Logitech kondigt gamingmuis met nieuw type muisknoppen aan

Logitech heeft verschillende gamingproducten aangekondigd, waaronder een muis met een nieuw soort muisknoppen. Het gaat om knoppen met analoge sensors gecombineerd met haptische feedback. De muis komt begin volgend jaar uit voor een onbekende prijs.

De muis heet Logitech G PRO X2 Superstrike en is Logitechs eerste muis met het systeem. Logitech noemt dat het Haptic Inductive Trigger System. Het bedrijf claimt ook dat Logitech de eerste fabrikant is die dit systeem gebruikt. In plaats van traditionele muistriggers gebruikt het nieuwe systeem analoge sensors en haptische feedback voor de muisknoppen. Gamers kunnen daardoor aangeven wat het actuatiepunt is, oftewel hoe ver de knop ingedrukt moet worden voordat de muis een klik registreert.

Logitech zegt dat spelers kunnen kiezen uit tien actuatiepunten en vijf 'rapid trigger reset'-niveaus. Spelers zouden zo kunnen kiezen of ze een muis willen die snel reageert bij fps-games of dat ze liever de muis 'bewuster' moeten indrukken voor tactische moves in strategiegames. De haptische feedback is in vijf niveaus instelbaar.

Het Superstrike-systeem kan de kliklatency met maximaal 30ms verminderen, claimt Logitech. Verder heeft de muis een 8kHz-pollingrate, wat neerkomt op input elke 0,125ms, een 44k-dpi-sensor, een gewicht van 65 gram en een accuduur van negentig uur. Logitech zegt dat de muis in het eerste kwartaal van 2026 verschijnt en noemt nog geen prijs.

Logitech G Pro X2 Superstrike

Naast de PRO X2 Superstrike kondigt Logitech de PRO X Superlight 2c aan. Dit is een compacte versie van de Superlight 2 met een kleiner ontwerp en vernieuwde duimknoppen. Deze muis heeft ook een 44k-dpi-sensor en 8kHz-pollingrate. De muis weegt 51 gram, heeft een accuduur van maximaal 95 uur en kost 179,99 euro.

Logitech G Pro X Superlight 2c

Door Hayte Hugo

Redacteur

18-09-2025 • 13:35

51

Submitter: TheProst

Reacties (51)

Sorteer op:

Weergave:

180 euro, hopen dat hij niet dubbelklikt binnen een jaar? Dat blijkt een haast onoplosbaar probleem voor de meeste muizenbakkers :+
Met dubbel klikken heb ik gelukkig geen last gehad met mijn Logitech muizen, wel dat het scroll wiel naar verloop van tijd met scrollen de verkeerde kant detecteert, 1 regel omhoog terwijl ik omlaag doe.
Oh ligt dat aan de muis? ik dacht altijd aan het OS of een driverfoutje. Weer wat geleerd... :P
Hoewel het waarschijnlijk deels te omzeilen is in software, ligt de oorzaak meer waarschijnlijk bij de hardware. Ik heb bij verschillende G603 muizen reeds meerdere malen de scrollwheel encoder en ook switches vervangen, het eerste echter vaak ook zonder merkbaar resultaat. Uiteindelijk eens wat verder gekeken en gemeten en erachter gekomen dat er soms wat opmerkelijke (doch verklaarbare) keuzes zijn gemaakt qua hardwareontwerp. Onder andere ook het flatcabletje wat het printje bij de G603 met de hoofdprint verbind is nog wel eens bron van ellende, vervangen verhelpt het probleem in sommige gevallen.

Mijn voornaamste observaties en vermoedens:
  1. Bij al deze ontwerpen is een laag energieverbruik een belangrijke drijfveer want draadloos = batterij die zo lang mogelijk mee moet gaan.
  2. Intern werkt om deze reden de meeste elektronica op 3V3, naast dat veel microcontrollers daar standaard al op draaien. Om een zo hoog mogelijke efficiëntie te halen wil je zo min mogelijk verschillende voltages gebruiken.
  3. Veel van de gebruikte encoders / schakelaars werken eigenlijk wat lekkerder/betrouwbaarder bij een spanning van 5V, hoewel ze bij 3V3 wel zullen functioneren. Dit heeft te maken met o.a. de interne weerstand van de encoder en de daaruit volgende rise/fall tijden van de pulsen die de encoder genereert.
  4. Op enig moment zal vervuiling en slijtage optreden wat het effect van 3. zal versterken.
Ik heb 4 G603 muizen waarvan 1 vervangen was door Logitech ook deze faalde op een gegeven moment.

