De Nederlandse tak van Bol.com wordt door Bertelsman verkocht aan drie Duitse giganten, zo meldt WebWereld. T-Online Venture Fund, Holtzbrinck Networxs en Weltbild zijn de gelukkige nieuwe eigenaars van de webshop. Hoeveel deze aankoop hen gekost heeft werd niet bekendgemaakt. De drie bedrijven krijgen elk een gelijk aandeel in Bol.com. De overname moet nog worden goedgekeurd door de Europese mededingingsautoriteit. Op deze beslissing moet nog enkele weken tot maanden worden gewacht.
De dagelijkse leiding blijft in handen van het huidige Nederlandse managementteam. De leider van dit team, Daniel Ropers, heeft goede hoop in de toekomst van Bol.com. Het bedrijf sloot het vorige jaar af met een omzet van zesentwintig miljoen euro en een onbekend verlies. Rogers zegt dat het bedrijf nog dit jaar het verlies goed gaat maken. Om de verkoop van de shop te verbeteren, komt men met de nieuwe productgroepen software en games. Ook zal er een cadeaubon ingevoerd worden. De overname geeft het bedrijf en zijn werknemers nog even zekerheid over de toekomst:
Het zelfstandig voortbestaan van Bol.com - inclusief de Nederlandse tak - van Bertelsmann DirectGroup, staat al sinds september vorig jaar ter discussie. Toen kondigde het bedrijf aan dat het zich wilde terugtrekken uit de e-commerce mediasites.
Daarbij werd aangegeven dat er kopers werden gezocht voor Bol.com in een aantal landen, waaronder ook Nederland. In november verkocht Bertelsmann al de Duitse, Zwitserse en Oostenrijkse Bol.com sites.
[...] Bij Bol.com werken nu 55 mensen. Voor hen heeft de overname geen directe gevolgen.