Het is inderdaad oud nieuws (sinds augustus 2003 bekend). Sinds october is de RAQ4 EOL (End Of Live) en dat zie ik als de laatste Cobalt! Ik heb hier een RAQ-4 staan en het mooie was altijd dat je je met development kon bezig houden en niet met system administration. De updates lieten zich zeer eenvoudig installeren (altijd via een upload met een Browser

). De kracht van COBALT is de combinatie GUI/OS update. Alles was te updaten quite easy middels een upload met de browser.
Een nadeel ondertussen is de Cobalt EOL is en dat zie je terug in de software, die er momenteel op draaid. Deze is momenteel niet meer de meest moderne software, waarbij je moet denken aan een oude 2.2 kernel en een php versie die niet meer up to date is.
Wat je nu onder andere ziet is dat er door bepaalde onafhankelijke partijen packages (zogenaamde pkg packages) worden aangeboden (25$) voor bijvoorbeeld de binary van een gd library of een update naar een 2.4 kernel.
Momenteel ben ik dus tijd aan het investeren voor het installeren van een oud servertje met debian. En als alles daar op is geïnstalleerd, dan kan dit eindelijk op een Dual Xeon doos worden geïnstalleerd installeren en ben ik weer up to date. En met al dit moois ben ik dus nog wel een maandje bezig.
Ik heb zelfs nog even overwogen een RAQ550 te kopen, maar dat was toch een volledig ander machinetje als de RAQ4. Met de RAQ550 is destijds zelfs nog de draak gestoken, omdat de specs van de MAC server scherper waren. Tot het moment dat Cobalt destijds is overgenomen door SUN, hadden ze een verrekt scherp produkt!.
Ter aanvulling:
Bij een externe host van mij hebben ze deze servers laatst vervangen voor DEL's servers voorzien van RH distributie en daar over geïnstalleerd ensim software (dit kost geld, maar is gelijkwaardig aan wat de Cobalt met zijn GUI kan).