De vervangende muis die ik van Logitech had gekregen had een scroll encoder TTC ipv Kailh.

Ik heb een 5 tal complete switch en scroll boards besteld via AliExpress om mijn muizen te repareren.

(Scroll board) (Switch board)
Hier zo'n beetje hetzelfde. Had er 2, een voor werk en een prive. Beide zijn onder garantie vervangen en heb er 1 niet terug hoeven sturen. Dus heb er nu 3 :). Na vervangen van encoderboardje en wat encoders momenteel al even een tijdje issuevrij. Blijf naast de ergonomie de accuduur geweldig vinden; vervang volgens mij eens per 1.5/2 jaar de batterijen.
Dat heb ik ook, kan geen AA muizen meer vinden.

2 Lithium AA batterijen erin en geen omkijken meer. (Lithium batterijen zijn een stukje lichter)
Heb van mijn g603 ook de switches vervangen, wel echt een priegel werkje en heb het wel 3 x overnieuw moeten doen. Maar gelukkig dubbelklikt ie nu niet meer :D Heb er HUANO Silent switches in gedaan met de hoop dat het een beetje zou lijken op de Mx Master 3s click. Dat doet het niet echt maar klikt wel prima :)
Ik dacht aan vette vingers zoals bij chips eten. Ik houd mijn muizen/vingers schoon en heb op twee werkplekken elk een muis, nu al 5+ jaar. Maargoed, met i3wm gebuik ik de muis wel minder, maar zoveel?

[Reactie gewijzigd door Mushroomician op 18 september 2025 14:18]

ik heb dat probleem bij mij corsair KB, volume scroll gaat enkel nog luider. Ik heb daarintegen geen last op mijn logitech muizen die ik toch veeel frequenter gebruik.
Dus ik kan je vette vinger theorie niet ondersteunen.
Maar probeer ook mijn vingers proper op de muizen te houden.
in het geval van chips oid eten tijdens gebruik durf ik er nog al eens een papieren doekje op m'n muis leggen.
Daar heb ik nu ontzettend last van met het volume-wiel van m'n toetsenbord (Corsair). Nog geen jaar oud, maar praktisch onbruikbaar ondertussen... :|
Als die nog geen jaar oud is zou ik beroep doen op de garantie.
Ook dat is iets wat inderdaad nog veel te vaak voorkomt. En ik heb er een hard hoofd in dat ik moet geloven dat dit niet opgelost kan worden. Iets met planned obsolescence.
Idem, heb een Superlight PRO op kantoor! De scroll-lager is open aan de bovenkant. Een beetje contactspray erin en even flink rossen over het scrollwieltje helpt wel, maar het blijft terugkomen. Gewoon een mankement van het ontwerp.

Erg jammer voor zo'n dure muis...

Inmiddels voor m'n PC thuis ook op zoek naar wat nieuws, maar zou bijna nieuwe skates halen voor m'n uitvoering: Steelseries Kana V2 Zwart, want die doet het nog prima buiten versleten skates.
Je hebt hier een vrij makkelijke oplossing die ik in een reddit gelezen heb.
Zet je muis uit en draai hem om ( trust me ), dan wild op en neer doen met je muis en je scroll wiel in je mousepad drukken.

Dan duurt het even voor het probleem terugkomt. Nee geen 15 min maar dagen.
Werkte voor mij...
Grote kans dat er stof in je wieltje zit waardoor hij niet meer goed detecteert. Kan bij sommige muizen best een hels karwei zijn om hem uit elkaar te halen tot je daar bij kan.
Dit issue had ik dus ook met mijn dure Logitech muis.
Dacht dat dit door mij kwam en al het klikken in Clicker Heroes.
Dit had ik dus sinds gisteren. Op de x pro 2 muis van 145 euro na 1.5 jaar tijd.

Nu heb ik volgens mij nog garantie dus morgen even langs de Media Markt.

Maar wat ik van veel online fixes lees is dat die scroll wheel door een sensor wordt gelezen die vies is en dit kan gebeuren in de meeste gevallen.

2 oplossingen hiervoor.

1, muis uitzetten en als een gek op zijn kop als een rave autootje van vroeger heen en weer rijden op de scrolwiel.

2, open maken en schoonmaken maar dan moet je de mousescates los peuteren en vernielen.

Optie 1 werkte bij mij tijdelijk daarna weer zelfde probleem. Gekke is dat het probleem terugkomt als ik even de muis niet gebruikt heb.
Dat was ook mijn eerste gedachte.

Zijn deze switches ook makkelijk te vervangen?
Voor de G502 heb ik ze op voorraad (paar cent per stuk bij AliExpress).
Maar sinds ik ze lang geleden vervangen heb, blijven ze goed werken. Dus of Logitech had echt brakke switches, of ik ben anders gaan klikken.

De glij-pads aan de onderkant kun je trouwens ook goed vervangen.
Voor de m1 en m2 zou dat geen probleem moeten zijn maar alle Logitech g pro muizen (sinds de g pro wireless) hebben al problemen met de scroll wheel click als je hem ingedrukt wil houden dus ik verwacht niet te veel
Ik heb een mechanisch toetsenbord van Logitech gehad, en dat was inderdaad vuilnis. Was na een maand of twee gingen de eerste caps al stuk.

Maar die muizen van hun gaan, bij mij althans, lang mee. Zo'n 6-8 jaar, als mijn lichaamsvetten echt alle kleur van de muis heeft afgevreten vervang ik hem. Heb nu de G502 X Lightspeed en dit is ook weer een prima muis. Ik gebruik deze voor werk en games.

Installeer ook hun software niet, ook dat is rommel.
Gelukkig heb je 2 jaar garantie, maar alsnog heel duur hoor. Met 3 jaar garantie zou ik t nog wel aandurven.
Dat wou ik ook net commenten. 100% van mijn Logitech muizen hebben dubbelklik issues (gehad). Heb 1 muis 2x binnen garantie moeten vervangen. Die werkt nu nog redelijk, maar het is kwestie van tijd voor die ook de geest geeft. Absurd gewoon. Ik koop geen logitech muizen meer. Werkt heel goed in het begin, maar er zit gewoon planned obsolescence ingebakken.
Wat is tegenwoordig de Fairphone onder de muizen? Plastic wat niet plakt binnen een jaar, vervangbare batterij en open kunnen schroeven zonder gelijmde dingen kapot te maken.
Op1 8k/w4k YouTube: TEARDOWN | Endgame Gear OP1 8K

[Reactie gewijzigd door Artiblade op 18 september 2025 14:06]

Ik heb een Logitech Ergo M575 en die voldoet daar aan. Ik heb hem alleen nog niet open hoeven maken maar de schroeven zitten onder het antislip. Heerlijk, doe er al min of meer 5 jaar mee!
Ik heb ook een 575, maar moet heel vaak de bal schoonmaken. Heb geen idee waarom deze heel vaak zo vuil is. Zie ook niets aan de binnenkant. Maar verder een geweldige ergonomische muis.
Oh dat heb ik helemaal niet. Wel stof aan de binnenkant weghalen, waar de bal op de puntjes rust zegmaar. Maar dat is eens per maand

Hele fijne en degelijke muis idd. Ik wil niks anders meer!

[Reactie gewijzigd door skunkopaat op 19 september 2025 13:16]

Mijn ervaring is juist dat de meeste muizen prima open te maken zijn zonder dingen kapot te maken, heb regelmatig kabels en switches vervangen, meestal 4 schroefjes.
Ik denk dat ik in de afgelopen 20 jaar geen enkele muis gehad heb, waarbij de schroefjes niet onder de antislip stickers zitten.

Zie hier de teardown van de mx1000 uit 2004. https://www.ifixit.com/Gu...MX1000+Disassembly/139371

[Reactie gewijzigd door Oeroeg op 19 september 2025 03:27]

De antislip stickers krijg ik er meestal vrij goed af, kan ze meestal hergebruiken.
Lees: zodra de knoppen van deze muis kapot zijn, wat bij Logitech bekend staat dat dit binnen 1 week tot net uit garantie voorkomt, dan kan kan je niet deze zomaar vervangen tot ome AliExpress ze eindelijk verkoopt.
Valt af en toe wel mee hoor. Ik gebruik nog steeds m'n G9 muis die inmiddels zo oud is dat de huidige driver software er niet eens meer van af weet, en hij klikt nog als de beste.
Tjah, ik heb ook een mx anywhere 1 die pas 1 keer in tig jaar van schoolgaan en andere mishandelingen een nieuwe knop nodig had.

ondertussen wel 6 mx master 2(s) en 3 versleten.

