Agent Mode in Excel en Word kan bestanden maken en online onderzoek doen

Microsoft heeft Agent Mode gepresenteerd voor zijn toepassingen Excel en Word. Die kan spreadsheets en documenten maken en aanpassen op basis van tekstprompts. Het werkt vooralsnog alleen in de webversie.

Die Agent Mode werkt op basis van OpenAI GPT-5, meldt Microsoft. Het maken van spreadsheets en documenten gebeurt daarbij op basis van prompts, waarbij de software op de achtergrond data uit andere bestanden kan halen of online op zoek kan gaan naar aanvullende informatie. Vervolgens kan de software ook onder meer formules maken voor in Excel en visualisaties samenstellen. Microsoft claimt dat in SpreadsheetBench Agent Mode het met 57 procent precisie beter doet dan andere AI-modellen, maar een mindere score haalt dan mensen met 71 procent.

Daarnaast komt er een Office Agent in Copilot Chat en die werkt op basis van Anthropic Claude-modellen. Die kan op basis van prompts Powerpoint-presentaties en Word-documenten maken. Hoewel Microsoft het niet noemt, lijkt het erop dat de functies vooralsnog vooral in het Engels werken. De functies zijn beschikbaar voor zakelijke klanten en persoonlijke gebruikers via het Frontier-programma.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

29-09-2025 • 19:03

9

Reacties (9)

Sorteer op:

Weergave:

Het is te hopen dat die AI modellen in de toekomst ook ijsjes eten, IKEA bankstellen kopen en af en toe een keer op vakantie naar Kreta gaan. Anders stort de hele wereldeconomie als een kaartenhuis in elkaar.
Economie bestaat m.i. primair nog altijd om dingen die je aan kunt raken. Zoals een brood. Of een ijskast. Alle "immateriële economie" die daar omheen bestaat is enkel om de materiële economie mooier, leuker, handiger of efficiënter te maken. Of zinloos en enkel om waarde af te romen zonder echt bij te dragen.

Alles wat niet te maken heeft met het maken van een bed, beton voor een huis of vormen van metaal is m.i. een bullshit baan. Wat ik A.I. zie overnemen is daarom vooral "werk" wat enkel waarde afroomt.

En de mensen wiens bullshit baan wordt afgenomen kunnen dan weer wat daadwerkelijk nuttigs gaan doen in plaats van Excel sheets rond mailen.
Ik vind wetten over dat iemand mijn eigendom niet mag stelen en mij niet mag vermoorden anders ook best nuttig 😬
AI helpt ook bij fysieke arbeid. Fruit plukken is arbeidsintensief en precair, denk aan frambozen. Dit kan een robot nu ook en zal naar verwachting dominant worden.

Hopelijk is een sociaal plan of alternatief werk beschikbaar voor de huidige arbeiders.
Flinke stelling.

Uiteraard, arbeid is het fundament van de economie maar om maar te stellen dat AL het kantoorwerk onzinnig zijn is wat kortzichtig. Zonder HR/Fincance afdeling krijgt de arbeider toch ook z’n salaris niet bijvoorbeeld
Haha, het is echter wel zo!

Al moet ik zeggen dat ik momenteel minder moeite heb met Excel formules dan een goede prompt te schrijven. Want iedere keer als ik Copiloot gebruik snapt hij me niet helemaal 🙃
Of gewoon python in cellen stoppen, werkt ook.

=py
ha tot voor kort, vandaag, kon ik met copilot enterprise (die op chatgpt 5 kan laten draaien) geen formules in een excel bestand maken. Ik ga het straks even uitproberen. Ik ben bezig met VBA Macros. Kijken of ie dat ook kan met deze update.
Deze agent mode werkt alleen in de online versies, en VBA werkt toch niet online?


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn