Facebook en Instagram werken traag of helemaal niet door storing

Meta heeft een technische storing die Instagram en Facebook treft. Het lukt gebruikers niet om via de browser bij Facebook in te loggen. Instagram laadt nieuwe berichten langzaam, ook in de app. Meta heeft voor zover bekend nog niet gereageerd op de storing.

Gebruikers klagen dat Facebook, Messenger en Instagram traag of helemaal niet werken. Andere Meta-apps zoals WhatsApp lijken geen last te hebben van de storing. De storing begon volgens Allestoringen zondagochtend rond 9.45u en lijkt wereldwijd gebruikers te treffen.

Facebook-storing
De melding die Facebook in de browser toont

Door Hayte Hugo

Redacteur

19-07-2026 • 11:19

37

Submitter: MineTurtle

Reacties (37)

Sorteer op:

Weergave:

Heeft Meta geluk dat de beurs vandaag gesloten is? Of heeft een dergelijke storing geen invloed op de koers van Meta op de beurs?

Want wereldwijd al meer dan anderhalf uur platliggen is toch weer een hoop gemiste reclame inkomsten.

Trouwens, om 9:22 uur gaf https://downdetector.com/status/facebook/ al melding dat Facebook problemen had.
ik denk dat de impact ervan maar een klein blipje op de radar is, hoogstens een paar miljoen maar op tientallen miljarden inkomsten is dat zelfs geen afrondingsfoutje. De paar beleggers (inclusief bots) die hierop reageren zijn zelf ook meestal niet voldoende om echt een invloed te hebben (zelfs geen waterval-effect).
Ik had er ook last van op zowel de PC als de telefoon, maar op dit moment lijkt het bij mij op beiden weer gewoon te werken als vanouds. Weet niet of dit voor iedereen zo is, anders lijkt het een vrij kortdurende storing te zijn geweest.

Whatsapp was inderdaad niet getroffen, die deed het hier nog wel op zowel desktop als de telefoon.
Ook hier krijg ik een foutmelding:
Account tijdelijk niet beschikbaar.
Je account is tijdelijk niet beschikbaar vanwege een probleem met de site. Wij verwachten dat dit probleem spoedig zal worden verholpen. Probeer het opnieuw over een paar minuten.
Maar geen gemis hoor :) oja die paar minuten is reeds een uur ;)

(edit)
Werkt weer :-(

[Reactie gewijzigd door psdata op 19 juli 2026 11:36]

Ik zie wel iets vreemds. JUist op het moment dat ik last kreeg van deze storing was ik op een post met 17 reacties. Nu het weer terug is, zie ik slechts 4 reacties op dezelfde post.
offtopic:
Ze zullen we ff snel een backup van geheel Facebook en Instagram terug gezet hebben 🤪
FB werkt gewoon weer hier
Desktop versie van Facebook had een storing, de Tablet/Android versie werkte wel. Daarna even koekelen en begreep dat ik maar iets anders moest gaan doen op de zondagmorgen.
Kunnen de kids en ouders alvast voorbereiden op de komende ban
Blij te lezen dat het om een storing gaat, ik was al bang dat ze kwaad op me waren
Ik had ook al problemen bij Twitter, maar dat is een heel ander bedrijf. Staat er ergens een datacentrum in de fik of zo?
Dat is over 9 maanden vast wel weer in bepaalde statistieken terug te vinden :+
De generatie die nog op facebook zit is daar niet zo gevoelig meer voor....

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn