Avontuurgame Koira wint Game of the Year-prijs bij Belgian Game Awards

Koira van de Brusselse Studio Tolima heeft woensdag Game of the Year gewonnen bij de Belgian Game Awards. Het spel won ook de prijzen voor Best Audio en Best Narrative. Koira is een PlayStation- en pc-avontuurgame waarbij de speler met een puppy uit een bos moet ontsnappen.

"Koira is een prachtig en ontroerend avontuur met betoverende muziek en een verhaal dat je mee laat leven met de personages, zonder dat er ook maar één woord wordt uitgesproken", zegt de organisatie achter de Belgian Game Awards. "Het won ook bijna Best Visuals, dus is het alleen toepasselijk dat een game die twee prijzen wint en net niet een derde, bekroond wordt tot Belgian Game of the Year."

De avontuurgame won de publieksprijs niet: die ging naar indie-rpg OFF, van Mortis Ghost en Fangamer. De Belgian Game Awards worden al sinds 2019 uitgereikt. Vorig jaar won Baldur's Gate 3 de Belgian Game of the Year en de Audience Award. De Nederlandse tegenhanger Dutch Game Awards riep eerder deze maand Grunn uit tot beste game van het jaar.

Game of the Year Audience Award XR Game of the Year Best Applied Game Best Multiplayer
Koira OFF Wall Town Wonders A Long Goodbye Wait What's That?
Best Visual Design Best Audio Best Narrative Best Game Design Best Student Game
30 Birds Koira Koira No Players Online What The Hack!
Most Anticipated Game Best Tech Provider Changemaker of the Year Most Promising Start-Up
Stip Lugus studios BiteMe Games Valem Studio

Door Hayte Hugo

Redacteur

11-12-2025 • 14:00

8

Submitter: Mortis__Rigor

Reacties (8)

Sorteer op:

Weergave:

Dat ziet eruit als een John Milton game. Rustig, visual storytelling, mooie soundtrack en sfeervol artwork. 40% korting nog op Steam vandaag. Ik heb alleen al zoveel backlog :P
OFF is een heerlijke RPG. Lekker exploren, puzzelen en een soort cooldown JRPG combat systeem. Levelen met stats en skills ook dik in orde. Alles verpakt in prachtige artwork en een spannend verhaal. Bonus is dat het draait op een PC met een i5 6500 en 2GB RAM, dus dan kan je je PC upgrade hiermee uitstellen gexien huidige RAM prijzen :p
Ik had er nooit van gehoord, maar als die video alles laat zien moet dat ook wel lukken met een 15 jaar oud systeem, als het niet Steam-only en verplicht online is.
Deze kende ik nog niet, ziet er tof uit! Ik vraag me af waar de naam Koira vandaan komt, dat is Fins voor "hond" dus het is niet onlogisch maar waarom Fins?
Zou leuk zijn als in het artikel ook links naar de games zouden staan.
Bij deze een link naar Koira op Steam en een dikke proficiat aan het team - https://store.steampowered.com/app/1626620/Koira/
Ik kan het natuurlijk ook vinden, maar links naar alle winnaars lijkt mij een mooie toevoeging :)

maar wel bedankt!
Komt Koira ooit naar de Nintendo Switch?

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn