Intel kondigt zijn eerste processors speciaal voor gaminghandhelds aan. De Intel Arc G3 en Intel Arc G3 Extreme maken gebruik van dezelfde Panther Lake-architectuur als de eerder geïntroduceerde Core Ultra 300-cpu's, maar zouden speciaal voor handhelds geoptimaliseerd zijn.
De Arc G3 Extreme krijgt de snelste igpu, namelijk een Arc B390 met twaalf Xe-cores. In de goedkopere Arc G3 zit een minder krachtige Arc B370 met tien Xe-cores. De gpu ondersteunt Intels slimme upscalingtechnologie XeSS 3, inclusief multiframegeneration. Uit eerdere tests van Tweakers blijkt dat die technologie in Panther Lake-laptops erg goed werkt.
Beide processors krijgen volgens Intels persbericht een configuratie van twee P-prestatiecores, acht efficiëntere E-cores en vier Low-Power Efficiency-cores (LPE) met extra laag stroomgebruik. Daarmee hebben ze geen exact equivalent in de normale Core Ultra 300-serie, want daarin hebben alle modellen met de snelste igpu vier P-cores.
Handhelds met de Arc G3-processors gaan op Windows 11 draaien met daarop de XBOX-modus. Die controllervriendelijke en fullscreen interface kwam vorig jaar als eerste beschikbaar op de ROG XBOX Ally X, maar is sinds april te activeren op ieder Windows 11-systeem.
| Intel Arc G3 | Intel Arc G3 Extreme | |
| Cpu | 2P + 8E + 4LPE | 2P + 8E + 4LPE |
| Kloksnelheid cpu | Max. 4,6GHz (P-cores) | Max. 4,7GHz (P-cores) |
| Gpu | Arc B370 (10 Xe) | Arc B390 (12 Xe) |
| Kloksnelheid gpu | 2,2GHz | 2,3GHz |
| Npu | 46Tops | 46Tops |
| Geheugen | Max. 96GB Lpddr5x-8533 | Max. 96GB Lpddr5x-8533 |
| Tdp | 8-30W | 8-35W |
De eerste Arc G3-handhelds
Acer, MSI en OneXPlayer zullen de eerste fabrikanten zijn die de Arc G3-chips in een handheld stoppen. De handhelds zullen volgende week op Computex voor het eerst te zien zijn en komen volgens Intel al vanaf juni op de markt. Over de prijzen is nog niets bekendgemaakt.
Acer kondigt de Predator Atlas 8 aan, met een 8"-scherm met 1920x1200 pixels en een 120Hz-verversingssnelheid. De processor wordt bijgestaan door maximaal 24GB Lpddr5x-7467-geheugen en een 1TB-ssd. Afhankelijk van het processormodel is er een 80Wh- of 60Wh-accu aanwezig. De handheld krijgt verder twee Thunderbolt 4-poorten, een snelle microSD-lezer met UHS-II-ondersteuning en Wi-Fi 7.
/i/2008188998.webp?f=imagenormal)
OneXPlayer werkt aan de OneXPlayer 3-handheld. Doordat de controllers afneembaar zijn en er een magnetisch toetsenbordaccessoire beschikbaar komt, kan de handheld ook als kleine tablet of laptop worden gebruikt. Het apparaat krijgt een 8,8"-oledscherm op 144Hz, een 85Wh-accu en ondersteuning voor het door Biwin gepionierde miniSSD-formaat. De OneXPlayer 3 komt beschikbaar via Indiegogo vanaf 'midden of eind juni', zo laat de fabrikant weten.
/i/2008188994.png?f=imagenormal)
MSI stopt de nieuwe Intel-chips in zijn Claw 8 EX AI+, maar over die handheld heeft de fabrikant vooralsnog niets bekendgemaakt.
:strip_exif()/i/2008189006.jpeg?f=imagenormal)