'Microsoft wil gratis Xbox Cloud Gaming-abonnement met reclames introduceren'

Microsoft gaat volgens The Verge binnenkort een gratis Xbox Cloud Gaming-abonnement introduceren. Werknemers van het bedrijf testen de dienst, die later ook als openbare bètaversie beschikbaar zou komen. Het is niet bekend wanneer dat precies gebeurt.

The Verge meldt dat Microsoft-werknemers 'geselecteerde titels' gratis kunnen spelen zonder een Game Pass-abonnement. Het gaat naar verluidt om bepaalde games die in het bezit van de gebruiker zijn, een aantal Free Play Days-titels en Xbox Retro Classics-games. Om welke games het precies gaat, is niet duidelijk.

Gratis gebruikers zouden twee minuten reclame moeten kijken voordat zij een game via Xbox Cloud Gaming kunnen streamen. Er zou ook een limiet van een uur per sessie en vijf uur per maand gelden. Deze limieten zouden echter nog kunnen veranderen wanneer Microsoft de dienst officieel uitbrengt.

Het gratis Xbox Cloud Gaming komt volgens The Verge beschikbaar op pc, Xbox-consoles, mobiele apparaten als smartphones en tablets en via de browser. Het is niet duidelijk of de dienst meteen wereldwijd uitkomt.

Microsoft besloot onlangs zijn Game Pass-abonnementen op de schop te gooien en verhoogde de prijs van het Ultimate-abonnement daarbij met 9 euro per maand. Daarvoor krijgen klanten toegang tot honderden games en de Ubisoft+ Classics- en Fortnite Crew-abonnementen. Daarnaast kunnen Ultimate-abonnees games streamen in 1440p, terwijl Premium- en Essential-abonnees in maximaal 1080p kunnen streamen.

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

03-10-2025 • 17:57

31

Reacties (31)

Sorteer op:

Weergave:

De Xbox-divisie is naarstig op zoek naar geld. Ze proberen zoveel dat het een beetje wanhopig begint over te komen. Ze hebben alles ingezet op Gamepass, maar dat blijkt behoorlijk tegen te vallen. Graag me af wat er over 5 jaar nog van over is.
Je onderbuikgevoelens stroken niet met de cijfers. Volgens eurogamer.net was de omzet vorig jaar bijna 5 miljard dollar voor gamepass.

Dat zijn behoorlijk wat subscriptions.
En wat stond daar tegenover aan kosten, zijn de overnames al afbetaald?
Er is een verschil tussen omzet en winst. Microsoft heeft 70 miljard neergelegd voor Actvision-Blizzard, en slaagt er blijkbaar onvoldoende in om die kost terug te verdienen.
Hoezo blijkt GamePass tegen te vallen? Heeft Xbox daar zelf iets over losgelaten het afgelopen jaar? En ja, Xbox probeert veel geld te verdienen. Dat proberen PlayStation en Nintendo ook. Ieder op hun eigen manier. Het zijn allemaal geen liefdadigheidsinstellingen.
In het geval van MS is geen bericht, slecht bericht. Als het een succes was, hadden ze het van de daken geschreeuwd. Zie ook hun hardware verkopen, die melden ze ook niet meer (want tegenvallend). En ja, ze moeten heel veel geld terugverdienen, ze hebben immers een kleine overname gedaan...
Xbox zelf zegt dat het winstgevend is maar ook al is dat zo zegt het nog niet veel. Het kan wel winstgevend zijn maar je loopt ook inkomsten mis als je games op day 1 op gamepass released. Daar was de afgelopen maanden ook veel discussie over en het zat ook aan te komen dat er iets ging veranderen, vooral met games als CoD. Dat is denk ik waarom ze day 1 games nu achter een 30 dollar subscriptie hebben gezet (althans voor console).
Valt bijna net zo tegen als alles wat uit de studios komt die MS heeft overgenomen. Echt bizar hoe je zoveel geld tegen iets aan kunt smijten en zo weinig kan presteren.

Ik vermoed dat de aandeelhouders het feestje bij Xbox zat zijn en nu geld willen zien.
Ik denk niet persee dat Game Pass de boosdoener is, maar de overname van o.a. Activision. De ROI wordt veel te snel terugverwacht door het hogere management en doet Xbox nu de das om

[Reactie gewijzigd door Steven030 op 3 oktober 2025 19:00]

Redelijk, totdat ik 5 uur per maand zag.

Wat?
Het is gratis, dus echt iets eisen kun je niet denk ik. Ik vermoed dat vijf uur per maand geen ramp is voor mensen met een druk gezinsleven die af en toe een game kunnen spelen. Ik vermoed dat de limiet van een uur per sessie een groter probleem is. Als je dan een keertje tijd hebt...
Dat was ook mijn eerste gedachte......tot ik mijn beschikbare game tijd zat te berekenen, sinds we begin dit jaar een kleine hebben gekregen, en mijn vrouw een andere baan, met een aantal avonddiensten, heb ik naast sporten meestal niet meer dan 4-6 uur per maand voor gamen, ( en geregeld niet de energie na een lange nacht ;))dus mocht het aanbod een beetje interessant zijn, zou het voor mij best een optie kunnen zijn.


Edit:typos

[Reactie gewijzigd door Rene-m op 3 oktober 2025 19:07]

Snap dit nooit.. Is je leven dan echt zo vol gepland dat je nergens meer tijd voor hebt? Wij hebben nu een kleine van 2 jaar en heb sinds dat ze er is nog nooit tijd "te kort" gehad om te gamen. Mazzel ook gehad dat ze met 2 maanden al doorsliep en daarvoor ook een prima ritme had maar toch.

Kom thuis rond 17:30, eten koken en eten en dan om 19:00 gaat de kleine naar bed. Dan heb ik nog genoeg tijd om lekker te gamen (of andere dingen) en zo ook mijn vrouw. In het weekend precies zo en dan heb ik in de middag als ze nog even 2 uurtjes slaapt eventueel ook nog tijd (doe dan meestal wel wat taken etc.).
Als iemand met een baby van 8 maanden kan ik je zeggen, wat een ongelofelijk geluk je dan hebt met die slaaptijden! Wij plannen bijna helemaal niets meer, maar met het enorme slaaptekort wat we hier hebben komt er van gamen ook vrijwel niets meer terecht.
Mazzel ook gehad dat ze met 2 maanden al doorsliep en daarvoor ook een prima ritme had maar toch.
Voila, dat is sowieso een belangrijke factor ;) Onze zoon zorgt al voor bijna 9 jaar voor een serieus chronisch slaaptekort, en dat heeft echt serieuze impact op waar je, na alle verplichtingen van de dag, nog toe in staat bent. En dan is overdag ook geen cakewalk, laten we maar zeggen.

Een SteamDeck maakt wel een hoop goed, en heeft weer wat gaming teruggegeven bij mij :)

[Reactie gewijzigd door menne op 3 oktober 2025 19:50]

Kan niet in de agenda van anderen kijken, maar die van ons heeft nog steeds moeite met (door) slapen. Dus meestal slaap ik 4 a 5 uur per nacht, en ben ik degene die er uit gaat (heeft zijn eigen redenen, geen schuld bij mijn vrouw) ik ben ga 6:00 naar mijn werk kom 18:30 op zijn vroegst thuis, moet dan 3 dagen in de week nog koken. Daarna alles beetje op ruimen, en dan is het weer 20:00/20:30.

Ik wil nog minstens 2 dagen in de week sporten na de tijd. Heb nog 1 bordspel avond in de week. En dan nog mijn overige klusjes rondom huis.

Dus nee heel veel tijd heb ik niet over, en zeker niet als ik ook zo nu en dan nog even te gamen...;) ik klaag niet hoor, gaat vanzelf weer komen als alles een beetje makkelijker gaat met de kleine.
Dat vroeg ik mij zelf ook af. Wij hebben dan 4 kinderen waarvan 2 ook nog eens sporten dus af en aan rijden en ik zelf sport ook. Wij koken gewoon zelf en ook het huishouden zelf laten de hond uit. Dan nog eens onregelmatige tijden ivm werk maar ik kom toch makkelijk aan een uur of 10 of meer per week moet toch ergens even relaxen.
Ik haal met gemak minimaal 3 uur per avond en soms zelfs wel 4. Voordeel ook dat ik weet dat ze gewoon doorslaapt dus als ik een keer een leuk spel heb en door ga tot 1 uur is dat ook niet eens een probleem.

@menne En dan is dan gewoon niet doorslapen? Kan me dat bijna niet voorstellen zeg en dat lijkt mij vreselijk.
Ik snap niet wie daar gebruik van gaat maken om serieus er mee te gamen , mischien mensen die een game uit willen proberen ,om te kijken of het wat is ... maarja zo wordt een xbox gedegradeerd tot een "uitprobeer app ".. om het vervolgens op Steam of op de Playstation te kopen

[Reactie gewijzigd door Metallize op 3 oktober 2025 18:13]

Mobile gamers. Streaming is een laagdrempelige manier om ze richting console gaming te bewegen. Zie het als een advertentie voor Xbox.
Ik snap niet wie daar gebruik van gaat maken om serieus er mee te gamen , mischien mensen die een game uit willen proberen ,om te kijken of het wat is ...
Het gaat naar verluidt om bepaalde games die in het bezit van de gebruiker zijn, een aantal Free Play Days-titels en Xbox Retro Classics-games.
Dit lijkt meer om een laagdrempelige trial te gaan als opstapje naar betaalde abonnementen. Ik verwacht dat er ook een betaald abonnement komt met advertenties en meer spellen om te spelen. Die kans laten ze niet liggen. ;)
Ben heel benieuwd wat Xbox allemaal van plan is, want de recente prijsveranderingen van Game Pass Ultimate is ze niet in dank afgenomen.
Simpel. Microsoft wil niet meer investeren in gaming, het moet zo snel mogelijk zoveel mogelijk geld gaan opleveren. Dan kunnen ze dat weer investeren in AI.
Waar Xbox over vijf jaar staat daar denken ze niet meer aan.
Ben vooral benieuwd hoe dit gaat uitzien, worden de laadtijden langer omdat je reclame moet kijken? Word het spel opeens onderbroken?

Dat ze dit gaan aanbieden vind ik nog niet zo slecht, maar ben wel benieuwd in hoeverre de reclame invloed gaat hebben.
Zo te zien neemt Microsoft voorbeeld aan van streaming diensten. Begin goedkoop, breek consumentvriendelijke functies, verhoog prijs, introduceer “goedkopere” varianten met ads.

we gaan zien hoelang ze het volhouden. Ik wacht tot games minimaal 50% off zijn of ik kijk op instant gaming voor goedkopere keys.

En voor streamingen hebben we Plex :)

(Also waarom lees ik niks over hoe microsoft tig duizenden VR headsets om zeep helpt door de mixed reality support te droppen?) (Ja er is Oasis op steam maar werkt matig)
Een beetje zoals de andere diensten (Spotify en Netflix) al doen. Er zal wel een markt voor zijn maar dat zijn de meesten hier niet.
Ben je net lekker 15 min bezig en dan zie je je veihand om de hoek komen en....

Oh even 5 min reclame..

Kom je terug en wat denk je 😀, game over of je vijhand heeft geen ammunitie meer en kun je zelf aan de slag
Wil je 1 uur doorspelen werp dan 1 euro in of bekijk deze ads. Of koop 500 diamanten en wissel 389 diamanten in voor wel 1,5 uur speelplezier. XD
Ik kan de Nederlandse reclames al uit mijn hoofd: Carglass, DE, auto fabrikanten, Coca Cola en die met Eus over een pensioenfonds voor iedere Nederlander.

Vraag mij af hoe deze bedrijven zoveel reclame kunnen maken, bij vooral Carglass vraag ik het mij af. Zoveel game reclames ken ik niet in Nederland, een reclame van Intel is wel heel lang geleden, en Samsung is meer van de TV's.

Daarnaast denk ik juist dat reclame niet gaat werken voor gamers, maar wel een soort trial is om ze een abonnement te laten nemen.
Ik koop mijn games wel, dan ben ik op termijn goedkoper uit als er iedere maand voor betalen want zoveel games speel ik nu ook weer niet dat ik een abbo nodig heb.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn