OneDrive-webversie krijgt donkere modus en specifieke weergave voor foto's

De webversie van OneDrive krijgt een make-over waarbij ook persoonlijke gebruikers van OneDrive de opslagtool in donkere modus kunnen gebruiken. Dat was voorheen alleen mogelijk voor zakelijke gebruikers. Verder komt er een nieuwe Gallerij-weergave voor foto's.

Windows Latest ontdekte de donkere modus in de webversie van OneDrive voor particuliere gebruikers. Gebruikers kunnen via het tandwielpictogram bovenin kiezen een donkere of lichte modus in te stellen, of de systeemvoorkeuren te gebruiken. Dat werkt op zowel Windows 11 als op macOS en zelfs op mobiele apparaten, zegt de site. Er is ook een optie om de dark mode altijd in te schakelen bij het bekijken van foto's.

Voorheen was het alleen mogelijk om thema's te gebruiken op OneDrive met een zakelijk account of met een Education-account. Nu is die optie er voor iedere gebruiker.

OneDrive krijgt verder ook een andere lay-out. Specifiek wordt er een sectie toegevoegd voor foto's die daar in een gallerijweergave kunnen worden bekeken. Die lijkt in veel opzichten op de Photos-app in Windows. Vanuit deze weergave is het eenvoudiger om albums aan te maken. Op mobiele apparaten krijgt OneDrive ook een functie waarbij foto's uit het verleden worden getoond. Die On This Day-weergave is vergelijkbaar met wat de meeste foto-opslagtools al langer hebben.

OneDrive Web

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

06-10-2025 • 20:15

7

Submitter: Nick

Reacties (7)

Sorteer op:

Weergave:

Verbaast mij nog steeds dat het voor sommige sites nog steeds geen dark mode hebben (gelukkig bestaat Dark Reader) maar dat men wil weer tijd heeft om stickers, emoji's en andere meuk te implementeren waar niemand op zit te wachten.
En zelfs sites met een semi-darkmode die dan spierwitte ads injecteren zoals kuch tweakers.net.


Dark Reader blijft gewoon broodnodig.
Maar, OneDrive had allang een donkere modus. Dat is het gekke. Het gebruikte gewoon het thema van de rest van alles van Microsoft 365 :?

Edit: Oh wacht, ik zie het al. Het artikel gaat over de consumentenversie, ik gebruik alleen de zakelijke versie. Die had het dus al maar de consumentenversie blijkbaar niet. Vreemd.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 6 oktober 2025 23:06]

In zou heel graag willen dat ze de versiegeschiedenis van bestanden eens aanpakken. 1) het werkt niet en 2) waarom kan ik niet zelf een versie aanklikken en downloaden? Het is oh zo slecht.
Werkt hier anders prima in de zakelijke variant. Nooit problemen gehad.
Wat mij betreft is de boordnodige update voor de fotogalerij van OneDrive dat ze de thumbnails beter gaan cachen en/of beters filters gaan toevoegen (bv. op jaartal + maand). Dat is namelijk nu echt dramatisch. Als ik soms een foto zoek van een bepaalde vakantie van een aantal jaar terug dan loopt het op een zeker moment gewoon vast en laden de thumbs niet meer.
Het openen en sluiten van mijn irissen doet vreselijk veel pijn. Ik heb heel veel baat bij dark modes. Ik erger me vooral aan apps en sites, die wel een dark mode hebben, maar dan een paar menu's nog in knal helder wit hebben. Zo heb ik voor mijn werk Autotask met een darkmode. Maar het agenda en timesheet menu is knal wit. De makers heb ik meer dan eens vervloekt. Microsoft heeft daar ook een handje naar. Alles heeft een dark mode, tot je het oude configuratie menu een keer nodig hebt, of schijfbeheer.

[Reactie gewijzigd door Seth_Chaos op 7 oktober 2025 00:02]


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn