Immersion heeft op de Society for Information Display-conferentie aangekondigd dat het in de nabije toekomst touchscreens met force feedback zal introduceren. Met deze techniek lijkt het voor de gebruiker alsof hij echte knoppen indrukt, waarmee de bruikbaarheid en functionaliteit van de touchscreens verbeterd kan worden. Mike Levin, de vice-president van Immersion, legt uit hoe de forcefeedbackschermen ontworpen zijn: over het oppervlak van het touchscreens wordt een overlay geplaatst dat bewogen kan worden met behulp van actuators, controllers, speciale software voor het haptische effect en API’s.
Deze overlay kan in elke richting bewogen worden, waardoor het menselijk brein denkt dat er een knop wordt ingedrukt. Volgens Levin is force feedback vooral interessant voor touchscreen displays in navigatie- en klimaatsystemen. Zo kan het systeem gebruikmaken van hardere druk of langer vasthouden van de knop, wat handig is voor het verhogen van settings zoals temperatuur of volume. Het bedrijf verwacht dat het binnen zes tot negen maanden kan beginnen met de productie van de schermen.
Binnen het jaar kunnen er producten op de markt zijn voor de medische of vervoerswereld. Consumentenproducten zoals PDA’s laten langer op zich wachten, omdat het toevoegen van een forcefeedbackscherm de kosten van een dergelijk apparaat verhoogt. Volgens Levin zijn de meerkosten van kleine schermen die veel geproduceerd worden zo’n vijf dollar, bij grotere schermen en een lager productieaantal kan dit oplopen tot vijftig dollar.