En wat zien we op het plaatje? Een prachtige slang. Hij was vroeger bekend onder de naam Elaphe guttata guttata als kleurenvariant 'Missing Black' (raad maar waarom). Maar de heren wetenschappers hebben mischien wel de meest populaire slang van Terraria-Nederland een andere naam gegeven. Hij heet nu de Pantherophis guttata.
Deze slang is zeer goed te houden door iedereen, mits je er een beetje tijd insteekt. Hij is niet duur, jonge nakweekexemplaren kosten in topconditie zo'n 15 euro. Bovendien word de slang niet erg groto (1 meter 80 is toch wel zijn maximum), en zijn er zeer veel zeer aantrekkelijke kleurvarianten beschikbaar. Ook doen ze niet moeilijk qua temperatuur en luchtvochtigheid. Een gloeilampje met een waterbak regelt alles wel goed. En qua voedsel zijn ze ook heel makkelijk. Gewoon muizen op formaat. Babymuizen voor de zeer kleine (20 cm) babyslangen, groter voor de wat oudere beesten.
Jammergenoeg gaat het soms mis. Het houden van zo'n slang. Dit doordat mensen kompleet onvoorbereid (zowel qua kennis als qua behuizing) zo'n beest kopen, vaak bij de verkeerde, dure en ondeskundige handelaren. Deze handelaren advizeren verkeerd en onjuist over het houden van zo'n dier. Hierdoor word het net verworven beest in een totaal verkeerd milieu plaatsen, veelste veel voeden. Dat is jammer, want het brengt een smet op onze hobby.
Jaja ik weet het, compleet offtopic. Maar ik begon met zo'n slang (maar dan wildkleur) aan mijn slangenhobby. Dat was 5 jaar geleden. Nu heb ik er een vrouwtje bijgekocht (na een half jaar). En heb ik al twee maal succesvolle nakweek gehad. En ook nu liggen er weer zes eitjes in de broedstoof.
Kortweg Prachtige beesten. En dit is een van de aantrekkelijkste kleurvarianten.
Een zeventien jarige slangenhouder die heel erg gelukkig is met zijn beesten.