelost zijn.

http://www.slizone.com/object/slizone2_game.html
Ach, ik ben bijna volledig overgestapt op Vanguard. Ook daar werkt SLI niet, hoewel er een profiel is.

Maar... Als je met nHancer het Vanguard profiel in de global instellingen zet, werkt het wel.

No thanks to nVidia :)
Het is meer een zelfverrijking van een verheven gevoel.

Ik wilde eerst nog een bedrijf noemen die zich zo gedraagt maar daar zijn de tweakers hier heel gevoelig voor wat resulteert in een - modje. Of je gelijk hebt of nie...
Dus het maakt straks niet veel uit of je een Asus of een Gigabyte mobo koopt. alleen de Bios zal wel wat anders zijn. En misschien veranderen ze wat kleine dingen.

Maar bij VGA kaarten maakt het na genoeg niets uit welke je koopt hebben bijna allemaal reference PCB.
Als het dezelfde waarde heeft als hun TWIMTBP label, dan zegt het me niets... Dat bleek in de praktijk ook niet veel voor te stellen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.