Wellicht volgend jaar draadloze iPod

Engadget schrijft dat recente ontwikkelingen het vermoeden rechtvaardigen dat Apple medio volgend jaar met een iPod-versie komt die over diverse draadloze mogelijkheden beschikt. Allereerst heeft PortalPlayer, het bedrijf dat de chipsets maakt die in de iPod worden gebruikt, bekendgemaakt dat het een licentie heeft genomen op Suns Java ME, met daarin opgenomen de Connected Limited Device Configuration HotSpot Implementation en de Mobile Information Device Profile. Opvallend is dat PortalPlayer's persbericht de verwachting uitspreekt dat het downloaden van Java-content draadloos via een service provider of lokaal netwerk zal gebeuren. Sun helpt de geruchtenmolen verder door te stellen dat de licentieovereenkomst Java ME in staat stelt naast de markt voor pda's en telefoons ook die te bedienen voor de volgende generatie draagbare mediaspelers, die in de eerste helft van 2006 zouden verschijnen. Ten slotte wordt er op gewezen dat PortalPlayer voormalig Vodafone en Ericsson topman Tomas Isaksson in zijn bestuur heeft opgenomen.

De ontwikkelingen zouden kunnen betekenen dat iPodders volgend jaar hun besnoerde koptelefoons weg kunnen gooien en door Bluetooth-sets kunnen vervangen. Daarnaast zouden de apparaatjes wellicht muziek van en naar pc's of stereo-installaties kunnen streamen. Tevens lijkt de ontwikkeling - mits die de status van gerucht zal ontstijgen - een indicatie dat de grens tussen mobiele apparaten en mediaspelers zal vervagen, waarmee wellicht ook een iPod-telefoon ('iPhone' of 'hiPod') in beeld komt.

Apple iPod (5e generatie, met video)

Door Mick de Neeve

14-12-2005 • 23:59

53

Bron: Engadget

Reacties (53)

Sorteer op:

Weergave:

En hoeveel stroom gebruikt zo'n blue-tooth koptelefoon wel niet? Als daar 2 AA batterijen in gaan dan in het voordeel ten opzichte van een snoer al snel weg. En dan moet je ook nog twee accu's opladen en in de gaten houden. En als je zo'n ding toch in je broekzak hebt dan is draadloos toch nutteloos. En nou nog hopen dat zo'n draadloze verbinding een beetje storingsvrij is anders hoor je straks alle muziek van alle ipod bezitters door elkaar in de trein ofzo.
ik heb de draadloze ipod headset van een maat wel eens op me oortjes en de ipod zit 10-15 meter verder in zijn tas. het bereik is echt mega goed met dat ding. je kan overigens 8 uur doen en daarna steek je gewoon de lader erin dus je hebt geen batterijen.

Verder kan je ook de ipod bedienen met knopjes die rond de oorschelp zitten harder zachter volgende nummer enz.

kost ongeveer 130 euro wel en het dingetje is van logitech
What's next, telepatische iPod? Hoef je niet met koptelefoons te lopen :+
hoef ik eindelijk niet meer bang te zijn voor mn oren :Y)
Of dat je overvallen wordt om je ipod te bemachtigen omdat ze die mooie witte oordopjes zien :-)

Maar het staat natuurlijk wel een beetje gek als je loopt te swingen zonder oordopjes in. Zie het al voor me, loop je lekker te swingen op je fafo muziek wordt je in eens in je nek gegrepen en heb je een dwang buis om :+
"ja maar ik heb een chip in m'n hoofd! "

"ja ja.. rustig maar meneertje, dat zeggen ze allemaal"
eigenlijk helemaal niet zon slecht idee. want dan kan het geluid zo helder klinken als het maar kan en een volle bas, omdat je hersens het gewoon vertalen ipv speaker troep dingetjes.

zou je trouwens ook van ipod naar ipod kunnen bleutoothen?
OMG Muziek uitwisselen in de trein ofzo :D
Zal waarschijnlijk met draadloos USB of een of andere wifi standaard gaan ipv bluetooth. Lijkt me namelijk niet leuk om met bluetooth snelheid 20GB aan mp3's op me iPod te zetten.
Ik wil niet flamen, maar bekijk het even reël: het lukt ze niet eens een volledige film op 1 accuduur te kijken (max. 2 uur), als ik dit even vergelijk met mijn telefoon kom ik uit op 15 minuten bluetooth of wifi uitzendtijd. Iets in mij zegt dat dat nogal weinig is.
Daarnaast zouden de apparaatjes wellicht muziek van en naar pc's of stereo-installaties kunnen streamen.

Wil ook niet flamen, maar:
Waar staat hier Video?
Dat ze films niet lang kunnen afspelen, kan logisch zijn, maar ze hebben het ook over Muziek.
(Denk aan Airport Express streamen)

Hoeveel korter gaat de iPod spelen met een Belkin Airclick ?
(de adapter die er voor zorgt dat je via FM het signaal ontvangt?)
Inderdaad, een 'engineering challenge'... misschien met een krachtiger accu en een beperkt voltage (geen 300m bereik maar slechts 30 voor wifi) dat dit binnen de perken gehouden kan worden.
De tweede engineering challenge zal het maken van een slimme oplaadoplossing zijn.

Daarnaast nog iets: wireless bestaat namelijk niet. Ik ben van een bedraade muis naar een draadloze muis gegaan, en nu heb ik 2 kabels (om de dock van stroom te voorzien, en van de receiver naar de computer), in plaats van 1 USB-kabel.

Ik ben naar WLAN overgestapt, maar ik heb nu 2 keer zoveel draden (in plaats van 2 CAT-5 kabels heb ik nu een accespoint die met 1 CAT-5 kabel aan mijn switch hangt, die stroom nodig heeft, en 2 USB-ontvangers die met een kabeltje aan de computer zitten. Achteraf was bedraad een stuk handiger, en laten we niet vergeten dat het een stuk sneller is.
En welke draden had je bij een draadloze iPod in gedachten? Enige probleem is dat de headset en de iPod apart opgeladen moeten worden, maar dat moet ook mogelijk zijn in 1 oplaadstation. Je theorie gaat hier niet helemaal op.
Eerste link klopt niet (die van Engadget).
nieuw in 2008: de iMplant
Het zou me niets verbazen als de iPods vanaf medio 2007 Wireless USB krijgen. Zeker nu FireWire gedumpt is. Tot die tijd denk ik niet dat muziek draadloos gesynchroniseerd kan worden. De iPod zal nu gewoon een Auxilary Display en Remote Control worden, zoals ze dat in Vista ook van plan zijn.
:'( Waarom moet alles draadloos en straling uitstralend |:(

GSM meuk doet al genoeg ... als iedereen straks WiFi/Bleutooth/Draadloze MP3 players/weet ik het wat er nog aankomt thuis heeft wordt het een grote teringzooi :r

Ik wil gewoon overal naartoe kabels trekken WTF?? is daar mis mee O+
Volgens mij is dit onzin. Steve Jobs heeft in verschillende key notes herhaardelijk gezegd dat niemand zit te wachten op headphones die op batterijen werken.
Iets soortgelijks heeft ie ook gezegd over video afspeelmogelijkheden..
En daar heeft ie wat mij betreft gelijk in. Je raakt ze snel kwijt, en er zijn altijd batterijen nodig...

Een functie van draadloos die me wel handig lijkt is het streamen naar stereo, of leuker nog naar andere iPods. Kan je muziek luisteren van andere mensen in de trein. :)
En hoe zit dat dan met de kijk -en luisterrechten?
Je zou maar net rond loope tusse 50 van die draadloze ipod users en op eens hoor je de muziek van iemaand anders xD en ik vindt de naam "hipod" ook wel erg leuk ;)

het lijkt me dat de ipod met all deze funcies weer veels te groot word, maar wat ik veel liever wil weeten nu is "wat gaat creative" hierop doen???
:), Ik hoor stemmen (Scizzopod)
hier was ik op aan het wachten. Het stoorde me altijd die draad naar je oortjes. Zat altijd in de weg raakt verstrikt of iets dergelijk.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.