Nieuwe logitech is absoluut niet het oude logitech.
Super jammer dat ook Logitech nog steeds de linkshandige gamers negeert door de knoppen weer aan de linkerzijde aan te bieden. Natuurlijk weet ik dat er veel meer rechtshandigen zijn maar zo'n groot bedrijf moet dat toch wel kunnen aanbieden. De keuze voor muizen met knoppen aan de rechterzijde is nihil. Op dit moment gebruik ik een Pulsar X2A waar je zelf kan kiezen waar je de knoppen wil.
Onderstaande heeft magnetische buttons die je kunt verruilen voor dummy's. Zo kun je de linkerkant uitvoeren met dummy's en rechterkant met volwaardige knoppen en heb je een linkshandige muis.

uitvoering: Corsair M75 RGB Wireless - Zwart
Het klinkt op papier heel interresant, maar vraag me af hoe het dan praktisch gaat werken. Heeft de muis echt een langere travel ala een trigger op een controller, of gaat het meer om hoe hard je moet drukken? In het geval van het eerste lijkt het me namelijk als muis verschrikkelijk, want als je obv de haptische feedback zelf moet stoppen met drukken dan is dat een uitnodiging voor RSI in je vingers (Stel je voor dat de triggers travel distance op controllers die je nu hebt niet zou werken met een fysiek lock mechanisme, maar dat dat puur via haptische feedback zou gaan, dan heb je ook binnen no-time moeie vingers/handen).
Klinkt als de relatief nieuwe technologie die je al eventjes ziet in de toetsenborden, de magnetische switches waar je ook zelf het activatie punt kunt instellen. Voor mijzelf zie ik hier niet veel nut in, waarom zou ik mijn muis knop activatie later willen, ik wil dat zo snel mogelijk.
Ik heb zelf ook een dure superlight 2, maar vind mijn attack shark van 2 tientjes veel beter.
Ik ga ervan uit dat ze hier uiteindelijk ook nog een G502 variant mee maken? Niet dat ik nu al over zou stappen van mijn G502 X, maar dat is wel het enige soort muis waar ik mee overweg kan.
Wellicht is een Razer Basilisk een optie? Ik heb mijn G502 vervangen door die muis en ben er erg tevreden mee. Ik mis de dubbel click van mijn G502 echt niet :+
Ik had de eerste G502 sinds 2014, nu een paar jaar geleden overgestapt naar de Basilisk V3, maar zodra de garantie verliep stopte het scrollwiel met werken, dus dat was ook meteen mijn eerste en laatste Razer product. Nu de G502X Lighstspeed en niks over te klagen.
Precies hetzelfde gedaan !

Eerste G502 met dubbelklik kunnen ruilen voor een nieuwe binnen de garantie bij Megekko. De nieuwe kreeg helaas net buiten de garantie het dubbelklik euvel.

Na een tijdje zoeken voor de Razer Basalik V3 gegaan. Die werkte nog perfect nu na een jaartje ongeveer.

Maar Logitech komt er niet meer in bij mij.
Ik begrijp werkelijk niet waarom ze geen MX3(4) Master achtige muis maken met gaming performance sensoren. Iedereen behalve de kleinste Chinees krijgt toch kramp en rsi bij het vasthouden van een muis als deze?
Ik gebruik beide.

MX Master 3(s) voor het dagelijks werk en een G Pro X superlight om te gamen. Sensor is in beide imho goed genoeg om te kunnen gamen maar 63gr tegenover 141gr rond zwiepen is wel een verschilletje bij alles behalve strategy of citybuilders :p
Het ligt er heel erg aan hoe je de muis vasthoudt. Ik heb zelf niks met die kleine muizen, maar ze zijn wel populair tegenwoordig, ook om zo licht mogelijk te gaan, en echt niet alleen voor mensen met hele kleine handen.

Tegelijk heeft Logitech natuurlijk ook gewoon grotere gaming muizen, ik heb een G502 bijvoorbeeld. MX Master vind ik zelf lomp groot en zwaar, maar goed, ik heb ook niet de grootste handen. De sensoren zullen toch wel goed genoeg zijn als je er wel mee wil gamen?
Ik heb zelf de MX3 Master en die valt echt niet te vergelijken met mijn G502. Ik weet niet of het de sensor is of de polling rate of zelfs de transmissie. Als ik er mee game voelt het in vergelijking met de 502 alsof ik van een beeldscherm naar een wireless presentatie scherm ga zeg maar: er zit een soort lag in. En voor mijn gevoel is dat niet het gewicht, maar echt iets anders.

G502 is trouwens een heerlijke muis, maar de MX3 ligt mij nog net iets lekkerder in de hand voor dagelijks werk.
Gaat dit nog een potentiële rechtszaak worden vanwege de naam? Pulsar verkoopt al een tijdje muizen onder de X2 naam:

https://tweakers.net/muizen/pulsar/#filter:q1ZKKkrMS_FMKVayirYwMbGI1VHKTq0szy9KUbJSijBS0lEqKMpMTvXNzFOyMqgFAA


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn