Volgens C|Net heeft een Intel-topman dinsdag gezegd dat de Itanium niet aan de hoge verwachtingen voldoet. Intel stelde zich de Itanium-processor voor als een chip die de gehele servermakt zou veroveren, net zoals de Pentium dat gedaan heeft met de desktopmarkt. In tegenstelling tot de doelen die Intel voor zichzelf gesteld had, blijkt echter dat de Xeon het grootste deel van de servers voor zijn rekening blijft nemen, terwijl de Itanium als een vervanging voor high-end chips als de UltraSparc en de Power-cpu gezien wordt.
Dit doet echter niet af aan het feit dat de Itanium het goed doet, aldus Abhi Talwalkar van Intel. Terwijl er drie keer meer inkomsten uit de Itanium-lijn gegenereerd worden dan voorheen, zijn er bijvoorbeeld zeventig verschillende modellen dual- of quad-processor Itanium-servers verkocht, in vergelijking tot slechts twintig dergelijke servers in 2002. In diezelfde periode groeide het aantal systemen met acht Itanium-chips van vijf naar twintig.
Intel blijft echter aan de weg timmeren voor de Itanium-chip en heeft dan ook grootse plannen voor de Montecito, die in 2005 zal verschijnen, en de Montvale, die voor 2006 gepland staat. Volgens Talwalkar heeft Intel een stapje teruggezet met de introductie van EM64T in de Xeon-processors. Hoewel er volgens hem wel plaats is voor zowel Xeon als Itanium, zorgde dit ervoor dat het belangrijkste voordeel van de Itanium-chips, de 64-bits adressering, wegviel. Doordat AMD64 echter zo snel op de markt verscheen was Intel verplicht de EM64T vroeger dan gepland te lanceren.